arrows

Mikrojehličkování s vlastní krevní plazmou

Novinka pro zjemnění jizev


Mikrojehličkování (microneedling) je velmi populární metodou pro miniinvazivní omlazení pleti. Říká se mu také kolagenová indukční terapie, protože jeho působení podporuje zvýšenou tvorbu kolagenu. V estetické dermatologii se využívá pro vyrovnávání barevného tónu pleti, zmenšování rozšířených pórů a vyhlazování vrásek a jizev. Často se kombinuje s aplikací speciálních sér a vitamínů, které se při mikrojehličkování dostávají do hloubky. Pro vyhlazení jizev po úrazech, operacích nebo akné při zákroku využíváme cenné látky obsažené v krevní plazmě.

Jak mikrojehličkování funguje?

Při mikrojehličkování pracujeme s přístrojem s miniaturními jehličkami, které kmitavým pohybem pronikají do podkoží a vytvářejí zde mikroskopické kanálky. Lidský organismus po tomto zásahu automaticky spouští svůj přirozený regenerační proces, při kterém produkuje zvýšené množství elastinu a kolagenu. Regenerace začíná ihned po zákroku a trvá několik týdnů. Na jejím konci je kůže pevnější, vrásky a jizvy jemnější.

Jak při ošetření jizev pomáhá krevní plazma?

Krevní plazma obsahuje velké množství bílkovin, minerálů a růstových faktorů z krevních destiček. Pokud ji s pomocí mikrojehličkování aplikujeme do tkáně jizvy, znásobí efekt tvorby nového kolagenu a celkové regenerace. Jizva je po ošetření bledší, hladší, plošší a měkčí.

Zjemnění jizvy mikrojehličkování s vlastní krevní plazmou. Jizva je po zákroku bledší, hladší, plošší a měkčí.

Na které jizvy je mikrojehličkování s krevní plazmou vhodné?

Mikrojehličkování s krevní plazmou se hodí pro všechny typy jizev kromě keloidních (jizvy, které přerůstají přes svůj okraj). Pomáhá zlepšit stav jizev po úrazech, zákrocích i jizvy po akné. 

Jak zákrok probíhá?

Nejprve vám odebereme malé množství krve, ze které odstředíme její tekutou složku – krevní plazmu. Po krátkém působení anestetického krému jizvu narušíme mikrojehličkami, následně naneseme krevní plazmu a s pomocí mikrojehliček ji aplikujeme do dermis. Celý postup 2x–3x opakujeme. Na závěr můžeme na ošetřené místo ještě přiložit obklad ze zbytku odstředěné plazmy nebo nechat 10 minut působit světelnou terapii Healite. Obě metody pomáhají rychleji zklidnit kůži po zákroku. V jeho důsledku totiž může být lehce začervenalá nebo oteklá. I bez další péče tyto příznaky samy odezní během 72 hodin.

Kdy se dostaví efekt mikrojehličkování?

Regenerace tkáně začíná prakticky okamžitě po zákroku. Viditelný efekt se dostaví během několika týdnů. Pro co nejlepší výsledek je vhodné ošetření 2x–3x opakovat vždy po 4–6 týdnech.

Jaká je cena zákroku?

Cena jednoho ošetření začíná na 1 000 Kč podle velikosti plochy.

Chci se objednat

Trápí vás jizvy po akné? Přečtěte si více o možnostech jejich zjemnění.

Zjistěte více o jednotlivých typech jizev a možnostech jejich korekce.
 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ