arrows

 

Omlouváme se, službu v současnosti již neposkytujeme.

LÉČBA NEHTOVÝCH PLÍSNÍ LASEREM

CO je nehtová plíseň?
Nehtová plíseň (onychomykóza) je jedno z nejrozšířenějších onemocnění nehtů, kterým trpí až 10 % populace. Nehtové ploténky nebo nehtová lůžka jsou při něm napadeny kvasinkami nebo parazitickými houbami. Těmto mikroorganismům se dobře daří v teple a vlhku, proto nehtová plíseň nejčastěji postihuje nehty na nohou. K nákaze zdravého nehtu dochází při kontaktu s původci onemocnění, které se nacházejí všude tam, kde se pohybuje již postižená osoba bez bot. Jedná se především o společné sprchy, bazény a saunu. Nehtová plíseň je také velmi častá u diabetiků a u starších lidí.

Nákaza plísní se nejprve objeví u volné části nehtu a postupuje směrem k jeho kořeni. Plíseň nehtem pomalu prorůstá a rozkládá jej. Obvykle začíná u palce a časem se rozšiřuje i na ostatní nehty. 

JAK poznáte, že máte na nehtech plíseň?
Nakažený nehet poznáte snadno podle toho, že mění svůj vzhled – barvu, tvar a strukturu. Barva postiženého nehtu může být bílá, žlutá, černá nebo zelená, případně se na nehtu můžou objevovat bílé nebo žluté skvrny. Nehet je často ztluštělý a postupně se začíná ulamovat. Abyste si byli jistí, že změny na vašem nehtu jsou opravdu způsobeny nehtovou plísní, doporučujeme navštívit vašeho kožního lékaře, který odebere vzorek nehtu a pošle jej na mykologický rozbor. Měli byste vědět, že nehtová plíseň není jen estetickým problémem. Pokud se neléčí, může být časem provázena i bolestivými záněty kolem nehtu a pod nehtem. Nehty mohou být i nenavratně poškozeny. Navíc existuje velké riziko, že se plísní postupně nakazí i lidé v okolí postiženého.

JAKÉ jsou možnosti léčby nehtové plísně?
Léčba nehtové plísně je obvykle náročná a dlouhodobá. Aby byla úspěšná, je často nutné kombinovat více metod najednou. Po likvidaci původce plísně musí být infikovaný nehet nahrazen nehtem zdravým. Je třeba počítat s tím, že odrůstání trvá 6 měsíců až 1 rok.

Chci se objednat

 

Jako jediní v libereckém kraji nabízíme léčbu nehtové plísně špičkovým laserem FOX III 1064 nm

Jako u většiny nemocí je pro úspěšnou léčbu nehtové písně klíčové začít s ní ihned, jakmile se plíseň objeví. Není tedy vhodné čekat, až plíseň napadne většinu plochy nehtu nebo se rozšíří na nehty okolní. Jaké existují možnosti léčby?

 • Léčba lokální (místní) s pomocí antimykotik: Na nehet se aplikují antimykotika, která pronikají do nehtu, ničí původce onemocnění a zabraňují jeho dalšímu šíření. Kromě antimykotického krému nebo roztoku je možné lokálně nanášet i speciální lak. Z něj se do nehtu účinné látky uvolňují postupně, není tedy nutné jeho každodenní nanášení jako u krému a roztoku. Výhodou lokálních antimykotik je jejich šetrnost, protože prakticky nemají nežádoucí vedlejší účinky. Jejich nevýhodou je, že na dlouhodobě zanedbané nehtové plísně již nezabírají.
 • Celková (systémová) léčba antimykotiky: Při celkové léčbě se antimykotika podávají v lékové formě ústy. Účinná látka se do nehtu dostává z krve a zde, stejně jako lokální antimykotikum, likvidují původce plísně. Výhodou celkové léčby je, že obvykle vyřeší i úpornou nehtovou plíseň. Jejich nevýhodou je to, že zatěžují organismus, obzvláště játra. Někteří pacienti proto tento typ léčby ze zdravotních důvodů podstoupit nemohou. Někteří pacienti se této léčbě chtějí kvůli možným vedlejším účinkům vyhnout.
 • Léčba nehtové plísně laserem: Tato moderní metoda využívá lékařský poznatek, že plísně jsou citlivé na příliš vysokou teplotu. Povrch nehtu se zahřívá s pomocí laserového paprsku na požadovanou teplotu a dochází tak k jejich likvidaci. Metoda je ideální pro všechny, kterým lokální léčba antimykotiky nepomáhá, ale zároveň nemůžou nebo nechtějí podstoupit celkovou léčbu léky.

JAK probíhá léčba nehtových plísní laserem?
Při léčbě nehtové plísně laserem se povrch nehtu zahřívá na teplotu 40°C. Při této teplotě na povrchu je dosaženo teploty 60°C pod jeho povrchem. Takto vysoká teplota naruší další růst plísně a pacientovi postupně začne dorůstat zdravý nehet.

JE ošetření bolestivé?
Při zahřívání nehtové ploténky klient cítí slabé pálení. Vnímání bolesti je velmi subjektivní, ošetření je tedy přerušeno, pokud je již klientovi nepříjemné.

KOLIKRÁT musí být nehet laserem ošetřen, než je plíseň zcela vyléčena?
Pro úplné zničení nehtové plísně je obvykle nutné ošetření 4-5 krát opakovat, vždy jednou za šest týdnů.

JAKÉ jsou výhody léčby nehtové plísně laserem FOX III 1064 nm?

 • Pomáhá při léčbě úporných nehtových plísní, když nejsou lokální antimykotika dostatečně účinná.
 • Nemá známé vedlejší účinky a nezatěžuje organismus.
 • Je vhodná pro pacienty, kteří nemůžou nebo nechtěji podstoupit celkovou léčbu.
 • Zákrok je zcela bezpečný.
 • Není nutná anestezie.
 • Po ošetření nevzniká viditelné poškození nehtů nebo kůže v okolí.
 • Ihned po ošetření je možné se obout i použít lak na nehty.
 
Fotka před léčbou nehtové plísně (onychomykózy) Fotka po léčbě plísně laserem

JAKÁ je úspěšnost léčby nehtové plísně laserem?
Podle naší zkušenosti laser dokáže vyléčit nehtovou plíseň u zhruba 50 % pacientů, kteří k nám přicházejí. Pokud máte nehtovou plíseň mnoho let zanedbanou a rozšířenou na všech nehtech, je velmi pravděpodobné, že laser nebude dostatečně účinný. V takových případech obvykle doporučujeme návštěvu u vašeho dermatologa, který odebere vzorek napadených nehtů a na základě výsledků kultivace určí další postup a vhodnou kombinaci metod.

JAK předcházet vzniku plísňového onemocnění?
Nejúčinnější prevencí je především zabránění kontaktu s původci plísňových onemocnění a důsledná osobní hygiena. Pokud se nákaze chcete vyhnout, nebo chcete zabránit jejímu opakování, měli byste:

 • Používat obuv při vstupu do společných sprch, bazénu nebo sauny.
 • Nohy vystavené riziku nakažení vydezinfikovat.
 • Vždy používat jen vlastní obuv a tu nepůjčovat.
 • Novou obuv zkoušet na ponožku.
 • V létě nosit vzdušnou obuv.
 • Obuv pravidelně dezinfikovat.
 • Používat vlastní ručník a nepůjčovat jej.

Video: Pro koho je léčba nehtových plísní vysokofrekvenčním laserem vhodná?

 

SOUVISEJÍCÍ VÝKONY


Zkušenosti našich klientů
František Hruša

„Od svých 18 let jsem měl na palci a ukazováku na nohou nehtovou plíseň, kterou jsem chytil ve sprše. Hodně jsem sportoval a nehty mi pravidelně dvakrát za rok slézaly. Teď už sportuji méně, nehty přestaly slézat a díky plísni vypadaly opravdu ošklivě. Proto jsem se rozhodl pro jejich léčbu laserem. Celkem jsem na terapii chodil rok a půl, než mi dorostly zdravé nehty. Ten proces byl opravdu zdlouhavý, na druhou stranu se ale není čemu divit, když jsem měl nehty nemocné tolik desítek let. Ošetření na bázi termálního působení není úplně příjemné. S tím, jak se zvyšuje teplota je vždy potřeba říct, že už se to nedá vydržet a sestřička jej přeruší. Ta ten rok a půl jsem vypozoroval, že to vždy více bolí na studených nohách.“

František Hruša
68 let, Léčba nehtové plísně laserem
K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ