arrows

Zima - období laserových zákroků

Naplánujte si zákroky, které je vhodné provádět v zimě!


Stejně jako se během roku střídají 4 roční období, i v oblasti korektivní a estetické dermatologie se střídají období vhodná pro provedení jednotivých zákroků. Od podzimu do jara je obecně vhodné provádět všechna ošetření, která porušují celistvost kůže a po kterých je nutné chránit se před UV zářením. Zejména se jedná o laserové zákroky, ale například i o kosmetickou excizi, při které se odstraňují znaménka klasickou chirurgickou cestou, nebo aplikaci mezonití.

Která ošetření estetické a korektivní dermatologie je vhodné provádět během podzimních a zimních měsíců?

Ostatní zákroky korektivní a estetické dermatologie je možné s drobnými omezeními provádět během celého roku.

Jak se o pleť po laserovém ošetření starat v zimě?

Samozřejmostí během celého roku by mělo být používání kvalitních pečujících krémů podle typu pleti. Po jakémkoliv laserovém zákroku nebo jiném zákroku, který porušuje celistvost kůže, je navíc důležité pleť vždy chránit krémem s vysokým SPF faktorem. Platí to i pro podzimní a zimní měsíce. I když slunce nemá takovou sílu jako po zbytek roku, dokáže při hojení kůže napáchat velké škody. Zejména může způsobit nezdravé hojení jizvy nebo její zpigmentování. Pigmentové skvrny, které byly odstraněny laserem nebo chemickým peelingem mají tendenci se po jejich vystavení slunci opět rychle vracet. Stejně tak může dojít ke zpigmentování pokožky po laserové epilaci. 

Pokud zvažujete některý ze zákroků estetické a korektivní dermatologie a nejste si jistí s jeho správným načasováním, rádi vám poradíme!

Kontaktujte nás

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ