arrows

Léčba bolesti nohou (podiatrická péče)


-SLUŽBA DOČASNĚ POZASTAVENA-

Nohy vás nosí celý život. Jejich zdraví je jedním ze základů dobře fungujícího pohybového aparátu. Pokud jsou vaše nohy zdravé, tak není důvod k jejich bolesti. Bolest naopak značí, že něco není v pořádku a může být příznakem i mnohem větších problémů. Proto se vyplatí ji nepřehlížet a včas se svěřit do rukou odborníka – podiatra.

CO je podiatrická péče?

Podiatrická péče se komplexně zaměřuje na prevenci, diagnostiku a řešení problémů nohou. Pomáhá řešit jejich bolestivé stavy, které souvisí se zraněním nebo různými biomechanickými faktory.

Podiatrie v sobě propojuje celou řadu medicínských oborů jako je ortopedie, fyzioterapie, rehabilitace, dermatologie a další. Zkušený podiatr by měl být schopný vždy posoudit váš individuální stav, pomoci vám od akutní bolesti a najít dlouhodobé řešení příčiny vašeho problému. To zahrnuje různé rehabilitační techniky, korekční cvičení nebo doporučení ortopedických pomůcek.

S čím vším vám může podiatrická péče pomoci:

 • Opakované záněty Achillovy šlachy
 • Bolesti plosek nohou
 • Bolesti patních ostruh
 • Bolesti kolenních a kyčelních kloubů
 • Úponová bolest
 • Zklidnění artrotických bolestí kloubů
 • Rekonvalescence po úrazech
 • Otlaky
 • Častý vznik puchýřů
 • Deformity prstů
 • Špatné postavení chodidel

Chci se objednat

 

S čím vším vám může pomoci komplexní péče o nohy ve SKIN CARE Liberec

Jednotlivé oblasti nohy, kterým se věnuje podiatrická péče

Podiatrická péče u nás ve 3 krocích:

1. Kompletní kyneziologický rozbor (diagnostika pohybového aparátu)

Náš zkušený fyzioterapeut s vámi nejprve důkladně prodiskutuje vaši anamnézu, aby co nejlépe porozuměl původu vašich současných zdravotních problémů. Dále komplexně vyšetří vaše nohy a plosky s pomocí podoskopu. Pokračuje kontrolou celého pohybového aparátu. Při ní se zaměří na rozsah kloubní pohyblivost, sílu svalů, stav vazů, vaši stabilitu a pohybovou koordinaci, zakřivení páteře, posazení kolen a postavení osy dolních končetin. Součást úvodní diagnostiky je i konzultace vašeho obutí.

2. Návrh vhodné terapie

Na základě úvodního vyšetření fyzioterapeut navrhne vhodnou terapii, která vám uleví od akutní bolesti. Pokud trpíte chronickou bolestí, navrhne systém soustavné péče, která bude dlouhodobě řešit váš zdravotní problém.

3. Terapie pro úlevu od akutní a chronické bolesti

Během samotné terapie fyzioterapeut pracuje s celou řadou metod, které podle potřeby kombinuje. Nejčastěji se u nás setkáte s: Fyzioterapeutickými technikami Korekčním cvičením Tejpováním Metodou suché jehly Ošetřením biostimulačním laserem

Něco navíc – výroba individuálních stélek do obuvi

Individuální stélky do obuvi optimalizují funkci plosek nohou a celých dolních končetin. Pomáhají tak zmírnit bolest a minimalizují přetíženi při každodenních aktivitách.

Největší výhodou individuálních stélek oproti stélkám běžně dostupným ve zdravotních potřebách je to, že jsou zhotoveny na míru, podle potřeby každé nohy zvlášť. Jejich podoba vychází z celkového kineziologického a podiatrického vyšetření klienta.

Vložky jsou vyrobeny z termoplastického materiálu, který se upravuje s pomocí hmot různé tvrdosti a působením tepla. V průběhu času se upravují spolu s tím, jak se upravuje celkový stav nohou klienta.

Efekt nošení individuálních stélek do obuvi se dostavuje obvykle během 14 dnů až 2 měsíců.

Součástí naší komplexní péče o zdraví nohou jsou i léčba nehtové plísně laserem a medicinální (přístrojová) pedikúra.

Léčba nehtových plísní laserem
Pro léčbu úporných nehtových plísní jako jediní v Libereckém kraji používáme laser FOX III. Metoda pomáhá při léčbě plísní, které jsou odolné vůči lokálním antimykotikům. Je vhodná pro klienty, kteří nechtějí nebo ze zdravotních důvodů nemůžou podstoupit celkovou lékovou léčbu.

Zjistit více o léčbě nehtových plísní

Medicinální (přístrojová) pedikúra
Jemná a velmi účinná pedikúra, při které ošetření provádíme nasucho broušením frézkami ve vysokých otáčkách. Nedochází při ní k porušení celistvosti kůže, riziko poranění a infekce je díky tomu minimální. Je vhodná i pro ošetření silně zrohovatělé kůže, zarůstajících nehtů nebo kuřích ok. Doporučujeme pro ošetření klientů s diabetes.

Zjistit více o medicinální pedikúře

 

 
CENA:
Kineziologický rozbor včetně terapie 60 minut 800,- Kč
Kontrolní vyšetření včetně terapie 30 minut 400,- Kč
Ošetření vysokofrekvenčním laserem 250,- Kč
Kineziotaping od 150,- Kč

Chci se objednat Ceník

SOUVISEJÍCÍ VÝKONY

 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ