arrows

Pigmentové skvrny prozradí váš věk

Jak vznikají a jak se jich nejlépe zbavit?


Pigmentové skvrny, které na tváři, hřbetech rukou nebo v dekoltu zůstanou po tom, co vybledlo letní opálení, žádnou ženu nepotěší. Nevypadají hezky a přidají pár let. Naštěstí dnes už existují metody, jak je výrazně zredukovat. Jestli o odstranění pigmentových skvrn uvažujete, podzim a zima jsou ten správný čas.

Pigmentové skvrny a jejich odstranění


Když se vám pigment zblázní


S trochou nadsázky můžeme říci, že pigmentové skvrny vznikají, když se vám zblázní tmavý pigment – melanin. Melanin chrání pokožku před UV zářením a je proto velmi užitečný. Když ale pokožku slunci vystavujeme až moc, začne jej naše tělo produkovat v nadměrném množství a pigmentová skvrna je na světě. Většinou vybledne během zimního období. Pokud je ale melaninu přespříliš, skvrna na kůži už zůstane.
 

Hormony a stařecké skvrny


Že svou kůži před sluncem chráníte a stejně se vám pigmentové skvrny na kůži objevily? Není to nic zvláštního. Na vznik pigmentových skvrn mají obrovský vliv také hormonální změny, stárnutí, zjizvení nebo dědičnost. Stařecké skvrny, jak se pigmentovým skvrnám také někdy říká, se na kůži díky procesu stárnutí objevují už po 40. roce života.
 

Jak pigmentové skvrny odstranit?


Krémy jako první volba


V dnešní době již existuje spousta kosmetických přípravků, které nežádoucí pigmentové skvrny výrazně zesvětlí. Některé fungují více a některé méně. Abyste si krémem spíše neublížila, je vždy dobré vybírat si kvalitní lékařskou kosmetiku. Pokud vám krém nepomůže, máte na výběr některou z dalších moderních metod pro odstranění pigmentových skvrn.
 

Chemický peeling


Chemický peeling je oblíbený pro své omlazující účinky na stárnoucí a unavenou pleť. Poradí si s pigmentovými skvrnami i jemnými vráskami. Při ošetření je na pleť nanesen slabý roztok kyseliny trichloroctové nebo ovocných AHA kyselin. Po krátkém působení je roztok neutralizován a pleť ošetřena mastným krémem. Po několika dnech se odloupne slabá vrstvička kůže a s ní i pigmentová skvrna. Aby pro vás byl chemický peeling bezpečný, vždy se svěřte do rukou zkušeného zdravotníka. Chemický peeling se dnes často aplikuje i v kosmetických salónech, kde díky nedostatku odbornosti personálu může napáchat spoustu škod.


Odstranění pigmentových skvrn frakčním CO2 laserem


Při ošetření frakčním CO2 laserem laserový paprsek proniká do spodních vrstev pokožky a stimuluje tvorbu kolagenových vláken. Zároveň odstraňuje vrchní vrstvu pokožky a s ní i pigmentové skvrny. Při následné regeneraci se kůže postupně obnoví a omladí. Výhodou zákroku je jeho rychlost a účinnost. Jeho nevýhodou riziko vzniku drobných jizviček. I když je malé, je s ním nutné počítat.
 

Odstranění pigmentových skvrn pulsním laserem


Pulsní laser působí na molekuly melaninu a rozbíjí je na tisíce mikročásteček. O ty se následně postará lymfatický systém, který je z těla vyloučí. Výhodou pulsního laseru je možnost jeho zacílení i na malinkatou plochu pigmentové skvrny. Při ošetření tak nedochází k poškození okolní kůže a minimalizuje se riziko vzniku jizev. Na rozdíl od frakčního laseru je u pulsního laseru nutné ošetření vícekrát opakovat. 
 

OTESTUJTE ÚČINNOST

Každý člověk je jiný a na různá ošetření reaguje různě. Proto je při výběru metody pro odstranění pigmentových skvrn vždy vhodné nejprve provést test na malé ploše kůže. Nejenže se tak otestuje účinnost, ale i reakce pokožky a schopnost její regenerace. I když vás test bude stát nějaký ten čas i finanční prostředky navíc, my jej vřele doporučujeme. Vyhnete se díky němu možnému zklamání z výsledku ošetření a také budete vědět, co můžete očekávat v průběhu hojení.

Chci se objednat


ZJISTIT VÍCE O ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ