Nebaví vás holení? Epilace chloupků strojkem, voskem nebo pastou vás bolí a vadí vám strniště, které si musíte nechat narůst, abyste mohla chloupky vytrhnout? Ráda byste se zbavila chloupků jednou pro vždy? Máme pro vás špatnou zprávu! Trvalá epilace neexistuje!

Dobrá zpráva ale je, že epilace laserem dokáže růst chloupků trvale redukovat. Místo holení jednou týdně nebo vytrhávání jednou za čtyři týdny stačí po počáteční sérii ošetření laserem zákrok opakovat už jen 1x až 2x ročně.

Zní to lákavě? Dříve než se rozhodnete, jestli se definitivně zbavíte svého holítka nebo epilačního strojku, přečtěte si o tom nejdůležitějším, co byste měla o laserové epilaci vědět.

1. Trvalá epilace neexistuje

Ano, už se opakujeme, ale jsou věci, které je potřeba stále dokola připomínat. Ani laserová epilace vás zázračně nezbaví chloupků jednou pro vždy. Je ale tou nejefektivnější metodou pro trvalou redukci jejich růstu. Jinými slovy, momentálně nic lepšího neexistuje, pokud chcete svou kůži udržovat hladkou a nevěnovat tomu více než jedno až dvě ošetření ročně.

2. Laserová epilace – jak funguje?

Při laserové epilaci je světlo z laserového paprsku pohlceno melaninem (pigmentovým barvivem) v chloupku. Následně projede chloupkem až do jeho cibulky a tepelně ji zničí. Dochází tak k trvalému poškození chloupku a k zastavení jeho růstu.

3. Jedno ošetření nestačí

Aby došlo ke zničení vlasové cibulky a následné redukci růstu chloupku, je nutné, aby se při ošetření laserovým paprskem chloupek nacházel ve své růstové fázi. Vzhledem k tomu, že současně se v růstové fázi nachází jen 30 – 40 % chloupků, ošetření je potřeba několikrát opakovat.

Počet opakování je individuální, obvykle se pohybuje mezi čtyřmi až šesti v intervalu čtyř týdnů. Po dokončení této počáteční série ošetření dochází k výrazné redukci růstu chloupků a chloupky jsou mnohem jemnější. Pro udržování hladké kůže bez chloupků následně stačí epilaci laserem opakovat jednou až dvakrát ročně.

4. Pro dokonalý efekt je důležitá důslednost

Aby byl efekt laserové epilace dokonalý, je velmi důležité počáteční sérii čtyř až šesti ošetření důsledně nepřerušovat a neměnit interval opakování. Po celou dobu vám chloupky porostou, postupně ale budou jemnější a bude jich méně. Vyplatí se tedy vydržet!

5. Laserová epilace může bolet

Někdo říká, že laserová epilace je bezbolestná, někoho jemně štípe nebo pálí a někdo při ní nemůže vydržet bolestí. Každý máme práh bolesti jinde a bolestivost je tak velmi individuální. Kromě jiného závisí i na ošetřovaném místě nebo na hormonální rovnováze. Bolestivější je v období menstruace a na opálené pokožce. Neradi naše klientky mučíme, proto při laserové epilaci laserem MedArt 435 ve SKIN CARE Liberec používáme kontaktní vodní chlazení a nabízíme nanesení znecitlivujícího krému.

6. Před zákrokem chloupky netrhejte, ale holte

Před každým ošetřením je důležité chloupky oholit. Aby byl efekt ideální, rozhodně chloupky čtyři týdny před zákrokem nevytrhávejte.

7. Sluníčko je váš nepřítel, epilaci si naplánujte na zimu

Epilace na opálené pokožce více bolí a po epilaci sluníčko může způsobit vznik nevzhledných pigmentových skvrn. Proto je ideální naplánovat si ošetření na období od září do května a kůži vystavenou UV záření chránit krémem s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50+. Že není vhodné navštěvovat solárium asi ani nemusíme říkat.

8. Světlé chloupky laseru odolají

Pokud jste blondýnka a máte velmi světlé chloupky, laserová epilace pro vás bohužel není vhodná. Díky velmi malému množství melaninu ve vašich chloupcích se paprsek nemá jak dostat do cibulky a výsledný efekt je tak minimální nebo žádný.

9. Laser si poradí s chloupky kdekoliv na těle

S pomocí laseru je možné epilovat téměř jakékoliv místo na těle. Nejčastěji epilujeme chloupky nad horním rtem, podpaží, ruce, nohy a třísla. Poradíme si ale i se zády, za které by se nemusel stydět ani medvěd. Speciálně a jen ženy si u nás mohou nechat epilovat i citlivé intimní partie.

Dočetla jste až sem a říkáte si, jestli se vám vůbec laserová epilace vyplatí, když není trvalá, jak jste si původně myslela? Ano, mohli jsme vám slíbit zázraky, ale není to náš styl. Jste pro nás vždy na prvním místě, proto ve SKIN CARE Liberec říkáme věci na rovinu a upřímně. Žádná metoda vás chloupků nezbaví natrvalo. Laserová epilace je ale ze všech nejefektivnější a ušetří vám nejvíce času, který můžete věnovat něčemu příjemnějšímu než boji s nežádoucími chloupky.

Máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu na konec! Pokud odstranění svých chloupků svěříte do našich rukou, můžete využít náš výhodný balíček 5+1 epilace ZDARMA. S blížícím se jarem je nejvyšší čas se do toho pustit a připravit si hladkou kůži na léto!

 

Zjistěte více o laserové epilaci

CHCI SE OBJEDNAT

 

ZPĚT NA NOVINKY