Co je estetická dermapigmentace?

Estetická dermapigmentace pomáhá zakrýt oblasti na kůži, které se barevně odlišují od svého okolí. Nejčastěji se používá pro zakrytí jizev a vitiliga. Ošetření spočívá v aplikaci pigmentu v barvě kůže do jejích povrchových vrstev s pomocí mikrojehliček. Jeho výsledkem je maximální sjednocení barvy ošetřené oblasti a okolní tkáně.

 

3 500 Kč

cena od

30 minut

délka ošetření

3

doporučený počet opakování

 

S čím vám může estetická dermapigmentace pomoci?

  • Zakrytí jizev po operacích, úrazech, kožních zákrocích, sebepoškozování
  • Zakrytí vitiliga nebo ohně (naevus flammeus)
  • Zakrytí strií
  • Rekonstrukce dvorce po operacích prsu (v současnosti u nás neprovádíme)
  • Imitace vlasového porostu u jizev ve kštici nebo lokální ztrátě vlasů (v současnosti u nás neprovádíme)

Zakrytí jizev

Estetickou dermapigmentaci doporučujeme pouze v případech, kdy selhaly ostatní metody pro odstranění nebo zjemnění jizev. Upravit můžeme pouze jizvy, které jsou vyzrálé a nebudou tedy dál měnit svůj vzhled. Obvykle jsou starší než 1 rok.

Ošetření je vhodné pro jizvy atrofické (propadlé) a hypertrofické (vystouplé). Výsledný efekt je lepší, pokud mají světlou barvu. Naopak není možné jej provést u jizvy keloidní (vystouplé a přesahující zacelenou ránu do stran) z důvodu rizika ještě většího zjizvení. 

Zakrytí vitiliga

Vitiligo je onemocnění, při které dochází ke ztrátě menalocytů – buněk, které tvoří kožní pigment melanin. Na kůži se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů. Jeho léčba je bohužel velmi obtížná a s nejistými výsledky.

Překrytí s pomocí estetické dermapigmentace je často jediné řešení, které sice nemoc nevyléčí, ale díky svému vlivu na vzhled může výrazně pomoci psychice nemocného. Zákrok je možné provést pouze, když je vitiligo stabilizované, tedy minimálně 1 rok bez růstu ložisek nebo vzniku nových.

Jak ošetření probíhá?

Před zákrokem vám nejprve ošetřovanou oblasti znecitlivíme anestetickým krémem, aby byl pro vás co nejkomfortnější. Během jeho působení vybereme nebo namícháme takový odstín pigmentu, který je co nejpodobnější vaší barvě pleti. Ten potom tenkými mikrojehličkami zavedeme do povrchových vrstev kůže.

Celé ošetření trvá v průměru jednu hodinu, samozřejmě ale záleží na konkrétní velikosti ošetřené plochy.

Je bolestivé?

I když před zákrokem aplikujeme anestetický krém, můžete během něj pociťovat štípání a pálení. Obzvláště u jizev jsou nepříjemné pocity velmi individuální. Některé jsou více citlivé, jiné mohou mít naopak citlivost sníženou. V každém případě se nejedná o nesnesitelnost bolest, ale spíše jen o lehký diskomfort.

Co po něm následuje?

Bezprostředně po zákroku bude vaše kůže mírně oteklá a zarudlá. Může se objevit také lehké tečkovité krvácení z ranek po mikrojehličkách. Všechny tyto příznaky by měly během 3–5 dnů odeznít. Při hojení se na kůži vytvoří tenká krusta stroupků, které se postupně do 1 týdne odloučí.

Švýcarská kvalita pro bezpečný zákrok

Při estetické dermapigmentaci pracujeme se švýcarským přístrojem, který splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní normy. Pro aplikaci pigmentu používáme sterilní jehlové moduly na jedno použití. Pigmenty neobsahují rizikové látky jako oxidy železa, azobarviva, polycyklické aromatické uhlovodíky nebo aromatické aminy. Řadí se tak k těm nejkvalitnějším na trhu.


Jak o sebe po estetické dermapigmentaci pečovat?

Péče po zákroku je obzvláště důležitá, protože na ní závisí jeho výsledek. Důsledně dodržujte tato doporučení:

  • Na ošetřenou oblast aplikujete hojivý krém.
  • Dokonale ji chraňte před mechanickým třením – pokud je pod oblečením, zakryjte ji první 3 dny po zákroku náplastí.
  • Neškrábejte se, pokud během hojení cítíte svědění.
  • První 3 dny se zcela vyhýbejte namáčení, dále můžete lehce sprchovat.
  • Vyhýbejte se slunečnímu záření nebo místo důsledně chraňte krémem s ochranným faktorem SPF 50+.

Je efekt estetické dermapigmentace viditelný ihned po ošetření?

Efekt je obvykle patrný po odloučení stroupků a úplném zahojení ošetřeného místa. To zpravidla trvá maximálně 1 měsíc. Nicméně pro finální efekt, kdy je kůže barevně sjednocena, je zapotřebí zákrok několikrát opakovat. Důvodem je vylučování pigmentu během doby hojení. Celkový počet opakování závisí na velikosti pigmentované plochy, charakteru ošetřované kůže a dalších faktorech, které ovlivňují rychlost vylučování pigmentu. Při ošetření menších ploch jsou nutná alespoň 3 opakování s odstupem 6–8 týdnů.

Je efekt trvalý?

S obnovou pokožky dochází k postupnému vylučování pigmentu, proto je efekt estetické dermapigmentace pouze dočasný. Délka jeho trvání je individuální a může sahat od 6 měsíců až po 5 let. Závisí na správné péči po zákroku a síle vlivů urychlujících vylučování pigmentu. Faktory s největším vlivem jsou časté a dlouhé vystavování kůže slunečnímu záření, mechanické tření, přílišné namáčení, některé léky a onemocnění a rychlost buněčné obnovy související s věkem. 

Jaká jsou rizika zákroku?

Estetická dermapigmentace s sebou nese stejná rizika jako jakýkoliv jiný zákrok, při kterém je porušována celistvost kůže. Ojediněle se může objevit alergická reakce, infekční komplikace nebo předčasné vyloučení pigmentu. Pokud u sebe některou z komplikací po zákroku pozorujete, pokud možno okamžitě se s námi spojte, abychom ji co nejdříve začali řešit.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ