arrows

Lymfodrenáž jako součást jarní očisty

Uvolněte toxiny, zbavte se stresu, zregenerujte své tělo i mysl


Manuální lymfodrenáž je oblíbenou metodou, pomáhající při regeneraci a detoxikaci organismu. Má spoustu zdravotních benefitů a je velmi příjemná a relaxující. Které to jsou a co od ní můžete očekávat? Na to všechno jsme se zeptali naší sestřičky Magdy Drahokoupilové, která se u nás manuální lymfodrenáži věnuje.

Magda Černá se ve SKIN CARE Liberec věnuje manuální lymfodrenáži

Magdi, jak ses vlastně k lymfodrenáži dostala?

K lymfodrenáži jsem se dostala díky svým zdravotním problémům. Nejprve jsem před lety chtěla řešit celulitidu a později otoky nohou. Ty mě začaly trápit po operaci kolen. Kdybych v té době věděla o lymfodrenáži, věřím, že bych se operaci mohla vyhnout. Lymfodrenáž ovlivňuje vylučování toxinů a celkové fungování těla. Čím více o ní vím a čím více se jí zabývám, tím větší mám respekt k tělu a jeho dokonalosti. Umím mu lépe naslouchat. Zároveň umím ulevit kamarádkám i klientům, pomoci jim cítit se lépe.

Jak si tady spolu povídáme, tak ti úplně září oči…

Ano. Můžu bez nadsázky říci, že mi lymfodrenáž doslova změnila život. Baví mě propojovat informace z anatomie, čínské medicíny a masáží. A mám radost, že to funguje. Když ode mě odchází klientka nebo klient spokojení, užívám si pocit dobře vykonané práce, která má smysl.

Řekni nám o lymfodrenáži více. Jak probíhá?

Lymfodrenáž, nazývaná také lymfatická drenáž nebo lymfatická masáž, je velmi jemná masážní technika, která podporuje tok lymfy v našem těle. Při masáži používám krouživé pohyby rukou, které působí velmi příjemně a relaxačně. Je to vlastně takové hlazení. Lymfodrenáž je skvělá pro detoxikaci a pro zmenšení otoků. Může pomáhat i pro zmírnění celulitidy, jako prevence křečových žil nebo jako podpora hubnutí. Podporuje regeneraci po operacích a úrazech. Uvolňuje nervový systém a zlepšuje imunitu. Lymfodrenáž obličeje zpomaluje tvorbu vrásek. Je to takový malý zázrak.

Jak vlastně působí lymfodrenáž na lymfatický systém?

Lymfatický systém je uložen hned pod kůží na celé ploše našeho těla. Jeho stimulace masáží pomáhá odvádět z těla toxiny. Díky tomu náš organismus začne pracovat lépe, posiluje se imunitní systém a do buněk se snáze dostávají potřebné živiny.

BENEFITY LYMFODRENÁŽE

 • Pocit lehkosti po celém těle
 • Hlubší a více osvěžující spánek
 • Snížení otoků
 • Zmírnění bolestí hlavy
 • Redukce hmotnosti
 • Zlepšení příznaků celulitidy
 • Zlepšení stavu zadržování vody v organismu
 • Zmírnění chronických bolestí
 • Více energie
 • Zrychlení metabolismu
 • Zmírnění příznaků premenstruačního syndromu
 • Posílení imunity
 • Zlepšení rozsahu pohybu v kloubech
 • Omlazení pleti

Kdy doporučuješ začít uvažovat o lymfodrenáži?

Kdykoliv cítíš že je tvé tělo unavené a potřebuje lépe nastartovat. Může to být právě teď s blížícím se jarem, kdy mnoho lidí bojuje s nedostatkem energie a oslabeným imunitním systémem. Lymfodrenáž je skvělý způsob přirozené detoxikace, který doslova vlije život do žil. Díky jejím blahodárným účinkům ji doporučuji i lidem po nemoci, úraze nebo v těhotenství. V létě pomáhá proti otokům z tepla.

Klientky kosmetických salónu se často setkávají s lymfodrenážními kalhotami. Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží.

Rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží je obrovský. Především na začátku obou způsobů je nutné otevřít manuálně takzvané zámky. To jsou body mízních uzlin na krku a hrudi. Bez jejich otevření hrozí poškození zdraví klienta. Na uvolnění se v kosmetických salónech často zapomíná.

A pozná klient rozdíl i v průběhu lymfodrenáže?

Ano, pozná. Při manuální lymfodrenáži vnímám bloky, zatuhliny, otoky, prostě místa, kde lymfa volně neodtéká, ale hromadí se. Tato místa je pak třeba lehce rozmasírovat. Někdy i trochu drsněji. V tom případě nejprve provedu masáž a pak teprve lymfodrenáž. Odměnou je, že klient sám pak cítí zlepšení a při další návštěvě je problematické místo uvolněné. Toto přístroj neumí. Přístroj jen automaticky stlačuje podle zvoleného tlaku a programu postupně daný návlek. Proto zastávám názor, nejprve si nechat provést manuální lymfodrenáž od zkušeného lymfoterapeuta a pak teprve absolvovat kúru v přístrojové lymfodrenáži.

Děkuji za rozhovor!

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ