arrows

První pomoc pro pleť unavenou letními radovánkami

Podzimní péče, která vás rozzáří


Prázdniny jsou oficiálně za námi a o své slovo se pomalu ale jistě hlásí podzim. Vaše pleť má nyní jen pár měsíců na to, aby zregenerovala po letním náporu slunce a připravila se na mrazivé zimní teploty. Využijte tento čas a věnujte jí péči, díky které bude opět zářit. 

Pleťový peeling, intenzivní hydratace a odstranění pigmentových skvrn. To je trojlístek ošetření, které vrátí vaší sluncem poškozené pleti lesk.

Co se děje s pletí během léta

Sluneční paprsky jsou pro většinu z nás příjemné, a když se to s nimi nepřehání, tak i prospěšné. Hřejí, zlepšují náladu a jsou důležité pro tvorbu vitamínu D. Zároveň ale představují velikou zátěž pro pleť. Vysušují ji, snižují tvorbu kolagenu a jsou důvodem vzniku pigmentových skvrn. Když se k tomu ještě přidá pobyt v klimatizovaných místnostech, více prachu na ulicích a občasné vyhození si z kopýtka, není se čemu divit, že je pleť na konci léta dehydratovaná a bez lesku. Podzim je proto skvělou příležitostí dát ji opět do pořádku.

Podzimní péče o pleť ve 3 krocích


KROK 1: Sloupněte starou kůži

V prvním kroku očistěte svou pleť odumřelých kožních buněk. Můžete vyzkoušet některý z pleťových peelingů pro domácí použití nebo se svěřit do profesionální péče. Peelingy pro domácí použití jsou založené na mechanickém obrušování pleti. Mají podobu krému nebo pasty a obsahují abrazivní přísady.

Účinnější variantou je chemický peeling, který byste vždy měli podstoupit jen v rukou zdravotníka. Při chemickém peelingu se na pleť nanáší různě koncentrované ovocné AHA kyseliny nebo kyselina trichloroctová. Po pár dnech se ošetřená tenká vrstva pokožky sloupne a pod ní se objeví nová rozzářená pleť. Chemický peeling není vhodný jen pro rozzáření unavené pokožky, ale také pomáhá odstranit pigmentové skvrny, jemné vrásky nebo jizvičky po akné.

KROK 2: Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Dostatečná hydratace je tím nejdůležitějším pro správné prokrvení a výživu pleti. Bez ní ztrácí svou hebkost a šťavnatost a je náchylná k předčasnému stárnutí. Bohužel dehydratací může trpět, i když máte pocit, že se o pleť přes léto staráte. Běžně dostupné hydratační krémy často působí jen na povrchu a nedostanou se do hlubších vrstev pokožky, které tak pomalu vysychají. Vláhu jim vrátíte velmi intenzivní a pravidelnou hydratační kúrou s pomocí kosmetických přípravků, které pronikají do hloubky. Nebo můžete zvolit hloubkovou hydrataci s pomocí kyseliny hyaluronové nebo vlastní krevní plazmy. Obě tyto metody nejenže fungují jako první pomoc, ale působí dlouhodobě. 

KROK 3: Zbavte se pigmentových skvrn

Jako kdyby vysušená kůže nestačila, sluníčko vám od určitého věku každé léto může nadělit i pár pigmentových skvrn. Většinou se začínají objevovat již po čtyřicítce a neomylně odhalí váš věk, i když jinak vypadáte skvěle. Jejich oblíbené místo je obličej a hřbety rukou. Pigmentové skvrny vznikají díky nadměrné produkci melaninu, se kterým si už vaše tělo nedokáže poradit. Pokud se rozhodnete odstranit je, pamatujte na to, že příští rok se vám objeví znovu, pokud svou pokožku nebudete dostatečně chránit. A jak se jich tedy zbavit? Nejprve vyzkoušejte speciální zesvětlující krémy, které jsou běžně dostupné v lékárnách. Pokud vám krém nepomůže, vyzkoušejte chemický peeling nebo odstranění s pomocí frakčního nebo pulsního laseru.

VÍCE O ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN

VÍCE O HLOUBKOVÉ HYDRATACI SKINBOOSTER

VÍCE O PLAZMATERAPII

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ