Zkuste se zeptat některé ze svých kamarádek, určitě vás překvapí, kolik z nich bojuje s žilkami na nohou nebo obličeji. Přitom je řešení jednoduché a téměř bezbolestné. Jak na to? Odstranění žilek laserem trvá jen 30 minut!

 

Odstranění metličkových žilek – stačí vám jen 30 minut (Zdroj obr.: istock.com)

Za praskání žilek můžou i vaši rodiče

Podívejte se na svou matku, pokud ji zdobí tenké červené žilky v obličeji, nebo na nohách, s největší pravděpodobností (ne nutně) vás genetický dárek nemine.

Cévy s rostoucím věkem ztrácejí pružnost a jejich stěny jsou zesláblé a mají tendenci popraskat, případně se vypouknout do tzv. angiomu (klubíčko). O tom, zda budou vaše cévy v pozdějším věku v kondici, z velké části rozhoduje genetická predispozice.

Nemůžeme ale všechnu “vinu” svalovat na rodiče. Sáhněte si do svědomí a zkuste popřemýšlet, zda váš životní styl není tak trošku nezdravý.

Existuje účinná prevence?

Bohužel ne. V případě, že jde o dědičný faktor, nejspíš se jejich vzniku neubráníte. V případě nezdravého životního stylu lze udělat preventivní opatření. 

„Pro prevenci vzniku je vhodné nosit pohodlné neškrtící oblečení a udržovat optimální hmotnost. Aby krev správně cirkulovala, je důležité zařadit kvalitní pohybovou aktivitu, např. jogging, chůze, jízda na kole, plavání, protahování či cvičení při dlouhodobém sezení. Při odpočinku si polohujte končetiny nad úroveň srdce, v žádném případě je nenechávejte překřížené,” doporučuje MUDr. Veronika Petráková.

Na internetu najdete řadu babských rad na téma “metličkové žilky přírodní léčba”, ale jsou tyto rady bezpečné? 

„Prokazatelně je pro žíly zdravý rutin. Najdete ho například v pohance. Z dalších potravin doporučuji česnek, červenou řepu, černý rybíz. Mezi bylinkami bych volila rozmarýn, kostival. Platí, že všeho s mírou, a pak přírodní terapie není nebezpečná,” vysvětluje lékařka.

Odstranění žilek laserem trvá jen 30 minut

Pro odstranění žilek budeme potřebovat pouze 30 minut vašeho času. Čeká vás komfortní a téměř bezbolestná laserová terapie, která si poradí s metličkovými žilkami na nohách i s červenými žilkami v obličeji.

Díky laserovému paprsku vznikne uvnitř cévy teplo, které ji stáhne a zataví. Následně se postupně rozpadne a vstřebá. 

„Po ošetření může vzniknout modřinka, stroupek, otok, začervenání či malý puchýřek. Vše za pár dní zmizí, případně je možné místa opatrně chladit. 4-6 týdnů je nutné ošetřovanou partii chránit sluncem ochranným faktorem SPF 50, nenavštěvovat vířivku a saunu. Během dvou týdnů se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace. Výjimečně přetrvává i několik měsíců. Pohybová aktivita, stejně jako pití alkoholu, se 7-10 dní nedoporučuje,” uzavírá MUDr. Veronika Petráková.

Jak zákrok probíhá? Zjistěte více ZDE.

 /div>

 

ZPĚT NA NOVINKY