arrows

NOVINKA: Odstranění tetování laserem

Šetrně a s nízkým rizikem vzniku jizev


Nechat si potetovat kůži bylo dříve rozhodnutím na celý život. Dnes už to ale neplatí. Své tetování si můžete nechat zcela odstranit, zmenšit nebo zesvětlit. Náš nový lékařský laser SPECTRA Lutronic si poradí s jakýmkoliv tetováním kdekoliv na vašem těle.

Jak laserový paprsek odstraňuje tetování?

Při namíření laserového paprsku na tetování tetovací inkoust absorbuje vyslanou světelnou energii. Rozbije se na mikročástečky, které váš imunitní systém postupně vyloučí z těla ven. Celý proces trvá několik týdnů a podle velikosti tetování je nutné jej vícekrát opakovat.

Jak bude vaše kůže vypadat po odstranění tetování?

Bezprostředně po zákroku bude ošetřená kůže ‚‚odbarvená‘‘. Její okolí může být lehce začervenalé a oteklé. Této reakce se nemusíte bát, je úplně běžná a během krátké doby vymizí. Během dalších 5-7 dnů se vám bude ošetřená kůže odlupovat a nejpozději do několika týdnů bude úplně zahojená. 

Budete mít po ošetření jizvy?

Výhodou moderních laserů je výrazně menší riziko vzniku jizev než u dříve používaných metod (dermabraze, chirurgická excize). Laser mechanicky nepoškozuje kůži a jeho paprsek můžeme zaměřit i na velmi malé plošky. Energie laserového paprsku tak působí cíleně jen v místech, kde je uložen tetovací inkoust.

Bolí to?

Jestli vás bolelo samotné tetování, bude vás bolet i jeho odstranění. Vše záleží na prahu bolesti, který má každý jiný. Bolesti se ale u nás bát nemusíte. Abychom ji minimalizovali, lokálně ošetřovanou kůži znecitlivíme anestetickým krémem.

Kolik ošetření budete potřebovat pro úplné odstranění tetování nebo jeho výrazné zesvětlení?

Počet opakování je velmi individuální a závisí na velikosti tetování, jeho stáří a barvě. Předem ho bohužel neodhadneme. Mnohé ale ukáže už test na malé ploše, který vždy, než se pustíme do samotného odstraňování, provádíme. V každém případě počítejte s tím, že mezi jednotlivými opakováními dodržujeme interval 6-8 týdnů.

ZJISTIT VÍCE O ODSTRANĚNÍ TETOVÁNÍ LASEREM

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ