arrows

5 blahodárných účinků orgasmu

Dopřejte si rozkoš, která zlepšuje náladu i zdraví


Pravidelné orgasmy jsou lepší než plná hrst vitamínů, sklenička vína a psychoterapie dohromady. Nejen, že mají skvělý účinek na váš vztah s partnerem, ale doslova dokáží zlepšovat zdraví a prodlužovat život. Kvůli těmto 5 výhodám orgasmu byste se sexu neměla vyhýbat, i když vás dnes večer bolí hlava. 

Ženský orgasmus působí blahodárně na dobrou náladu a zdraví. Dopřejte si ho alespoň jednou týdně.

Orgasmus omlazuje ženské orgány a pomáhá předcházet jejich nemocem

Při vzrušení a orgasmu jsou tkáně ženských orgánů prokrvovány výrazně více než obvykle. Díky tomu si udržují svou vláčnost a šťavnatost. Když si orgasmus dopřejete alespoň jednou týdně, zpomalíte jejich přirozené stárnutí. Ani v období menstruace se při dodržení hygieny nemusíte chvilce rozkoše vyhýbat. Podle lékařských výzkumů orgasmus právě v tomto období chrání před endometriózou, která může vést až k neplodnosti.

Orgasmus působí proti bolesti

Před dosažením orgasmu se až pětkrát zvýší hladina oxytocinu a v jeho průběhu dochází k uvolnění endorfinů. Tyto hormony znásobují toleranci ženy vůči bolesti. Jejich pravidelný přísun hravě nahradí pilulky, které byste si jinak vzala například právě na bolest hlavy.

Orgasmus zlepšuje náladu

Kouzlo oxytocinu spočívá nejen v tlumení bolesti, ale také v jeho schopnosti redukovat stres. Ne nadarmo se mu říká ‚‚hormon štěstí a lásky‘‘. Navíc studie ukazují, že orgasmus u žen snižuje krevní tlak, při kterém je nižší riziko srdeční příhody, než když máte tlak vysoký.

Orgasmus pro dobrý spánek

Určitě znáte ten pocit slastné únavy po vašem vyvrcholení. Stejně jako za dobrou náladu za něj můžou endorfiny a jejich sedativní účinek. Nebraňte se mu a po skvělém sexu si užijte báječnou noc plnou hlubokého spánku v náruči svého milého nebo milé.

Orgasmus rozpouští tuky

Orgasmus vám pomůže zůstat ve formě a zhubnout. Během půlhodinové sexuální aktivity spálíte odhadem až 200 kalorií. Kdybyste stejné množství chtěla pálit na kole nebo na bruslích, zabere vám to dvojnásobek času.

ORGASMUS PO PORODU A MENOPAUZE

V období po porodu a po menopauze je pro většinu žen mnohem složitější dosáhnout stejně kvalitního orgasmu jako dříve. Na vině jsou ochablé svalstvo a zhoršená elasticita vaginální tkáně v důsledku porodu a hormonálních změn. Není ale důvod se s tímto stavem smířit. Přečtěte si více o možnostech léčby vaginální ochablosti laserem.

 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ