arrows

KOLÁČE POTU V PODPAŽÍ UŽ VÁS TRÁPIT NEMUSÍ!


Propotíte během chvilky tričko nebo máte celý den vlhké dlaně a ponožky, i když venku nejsou vysoké letní teploty? Pravděpodobné trpíte hyperhidrózou – nadměrným pocením.

Pocení je zcela přirozená věc, kterou se lidský organismus chrání před přehřátím. Více se potíme v létě, při fyzické námaze, při konzumaci teplého a ostrého jídla, nebo když jsme nervózní. Pokud ale naše potní žlázy produkují velké množství potu i při pokojové teplotě a když jsme v klidu, jedná se o poruchu, která dokáže velmi znepříjemnit život.

Nadměrné pocení – nepřítel společenského života

Nejčastější příčinou hyperhidrózy je dědičnost, může ale vzniknout i v důsledku jiného onemocnění, jako je například obezita, cukrovka nebo nadměrná aktivita štítné žlázy. Hyperhidróza často představuje velký společenský hendikep. Obrovské koláče potu v podpaží, zapáchající obuv nebo ostych z podání ruky jsou jen některé z nepříjemností, které mohou vést až k psychickým problémům a sociální izolaci. Nadměrné pocení navíc může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Neustále vlhká pokožka je náchylná ke vzniku dermatitidy a následnému rozvinutí bakteriální infekce nebo plísňového onemocnění.

Jak ale s nadměrným pocením bojovat?

Hodně záleží na tom, jak silnou formou hyperhidrózy trpíte. Pokud je jen lehká, obvykle si vystačíte s důsledným dodržováním hygieny a běžně dostupnými antiperspiranty, případně přípravky se zvýšeným obsahem aluminium chloridu. Vhodné je vyhýbat se kořeněným jídlům a alkoholu. Při středně silné hyperhidróze je velmi účinným řešením aplikace látky jinak používané pro odstranění vrásek. V nejkrajnějším případě u velmi těžkých forem hyperhidrózy se volí chirurgické řešení, kdy jsou odstraněny potní žlázy v podpaží.

Látka na vyhlazení vrásek je velmi účinná zbraň proti nadměrnému pocení

Klobásový jed aka látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum je známá především jako jeden z nejběžnějších prostředků pro vyhlazení vrásek. Skvěle ale funguje i proti pocení. Jejím působením se zabrání přenosu vzruchů z nervových vláken do potní žlázy a na ošetřeném místě se pocení zcela zablokuje. Aplikace z rukou odborného lékaře je zcela bezpečná a je minimálně invazivní. Provádí se tenkou jehličkou nejčastěji do oblasti podpaží, dekoltu, chodidel a rukou. Efekt ošetření nastupuje po 2 – 10 dnech a přetrvává minimálně 6 měsíců.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ FAKTA O ODSTRANĚNÍ NADMĚRNÉHO POCENÍ

  • Zákrok je minimálně invazivní.
  • Probíhá ambulantně a trvá přibližně 20 minut.
  • Aplikace je jen mírně bolestivá. Citlivějším klientům je možné nanést znecitlivující krém.
  • Efekt ošetření se dostaví během 2 až 10 dnů.
  • Účinek přetrvává minimálně 6 měsíců.
  • Aplikace se neprovádí těhotným a kojícím ženám.

Objednat se

Zjistit více o odstranění nadměrného pocení

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ