Zbavit se vrásek? Ano! Pod skalpelem? Ne! Také patříte k ženám, které se chtějí zbavit vrásek, ale nechtějí podstoupit plastickou operaci? Máme pro vás dobrou zprávu! V dnešní době existuje spousta minimálně invazivních metod, které si s vašimi vráskami poradí a navíc zabrání i jejich prohlubování. Nejčastěji využívané metody korektivní dermatologie jsou výplně na bázi kyseliny hyaluronové a aplikací látky na vyhlazení vrásek. Jaký je mezi nimi rozdíl, a která je vhodná právě pro vás?

Kyselina hyaluronová – tekutý lifting

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně se vyskytující v lidském těle. Je jedním ze základních stavebních kamenů mezibuněčné hmoty. Jakmile začne s věkem její hladina klesat, pleť ztrácí svou elasticitu, vysušuje se a začnou se objevovat první vrásky. Doplňování kyseliny hyaluronové tedy patří k jednomu z nejpřirozenějších způsobů, jak o stárnoucí pleť pečovat. 

Krémy nebo výplně?

V posledních letech se doslova roztrhl pytel s kosmetickými přípravky, které kyselinu hyaluronovou obsahují. Jejich výrobci často slibují jejich téměř zázračné účinky proti vráskám. Realita je ale taková, že molekuly kyseliny hyaluronové, obsažené v krémech, sérech a dalších přípravcích, jsou příliš velké, aby pronikly hluboko do pokožky.

Zůstávají na jejím povrchu a plní spíše funkci hydratační, kdy se v nich obsažená voda průběžně vstřebává. Pleť je potom příjemně hebká a hydratovaná, nikoliv zbavená vrásek. Aby měla kyselina hyaluronová vliv na vyhlazení vrásek, je nutné ji aplikovat přímo pod vrásku, kde vyplní prostor mezi kolagenovými a elastinovými vlákny.

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové – jak probíhá zákrok?

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové mají podobu průhledného gelu a aplikují se injekčně. Před aplikací se ošetřované oblasti natřou znecitlivujícím krémem, aby se snížila bolestivost. Výhodou zákroku je, že jeho efekt je viditelný okamžitě. Ošetřující lékař tedy může spolu s klientkou výsledek průběžně korigovat.

Po zákroku může být pleť mírně oteklá nebo začervenalá, mohou se objevit i drobné modřinky. Všechny tyto příznaky odezní pár dní po zákroku. Účinek výplně odeznívá za šest až dvanáct měsíců poté, co se zcela vstřebá.

Na co jsou výplně na bázi kyseliny hyaluronové vhodné?

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové používáme především pro doplnění objemu. Nejčastěji se jedná o vyhlazení hlubokých vrásek, remodelaci lícních kostí, úpravu kontur obličeje nebo zvětšení a modelaci rtů.

Odstranění vrásek BTX – strašák i pomocník

Když se řekne aplikace látky na odstranění vrásek (BTX), mnozí si ihned vybaví fotografie hollywoodských hvězd s nehybnými tvářemi s nepřirozeným výrazem. Dontella Versace, Renée Zellweger nebo Kim Kardashian jsou doslova odstrašujícími příklady toho, když se to přežene. S touto látkou je to totiž jako se vším – je možné jej používat citlivě a dopřát si stárnutí s grácií, nebo neznat míru a zcela ztratit svou původní krásu.

Aplikace – jak probíhá zákrok?

Jedná se o přírodní látku, která na omezený čas přeruší nervové spojení v mimických svalech. Díky tomu svaly nedostávají signál ke stažení a zůstávají v klidu. Nedochází tak ke stahování a smršťování pokožky a ke vzniku vrásek. Látka se aplikuje přímo do svalu, který vrásku vytváří. Jeho účinek nastupuje postupně během měsíce po ošetření. Délka účinku je velmi individuální a pohybuje se v rozmezí čtyř až devíti měsíců. Pokud je klientka citlivější, aplikujeme před zákrokem znecitlivující krém. Stejně jako u výplní na bázi kyseliny hyaluronové, i v případě této látky se může po její aplikaci objevit lehký otok, zarůžovění nebo drobné modřinky. Ty zmizí za pár hodin.

Kde se hodí použít BTX?

Tuto látku používáme nejčastěji k vyhlazení mimických vrásek na čele, vějířků kolem očí a vrásek kolem kořene nosu.

Dají se obě metody kombinovat?

Vzhledem k tomu, že každá z metod pracuje na jiném principu a používá se pro ošetření jiných partií, je jejich kombinace pro dosažení celkově mladistvého vzhledu ideální.

Kdy začít?

I v případě aplikace výplní na bázi kyseliny hyaluronové a látky na odstranění vrásek platí, že prevence je nejlepší lék. Pokud začnete s ošetřováním vrásek v době, kdy jsou zatím jemné, zabráníte nebo výrazně zpomalíte vznik těch hlubokých. Pokud přijdete až s hlubokými vráskami, bude jejich vyhlazení téměř nemožné a hlavně nákladné.

Základní fakta rychle a přehledně

  Výplně – kyselina hyaluronová Látka na odstranění vrásek
Na co se hodí? Hluboké vrásky, remodelace lícních kostí, úprava kontur obličeje, zvětšení a modelace rtů. Vrásky na čele, kolem očí, kolem nosu.
Kdy se dostaví účinek? Okamžitě. Během jednoho měsíce.
Jak dlouho účinek přetrvává? 6 – 12 měsíců 4 – 9 měsíců
Je zákrok bolestivý? Mírně. Aplikujeme znecitlivující krém. Mírně. Aplikujeme znecitlivující krém.
Jaké jsou vedlejší účinky? Otok, zarudnutí, drobné modřinky. Odeznívají za pár dnů. Otok, zarudnutí, drobné modřinky. Odeznívají za pár hodin.
Jaká jsou omezení po zákroku? Omezit mimiku, týden po ošetření nechodit do sauny, na slunce, do solária, do mrazu, nekonzumovat alkohol. 6 hodin po zákroku být ve vzpřímené poloze a nemasírovat ošetřené místo. 48 po zákroku neletět letadlem. Týden po zákroku vynechat kosmetické ošetření a sportovní aktivity.
Může zákrok podstoupit kojící nebo těhotná žena? Bez omezení.  Ne.
Kolik zákrok stojí? (příklad glabela – rýhy mezi obočím) 1 000 Kč – 2 000 Kč 1 800 Kč – 3 000 Kč
 

CHCI SE OBJEDNAT

 

ZPĚT NA NOVINKY