Vyhlazení vrásek pomocí aplikování látky na vyhlazení vrásek (BTX) už není jen výsadou celebrit. I u nás se stalo oblíbenou metodou pro zjemnění známek stárnutí. Přesto, že se o něm mluví a píše, je několik mýtů, které se o něm stále tradují. Které to jsou a co je na nich pravdy?

Mýtus # 1: Budete mít nehybný obličej

Když zapátráte v paměti, určitě si vybavíte alespoň jednu fotku nějaké slavné holywoodské hvězdy, kterou aplikace změnila k nepoznání. Její krása a kouzelný úsměv se vytratily a zůstal jí jen nehybný výraz jako z hororu. Bojíte se, že byste také tak dopadla?

Musíme vás uklidnit. S touto látkou je to jako se vším. Nic se nemá přehánět. Pokud se svěříte do rukou zkušeného odborníka, můžete být úplně v klidu. Dokáže odhadnout jaká dávka je vhodná právě pro vás, aby pouze jemně vyhladila vaše vrásky a nijak nepostihla mimiku. Možná vám sem tam nechá malou vrásku, možná vám rozmluví výraznější zásah. V každém případě se můžete těšit na přirozeně vypadající výsledek.

Mýtus # 2: Aplikace je vhodná jen, když už máte hluboké vrásky

Vznik vrásek je naprosto přirozenou součástí života. Začínají se tvořit po dvacátém roce života kvůli postupnému ubývání kyseliny hyaluronové, elastinu a kolagenu v kůži. Vznikají tam, kde se kůže opakovaně krčí, protože je pro ni čím dál těžší vracet se do původního tvaru. Látka tomuto smršťování kůže zabraňuje tak, že dočasně přeruší nervová spojení v mimických svalech.

Kdy je tedy ten správný čas pro první aplikaci? Určitě dříve než později. Když se aplikuje již u jemných vrásek, brzdí jejich prohlubování. Vyhlazení hlubokých vrásek je problematické a velmi nákladné.

Mýtus # 3: Když začnete chodit na aplikace, už nikdy nebudete moci přestat

Není to pravda. Aplikaci můžete kdykoliv podle svého přání ukončit. Nevzniká na něm fyzická závislost. Nemá ani žádné vedlejší účinky, které by vám bránily v aplikaci přestat. Vrásky po něm nebudou horší. Jediné, co se stane, bude to, že vaše kůže začne opět přirozeně stárnout.

Mýtus # 4: Je látka na odstranění vrásek toxická?

V kosmetickém průmyslu se BTX bezpečně používá již více než 20 let. Aplikuje se v tak malém množství, že opravdu nehrozí, že by vám ublížil. Aby byl pro vás toxický, musel by ho váš lékař použít přibližně stonásobné množství než je jedna průměrná dávka při vyhlazení vrásek. Určitě je vhodné, když se mu vyhnete, pokud nejste zcela zdravá. Z principu opatrnosti se aplikace nedoporučuje ani těhotným a kojícím ženám.

Mýtus # 5: Aplikování je jen pro povrchní dámičky, které neumí stárnout

Není to tak! Každá žena se se svým stárnutím vyrovnává po svém. Některá ho neřeší vůbec a některá se snaží stárnutí zpomalit. Všechny ale máme jednu věc společnou. Chceme se cítit dobře. Když se dobře cítíme, tak se na sebe ráno nemusíme mračit do zrcadla. Jsme více vnitřně vyrovnané a spokojené. To jakou cestu si ke svému lepšímu pocitu zvolíme je jen a jen na nás. Všechny jsou v pořádku, protože jsou naše.
 

 

CHCI SE OBJEDNAT

 

ZPĚT NA NOVINKY