arrows

Představujeme vám SKIN CARE Liberec

Rozhovor pro časopis SPORT PARK MAG


Zanedlouho to budou 4 roky od chvíle, kdy jsme pro vás otevřeli nový SKIN CARE Liberec, jaký jej znáte dnes. Naše dvě spolumajitelky Xenie Kučerová a Dita Vodrážková se u této příležitosti rozpovídaly pro časopis SPORT PARK MAG. V rozhovoru se dočtete, jak se nám daří, ale také o tom, jaké to je, když se spolu dvě kamarádky rozhodnou podnikat. Přinášíme vám celý přepis rozhovoru.

Jak se ze snu dvou kamarádek stane úspěšná firma?

Jak se stane, že se nejlepší kamarádky vrhnou do společného podnikání?

XENIE: Jsem původem dermatoložka a v roce 2011 jsem SKIN CARE založila s tím, že bych si ráda rozšířila pole působení o laserová ošetření a korektivní dermatologii. Za čtyři roky jsem pak stála před těžkou volbou – buď zavřít, nebo pokračovat dál, ale jinak, s novými nápady a novým konceptem.

DITA: V tu samou dobu jsem se musela rozhodnout i já, pracovala jsem jako manažerka v korporátu a docházela mi energie, potřebovala jsem změnu. Zároveň jsem věděla, že by mi přišlo jako velká škoda, aby práce, kterou Xenie SKIN CARE čtyři roky věnovala, přišla vniveč. Je skvělá lékařka a podnikatelka, má totiž specifickou kombinaci znalostí, manažerských dovedností a tahu na branku. Takže jsem se vydala cestou holčičího byznysu, jak tomu říkáme. (úsměv)

XENIE: A já jsem za to moc ráda! To, jaký rozměr má SKIN CARE teď, je zásluha nás všech. Po příchodu Dity se vše dalo do pohybu a postupně jsme se rozrůstali. Naprosto jí věřím, a právě na důvěře je naše spolupráce postavená.

Spolumajitelky SKIN CARE Liberec – Xenie Kučerová a Dita Vodrážková

Jak to ovlivnilo váš vztah, když ke kamarádskému přibyl ještě pracovní rozměr? Vídáte se i mimo práci?

XENIE: Když začínáte podnikat s kamarádkou, je důležité, aby to klapalo pracovně, ale zároveň to neporouchalo přátelství. Obě jsme trochu workoholičky, ale každá máme jiné tempo. To bylo ze začátku obtížné – musely jsme najít kompromis a sladit se. Také jsme potřebovaly určit hranici, kde končí kamarádství a začíná práce. Dřív mi přišlo divné tady večer zavřít dveře a jít spolu na kafe jako kamarádky, ale zvládly jsme to.

DITA: Také jsme se u té kávy musely naučit nepracovat, prostě vypnout. A další důvod, proč jsme se dostaly až sem, je veliká upřímnost, kterou vůči sobě máme. Ať už se nám něco líbí nebo nelíbí, říkáme si to, a hlavně už známe způsob, jakým si to říct.

Vnímáte jako výhodu, že jste byli první klinikou svého druhu tady na severu?

XENIE: Zpočátku to pro mě byla nevýhoda, hlavně z profesního hlediska, neměla jsem tu kolegy lékaře, se kterými bych mohla práci konzultovat. Ovšem teď cítím jako výhodu, že jsme jediná takováto klinika na severu Čech.

DITA: Pro mě je to také výhoda. Nemyslím to tak, že bychom tu byli jediní, a mohli si tedy dělat, co chceme. Ale z hlediska toho, že jsme si na všechno museli přijít sami, nikoho nekopírovali a naučili se být sami sebou, to je skvělá zkušenost

SKIN CARE Liberec – 3 úspěšné roky v číslech (Zdroj grafiky: SPORT PARK MAG)

Plánujete SKIN CARE pobočku v jiném městě?

XENIE: Na to teď nedokážeme odpovědět. Už nás to samozřejmě napadlo, ale záleží hlavně na tom, kolik bude energie a kdo se okolo nás ještě objeví.

DITA: Stojí to také na nápadech. Jejich hlavním nositelem, co se týče rozvoje lékařské specializace na klinice, je Xenie.

XENIE: Naštěstí mám kolem sebe mladší lékařky, které jsou do práce opravdu nadšené, chtějí zkoušet nové věci, přicházejí s poznatky a postřehy. Takže mám neustále z čeho a od koho čerpat, inspirovat se.

Když už jsme u těch kolegyň. Jak vybíráte lékaře a lékařky k vám na kliniku?

XENIE: Máme tu poměrně mladý tým, stalo se to postupně – oslovila jsem první lékařku, ta mi doporučila kolegyni s jinou specializací a postupně se to na sebe nabalovalo. Naše portfolio oborů je velmi pestré – máme tu chirurgy, kteří pracují třeba s cévním laserem, dvě lékařky z gynekologie, tři dermatoložky včetně mě a jednu oční lékařku. Ovšem nedělají svůj primární obor jako takový, ale specializují se u nás na prohloubení právě do estetické medicíny nebo korektivní dermatologii. Všechny jsou zaškolené, posíláme je na kurzy, mají certifikáty.

DITA: Hlavním požadavkem na naše lékaře je zájem o obor, o náš kolektiv, energie pouštět se do nových věcí. Chceme, aby sem k nám ten člověk zapadl.

Návštěva SKIN CARE Liberec je pro klienty zážitek

Jak lehké nebo těžké bylo sehnat investory do začátku podnikání?

DITA: Nadchnout investory pro náš projekt nebylo až tak obtížné, dokonce byli nadšení a šli do toho s důvěrou. Co bylo obtížnější, byla naše část toho, že jsme si na sebe vzali velký závazek. Myslím, že není důležité, jak velké dluhy člověk má, ale jak s nimi dokáže žít, s tím jsme se museli vyrovnat, ale řekla bych, že se nám to daří. To je koneckonců břímě asi všech podnikatelů.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům?

XENIE: Jestli něco mám předat, tak je to zkušenost, aby člověk nepodnikal sám.

DITA: Zpětně si uvědomuji dvě věci. A to mít dlouhodobou vizi a představu, protože když narazíte na různé etapy podnikání, které vás stáhnou dolů, tohle vás dostane zpět nahoru. V tom druhém se shoduji s Xenií. Nedovedu si představit, že je na to člověk sám, třeba my dvě se skvěle střídáme v tom, když má jedna míň energie, ta druhá ji má v tu chvíli o něco víc.

Navštěvují vaši kliniku i muži?

XENIE: Jsme také zdravotní klinika, takže ano, muži k nám chodí. Třeba na digitální dermatoskop, což je preventivní vyšetření znamének. A po něm jdou často i na jejich odstranění.

DITA: Máme tu i medicinální péči o nohy, tam muži chodí také. Zajímají je i zákroky, které umí odstranit projevy stáří na kůži, třeba bradavice nebo pigmentové skvrny. Celkově si myslím, že trend se posouvá a muži si nás sami vyhledávají.

XENIE: Celkově bych to shrnula, že tu máme ze 40 % muže a zbytek tvoří ženy. Nově se teď budeme zaměřovat i na jizvy, což by muže také mohlo lákat.

Návštěva vaší kliniky je zážitek a lidé sem chodí rádi, jak jste toho docílili? Že se lidé k lékaři těší není úplně standard...

DITA: Už od začátku jsme chtěli, aby sem lidé chodili rádi a opakovaně, aby věděli, že se tu o ně postaráme. Proto také nabízíme komplexnější péči. U nás to není jenom o 5 minutách, které trvá zákrok, je to o celé návštěvě – od uvítání na recepci, přes kávu, usměvavou a empatickou sestřičku, po odbornou péči lékařek. Přidáváme k tomu emoci a celý lékařský zákrok tím zjemňujeme. Také dbáme na to, aby u nás byla rozumná čekací doba a klienti se k nám bez problémů dovolali.

Originál rozhovoru najdete v magazínu SPORT PARK MAG.

Přejít na seznam výkonů

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ