arrows

Léčba bolesti nohou nově ve SKIN CARE Liberec

Fyzioterapeut Mgr. Denis Danilov představuje podiatrickou péči


Mgr. Denis Danilov během své fyzioterapeutické praxe již pomohl stovkám klientů s problémy pohybového aparátu. Jednou z oblastí, na které se specializuje, je podiatrie. Zabývá se problémy nohou, jejich diagnostikou, řešením a prevencí. Od září 2017 nově podiatrickou péči poskytuje i klientům SKIN CARE Liberec.

Denisi, jaká je filozofie vašeho přístupu ke klientům?

Mojí filozofií je především celostní přístup. Snažím se zjistit, kde je jádro problému, a to následně řešit. Platí, že kromě stavů po úrazech, je příčina problému vždy komplexní. Proto vyšetřuji celý pohybový aparát a hledám souvislosti. Při terapii je potom mým cílem klientovi nejen ulevit od bolesti, ale také mu celý průběh léčby zpříjemnit, ušetřit mu čas a energii.

Podiatrie se převážně zabývá problémy chodidel. Jakou roli hrají chodidla pro zdraví člověka?

Chodidla vás nosí celý život. Jsou proto velmi důležitá. Od jejich postavení se odvíjí celkové držení těla. Nachází se na nich velké množství reflexních bodů. Pokud vás chodidla bolí, negativně to ovlivňuje i vaše psychické rozpoložení. Jste bez energie, můžete být deprivovaní, omezuje vás to. Péčí o ně tedy můžete hodně věcí zlepšit, ale také zkazit.

Nová posila ve SKINCARE Liberec pro léčbu bolesti nohou - Mgr. Denis Danilov, fyzioterapeut

K vám většinou přicházejí klienti, kteří už nějaké problémy s chodidly řeší. Co nejvíce jejich vznik ovlivňuje?

Jsou to především dva faktory – čas, který trávíte na nohou, a výběr vhodného obutí. Někdo stojí na nohách osm až dvanáct hodin denně, někdo jen pár. O co déle každý den na nohou stojíte, o to je důležitější prevence vzniku jejich zdravotních problémů. Přístup k ní přizpůsobuji konkrétní situaci každého klienta. Stejně tak vždy individuálně posuzuji vhodnost obutí. Správně zvolená obuv je alfou omegou pro zdravé nohy.

Jak klient pozná, že nejsou jeho chodidla v pořádku?

Pozná to ve chvíli, kdy se dostaví jakékoliv potíže. Ty můžou být ze začátku jen malé. Může se objevit pár otlaků nebo puchýřů, které si většina lidí omluví například tím, že má nové boty, které ještě nejsou rozchozené. Takto to obvykle začíná. Pak se ale objeví záněty, pokračuje to bolestmi kolen, kyčlí, kotníků. Ze začátku malý problém se postupně řetězí a může skončit až funkční poruchou nebo poruchou struktury. Dochází k poškození tkání, mnohdy nevratnému.

Kdy tedy doporučujete navštívit podiatra?

Samozřejmě co nejdříve, i když jsou potíže zatím malé. Základem je neřešit už vzniklé poškození, ale snažit se mu předejít. Klienti mě obvykle vyhledají, když je trápí konkrétní problém, který je omezuje při práci nebo při sportu.

Jaké jsou výhody podiatrické péče? Proč nestačí vyhledat například běžnou rehabilitaci?

Podiatrie je cíleně zaměřena na nohu od chodidla směrem nahoru až k pánvi. Díky této specializaci má podiatr hlubší znalost problematiky než běžný fyzioterapeut. Zároveň vše řeší komplexně. Bere v potaz stav plosky nohy, globální vzorec pohybu, držení těla, i jejich pracovní, rekreační a sportovní zatížení. Tento přístup je velmi efektivní a umožňuje potíže klienta řešit jako celek.

Co můžou klienti očekávat od vyšetření u vás?

Terapii vždy začínám kompletním vyšetřením pohybového aparátu. Vyšetřím klienta doslova od hlavy až k patě. Provádím testy, které měří funkčnost nohy a pomáhají odhalit problém a jeho příčinu. Vždy klientovi důkladně vysvětlím, co dělám, proč to dělám a jaký to má význam pro něj. Navrhnu řešení, popíši jeho výhody a nevýhody a nechám na klientovi, aby se rozhodl, jak budeme dále postupovat. Jsem zastáncem toho, že o svém těle má každý rozhodovat sám.

Trápí mě bolest nohou, chci zjistit více

 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ