arrows

Osobní konzultace před estetickým zákrokem

Co od ní můžete očekávat a jak z ní vytěžíte co nejvíce?


Možná již nějaký čas uvažujete o vylepšení svého vzhledu a na vlastní pěst sháníte informace o tom, jaký zákrok je pro vás ideální. Internet a kamarádky jsou pro začátek jejich skvělý zdroj, díky kterému získáte základní představu a tolik cenná osobní doporučení. Když se ale již rozhodujete navážno, nic se nevyrovná nezávazné osobní konzultaci s lékařem, který se specializuje na oblast, o kterou se zajímáte.

Osobní konzultace s lékařem je před každým estetickým zákrokem nenahraditelná. Na jejím základě vám lékař doporučí to nejlepší řešení pro vás a odpoví na všechny vaše otázky.

Proč je osobní konzultace nenahraditelná?

Během konzultace nejprve lékař zjistí, jaký problém vás trápí. Důkladně vás prohlédne a teprve potom doporučí, které z možných řešení je vhodné právě pro vás. Vysvětlí vám jeho detaily a zodpoví vaše otázky. Je to také příležitost pro vás posoudit, jak na vás působí lékař, personál a prostředí zdravotnického zařízení, které jste si vybrala. Nebudeme si nic nalhávat, i zde musí zafungovat chemie. Když se necítíte příjemně a k lékaři nezískáte 100% důvěru, je veliká pravděpodobnost, že se nebudete cítit dobře ani při samotném zákroku.

Je osobní konzultace důležitá i pro lékaře?

Ano. A velmi. Bez toho, aniž by se s vámi setkal osobně, nemá šanci přesně porozumět vašim potřebám. Konzultace mu umožňuje připravit pro vás ten nejlepší individuální plán ošetření a sladit vaše očekávání s reálnými možnostmi. Konzultace může skončit i tím, že vám lékař zákrok rozmluví, protože pro vás není vhodný nebo by nepřinesl požadovaný výsledek. A tak je to v pořádku. Určitě nechcete vynaložit velkou sumu peněz a být nakonec zklamaná nebo v horším případě čelit komplikacím.

Jak tedy z osobní konzultace získáte co nejvíce pro sebe? Máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit.

 

Příprava na konzultaci

Věnujte čas předběžnému průzkumu základních informací o zákroku. Na internetu najdete spoustu zdrojů od webových stránek renomovaných klinik po oborové portály. Průzkum by vám měl pomoci ujasnit si, na které otázky byste se během konzultace ráda zeptala, abyste se mohla správně rozhodnout. Otázky si ideálně zapište, abyste na nic nezapomněla.

Co si vzít s sebou

Pokud se chystáte na konzultaci v oblasti estetické dermatologie, nebudete s sebou potřebovat nic speciálního kromě seznamu vašich otázek. Připravte se na to, že lékaře bude zajímat také váš celkový zdravotní stav a jeho historie. Zeptá se vás i na léky, které užíváte kvůli možným kontraindikacím. 

Na co se ptát

Osobní konzultace je pro vás šance zeptat se úplně na všechno, co vás zajímá. Proto ji využijte na maximum. Vždyť se rozhodujete o zákroku, který více či méně změní váš vzhled a pravděpodobně nebude levný. Zde jsou nejdůležitější otázky, na které byste se měla zeptat:

OTÁZKY K ZÁKROKU

 • Je pro mě vhodný? Proč ano, proč ne?
 • Jaká jsou jeho rizika a možné komplikace? Jak často jste se s nimi setkali?
 • Jaké jsou jeho výhody?
 • Existují nějaká alternativní řešení, která by pro mě mohla být vhodnější?
 • Jak dlouhá mne čeká rekonvalescence?
 • Je zákrok bolestivý? Pokud ano, jaké máte možnosti zmírnění bolesti?
 • Jak mám o sebe po ošetření pečovat?
 • Jak dlouho trvá efekt zákroku? 
 • Je nutné podstoupit ošetření opakovaně nebo stačí jen jedno?

OTÁZKY K LÉKAŘI A ZDRAVOTNICKÉMU ZAŘÍZENÍ

 • Jaké máte zkušenosti s prováděním zákroku?
 • Máte pro jeho provedení potřebnou certifikaci?
 • Kdo všechno bude u zákroku přítomen?

OTÁZKY K CENĚ

 • V případě estetických zákroků platí, že cena by neměla být vaším nejdůležitějším kritériem výběru zdravotnického zařízení. V první řadě by vám mělo jít o kvalitu.
 • Prozkoumejte reference ostatních klientů a zvažte, jestli máte z lékaře a prostředí, kde bude zákrok proveden, dobrý pocit. Ceny estetických zákroků mohou být velmi vysoké a nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. Proto je pro vás velmi důležité předem znát detaily o částce, kterou zaplatíte. A případně se na jejím základě rozhodnout, zda ošetření vůbec podstoupíte.
 • Zeptejte se na celkovou cenu zákroku a případných následujících ošetření. Ujistěte se také, že rozumíte podmínkám stornování nebo přeložení zákroku na jiný termín.

Platí se za osobní konzultaci nebo je zdarma?

Když se objednáte na osobní konzultaci, lékař si svůj čas rezervuje jen pro vás. Využije všech svých odborných znalostí a zkušeností, aby pro vás našel to nejlepší řešení a zodpověděl všechny vaše otázky. Vy se potom můžete rozhodnout, zda zákrok podstoupíte u něj nebo v úplně jiném zdravotnickém zařízení. V každém případě osobní konzultace v oblasti estetické dermatologie není služba spadající pod zdravotní pojištění, vždy ji hradíte napřímo.

CENA KONZULTACÍ VE SKIN CARE LIBEREC
 

 • Konzultace 1 000 Kč
 • Při podstoupení konzultovaného zákroku do 3 měsíců od konzultace vám cenu zákroku snížíme o 600 Kč


A naše doporučení na závěr?

Estetická dermatologie a obecně estetická medicína jsou obory, které se v dnešní době těší velikému zájmu a rozkvětu. Každý rok přibude velké množství nových metod, kterými se dá řešit jeden a týž problém. Pro vás jako pro klientku je čím dál těžší se v nabídce vyznat, jednotlivé zákroky se často liší jen v detailu. Proto příliš neplýtvejte svým časem a nesnažte se za každou cenu sama určit, který je vhodný právě pro vás. Zaměřte se spíše na to, co od zákroku očekáváte. Jaký by měl být jeho výsledek, abyste byla spokojená. Prodiskutujte jej s vybraným odborníkem a on pro vás to nejlepší řešení najde.

OBJEDNAT SE NA NEZÁVAZNOU KONZULTACI

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ