Vznik vrásek a linek na obličeji je nedílnou součástí života. Přichází s věkem, stresem, nedostatkem spánku, nezdravým životním stylem, nadměrným sluněním nebo změnou hmotnosti. Jako první se objeví mimické vrásky, které vznikají při běžném pohybu svalů v obličeji (smích, mračení, špulení rtů). Postupně se z nich stanou hlubší statické vrásky, které nezmizí ani když jste v naprostém klidu. Oba typy je možné zjemnit. Pro korekci mimických vrásek a jako prevence vzniku těch hlubokých se již více než 30 let používá BTX.

5 000 Kč

cena od

20 minut

délka ošetření

4–9 měsíců

DÉLKA EFEKTU

  

Jaký je princip ošetření?

BTX obsahuje protein vyrobený z botulotoxinu, produktu bakterie Clostridum botulinum. Ten působí jako svalový relaxant – jeho aplikací do předem určených bodů na obličeji vyvoláme dočasné uvolnění mimických svalů a následné ‘‘vyhlazení vrásek‘‘. Při ošetření dbáme na to, aby byl výsledek co nejvíce přirozený a váš obličej neztratil svůj výraz.

Aplikací je také možné preventivně ošetřit tvorbu hlubokých vrásek. Vráska se po odeznění účinku již neobnovuje ve své původní velikosti, ani se dále neprohlubuje. 

Odstranění vrásek s pomocí preparátu trvá jen několik minut podle aktuálního rozsahu ošetření. Lékař při něm aplikuje tekutý preparát velmi tenkou jehličkou pod vrásku. Účinek ošetření nastupuje během tří až pěti dní.

Víte, kdy zvolit kyselinu hyaluronovou a kdy BTX? Na jakou oblast se která látka aplikuje a jaký je výsedný efekt? Přečtěte si více v našem článku KYSELINA HYALURONOVÁ NEBO BTX? aneb Průvodce nejoblíbenějšími metodami pro vyhlazení vrásek.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ

 

Je ošetření bolestivé?

Ve SKIN CARE Liberec používáme nejnovější nanojehly, díky nimž je aplikace minimálně bolestivá. Klienti ji vnímají většinou jen jako drobné štípnutí. Pokud je klient velmi citlivý na bolest, aplikujeme před zákrokem znecitlivující krém nebo chlazení gelovým sáčkem.

Co po ošetření následuje?

Bezprostředně po ošetření se může objevit lehký otok nebo zarůžovění v místě aplikace. Tyto projevy vymizí do několika hodin.

Po zákroku by měl klient 4 hodiny zůstat ve vzpřímené poloze. Týden po aplikaci by měl vynechat kosmetické ošetření a sportovní aktivity. Jinak není ve svých běžných aktivitách nijak omezen.

Účinek odeznívá po šesti až devíti měsících.

Aplikace látky pro odstranění vrásek je opředena mnoha mýty. Přečtěte si o 5 nejčastějších a zjistěte, co je na nich pravdy. Celý článek najdete ZDE.

 Často kladené otázky

Na jaké vrásky se BTX nejčastěji používá?

Používá se pro vyhlazení mimických vrásek – nejčastěji na čele, mezi obočím (glabela, mračivka) a okolo očí.

Za jak dlouho uvidím výsledek BTX

Efekt ošetření nastupuje postupně do 14 dnů, kdy je ještě možné provést korekci – takzvaný dopich.

Jak dlouho BTX vydrží?

Doba působení je individuální a obvykle trvá 4 až 6 měsíců, kdy se mimickým svalům zcela vrátí jejich hybnost.

Jak se rychle zbavit BTX, když se mi výsledek nelíbí?

BTX nelze odbourat, pouze jeho odbourání urychlit. Dobré zkušenosti máme s obličejovou gymnastikou, masážemi a zahříváním například pravidelným pobytem v sauně.

Kdy začít chodit na BTX?

Aplikace BTX působí jako prevence vzniku hlubokých vrásek. O ošetření proto můžete uvažovat, když se vám začnou objevovat první jemné linky. Obvykle to bývá mezi 25. a 30. rokem života.


 

VIDEO: Rozhovor s MUDr. Xénií Cázerovou na téma "Jak docílit přirozeného omlazení obličeje"