Biostimulační laser pracuje s laserovým zářením různé vlnové délky, které proniká do kůže a zahřívá buněčné struktury. Díky jeho působení dochází ke zvýšené tvorbě kolagenu a nastartování přirozené regenerace tkáně. Jeho silný protizánětlivý účinek zabraňuje dalšímu zhoršování zánětu. Biostimulačním laserem si můžete nechat ošetřit větší plochu, ale i jen jednotlivý pupínek. Pokud léčbu zahájíte včas, její délka se může zkrátit až o třetinu.
Při chemickém peelingu je na postiženou pokožku aplikován roztok kyseliny trichloroctové nebo ovocné. Po jeho působení se postupně sloupne povrchová vrstva kůže včetně zánětlivých ložisek. Na jejím místě vyroste nová vrstva buněk, která je svěží, jemnější, barevně sjednocená a hladší. Chemický peeling můžete podstoupit, pokud máte lehkou a středně těžkou formu akné. U těžké formy akné již chemický peeling není vhodný. Není možný ani při celkové nebo lokální antibiotické léčbě a lokální léčbě retinoidy.
Nízkoúrovňová světelná terapie využívá kombinaci působení nízkých energií na povrchu kůže se silným a hluboko pronikajícím infračerveným světlem. Díky fototerapeutickému efektu jsou buňky kůže i podkoží aktivovány a nastartován jejich regenerační proces. Terapie je ideální pro mírné formy akné a doléčení lehkých zánětů. Fototerapii se vyhněte, pokud právě procházíte celkovou antibiotickou léčbou.
Laserový peeling působí do hloubky, proto je ideální pro hloubkové čištění problematické pleti a zatažení rozšířených pórů. Prvním krokem při ošetření je nanesení karbonové masky na obličej a její následné zapracování s pomocí tepla. V druhé fázi je karbonová maska odstraněna laserovým paprskem. Při porovnání s jinými metodami čištění pleti vás laserový peeling oslní svou vysokou účinností a dlouhodobým efektem.
Všechny uvedené metody léčby akné jsou jen doplňkové. Zklidní aktivní zánět a urychlí jeho hojení, akné však nevyléčí. Léčbu akné je nutné řešit komplexně s pomocí lokálních nebo systémových přípravků, které vám předepíše váš kožní lékař ve své ambulanci.