arrows

 

Omlouváme se, službu v současnosti již neposkytujeme.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

CO je manuální lymfodrenáž?

Manuální lymfodrenáž je hmatová technika, jejímž cílem je podpora funkce povrchového mízního systému. Ten je důležitou součástí našeho imunitního systému a je zodpovědný za odvádění odpadních látek z těla. Lymfodrenáž urychluje tok lymfy mízním řečištěm a podporuje látkovou výměnu organismu.

Manuální lymfodrenáž je velmi účinnou léčebnou metodou, pokud řešíte:

 • Zmenšení otoků a snížení bolesti, která je s nimi spojená
 • Zlepšení stavu otoků v těhotenství
 • Prevenci celulitidy a zlepšení jejího stavu
 • Zvýšení imunity
 • Detoxikaci organismu
 • Regeneraci po operacích a úrazech
 • Prevenci vzniku křečových žil
 • Léčbu akné
 • Zmírnění migrény
 • Snížení nadvády
 • Zlepšení stavu únavy

Chci se objednat

JAK ošetření probíhá?

Před manuální lymfodrenáží se nejprve jemnými hmaty uvolní důležité mízní uzliny, aby nedošlo k jejich zablokování a následnému hromadění lymfy před uzlinou. Při samotné lymfodrenáži se pomocí mírného tlaku masíruje kůže a podkoží. Lymfodrenáž se obvykle provádí současně na zádech, horních končetinách a obličeji nebo na hýždích a dolních končetinách. Případně je možné v jeden den provést lymfodrenáž celého těla.

Lymfodrenáž vybraného segmentu nebo celého těla není vhodné provádět častěji než 1 x týdně. Pro pozitivní efekt je vhodné terapii minimálně 5 x, ideálně 10 x opakovat. Po této sérii ošetření pro udržení dlouhodobého efektu doporučujeme lymfodrenáž opakovat 1 x za měsíc.

CO po ošetření následuje?

Po manuální lymfodrenáži se dostavuje pocit uvolnění a mírné únavy. Proto je doporučen klidový režim, odpočinek. Klient by se měl vyhnout návštěvě sauny. V den ošetření doporučujeme vypít minimálně 2 litry tekutin – ideálně neslazené vody, aby bylo zajištěno vyloučení uvolněných odpadních látek močí. Vhodné je zcela se vyhnout konzumaci alkoholu. Pro podpoření efektu je vhodné do pitného režimu zažadit i bylinkové čaje – kopřivový, březový, pampeliškový.

KDY byste se měli manuální lymfodrenáži vyhnout?

Manuální lymfodrenáž pro vás není vhodná, pokud právě proděláváte akutní virózu nebo bakteriální infekci, léčíte se s onkologickým onemocněním, trpíte hypertenzí, akutním zánětem žil, otoky spojenými s onemocněním srdce, jater nebo ledvin. Dále by se ošetření měly vyhnout ženy v prvním trimestru těhotenství a ženy s nefyziologicky probíhajícím těhotenstvím.

Přečtěte si rozhovor s Magdou Drahokoupilovou o blahodárných účincích manuální lymfodrenáže při jarní detoxikaci.

SOUVISEJÍCÍ VÝKONY

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ