Příliš roztažená ušní dírka je nejčastěji důsledkem dlouholetého nošení těžkých náušnic nebo piercingu. Řešením tohoto estetického problému je drobný chirurgický zákrok, během kterého se dírka upraví zpět na požadovaný tvar a velikost.

 

4 700 Kč

cena OD

30 minut

délka zákroku

1 měsíc

délka hojení


Jaké problémy řešíme?

  • Roztažené ušní dírky po nošení náušnic
  • Roztažené ušní dírky po nošení roztahováků
  • Od náušnice proříznutý ušní lalůček

Sešití ušní dírky – jak probíhá?

Chirurgickou korekci provádíme ambulantně v lokální anestezii, kterou aplikujeme injekčně krátce před zákrokem. Samotná korekce potom trvá 20–40 minut podle rozsahu úpravy. Během zákroku ušní lalůček vymodelujeme do požadovaného tvaru a sešijeme.

Co vás čeká po zákroku?

Ošetřené místo může být lehce oteklé, začervenalé nebo bolestivé. Tyto příznaky odezní během několika dnů. Aby se ranka správně zahojila, chraňte ji 4–6 dní před namočením a 4 týdny se vyhněte bazéně, sauně a kosmetickému ošetření.

Vytažení stehů provádíme 10.–14. den po ošetření. Do této doby a také další minimálně 4 týdny místo chraňte před slunečním zářením. Buď můžete jizvu překrývat nebo ošetřovat krémem s SPF 50+. Pro urychlení hojení jizvy po vytažení stehů doporučujeme terapii biostimulačním laserem – více ZDE.

Má korekce ušních dírek nějaká rizika?

Rizika jsou stejná jako po každém chirurgickém výkonu – ranka může krvácet nebo se zanítit. V takovém případě se spojte s ošetřujícím lékařem, který vám doporučí další postup.

Bude váš ušní lalůček vypadat jako původně?

Pokud korekci ušní dírky podstupujete z důvodu nošení velkého roztahováku, je velmi pravděpodobné, že kůže bude tak ztenčená, že nový tvar nebude zcela stejný.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ