arrows

LASEROVÁ EPILACE

Laserová epilace – nejlepší cesta k hladké kůži bez chloupků
Bojujete pravidelně s nežádoucími chloupky a vadí vám, že většina způsobů jejich odstranění je časově náročná a nemá dlouhodobý účinek? Naštěstí dnes již existuje metoda, která spolehlivě nahradí žiletky, elektrické holící a depilační strojky, vosk i depilační pastu. Laserová epilace představuje v současnosti nejefektivnější cestu k hladké kůži bez chloupků. Po počáteční sérii čtyř až šesti opakování stačí epilaci opakovat maximálně dvakrát ročně. Chloupky, které vám mezi udržovacími ošetřeními vyrostou, budou velmi jemné a bude jich mnohem méně než na začátku.

JAK to funguje?
Při epilaci laserem světelný paprsek proniká do chloupku, kde se váže na pigmentové barvivo, melanin. Díky němu vzniklé teplo sjede chloupkem až k cibulce a tu zničí. Následkem toho chloupek už nevyroste.

Odstranění chloupů v obličeji pomocí laserová epilace

PRO koho je laserová epilace vhodná?
Laserová epilace je vhodná téměř pro každého, kdo se chce zbavit nežádoucího ochlupení. I když většinou toto ošetření vyhledávají ženy, je vhodné i pro muže, kteří trpí nadměrným ochlupením, kterým je ochlupení na obtíž při sportu nebo je jim příjemnější kůže bez chloupků. Laserová epilace není vhodná pro klienty trpící ložiskovou hypertrichózou. Metoda je méně účinná u klientů, kteří mají velmi světlé chloupky s malým množstvím melaninu. Ošetření v takovém případě nedoporučujeme, abychom se vyhnuli zbytečnému zklamání z neuspokojivého výsledku.

JAKÉ partie je možné epilovat laserem?
Laserem lze epilovat v podstatě jakoukoliv partii na těle. Ženy nejčastěji vyhledávají epilaci chloupků nad horním rtem, brady, podpaží, třísel a lýtek. Mužům zpravidla epilujeme lýtka, záda, krk a hrudník. Pouze ženám nabízíme i epilaci intimních partií jen tak pro krásu nebo jako prevenci bolestivého zarůstání chloupků.

TRVALÁ EPILACE – MÝTUS NEBO REALITA?
I když je trvalé odstranění chloupků velmi lákavé, ve skutečnosti jej nelze dosáhnout. Ochlupení má na lidském těle důležitou ochrannou a termoregulační funkci a po čase se obnoví. Jde jen o to, za jak dlouho. Laserová epilace je v současnosti nejefektivnější metoda z hlediska dlouhodobého efektu. Aby kůže zůstala hladká bez chloupků a dalo se mluvit o trvalé epilaci, je nutné ošetření laserem alespoň jednou za rok zopakovat. Více v našem článku o trvalosti laserové epilace.

 

Chci se objednat

KOLIKRÁT je nutné ošetření opakovat?
Aby byla laserová epilace účinná a měla dlouhodobý efekt, je nutné zpočátku ošetření 4x – 6x opakovat v intervalu 4 týdnů. Důvodem je to, že vlasovou cibulku se podaří zničit pouze, když je chloupek ve své růstové fázi. V této fázi se současně nachází jen 30 % - 40 % chloupků, opakování ošetření tedy zajistí, že postupně zasáhneme všechny chloupky. Po počáteční sérii stačí podstoupit již jen udržovací ošetření 1x – 2x ročně.

JE laserová epilace bolestivá?
Citlivost v průběhu laserové epilace je velmi individuální. Klient při ošetření cítí štípání nebo lehké pálení. Ve SKIN CARE Liberec pracujeme s epilačním laserem MedArt 435, který umožňuje použít kontaktní vodní chlazení. Díky němu se bolestivost zákroku výrazně redukuje. U citlivějších partií nebo rozsáhlých ploch můžeme hodinu před ošetřením nanést znecitlivující krém.

CO byste měli vědět před ošetřením?

 • Laserovou epilaci není vhodné provádět v letním období. Na opálené pokožce více bolí a sluneční paprsky, kterým kůži vystavíte po epilaci, mohou způsobit nežádoucí hyperpigmentaci (vznik pigmentových skvrn).
 • Laserová epilace je více bolestivá v období menstruace.
 • 4 týdny před zákrokem chloupky nevytrhávejte, jen holte.
 • Před ošetřením musí být chloupky dohladka oholené. Oholte je těsně před zákrokem nebo večer před ním.
 • Samotná laserová epilace trvá od 10 do 60 minut podle velikosti ošetřované partie.
 • Kůži po epilaci alespoň šest týdnů nevystavujte slunečnímu záření. Pokud se tomu nelze vyhnout, používejte ochranný krém s vysokým SPF faktorem, ideálně 50+.
 • Pokožka může být po laserové epilaci začervenalá, může se objevit i otok a pálení. Tyto příznaky jsou běžné a do jednoho dne obvykle vymizí.

JAKÉ jsou výhody laserové epilace oproti ostatním metodám odstranění chloupků?

 • Dokonale hladká pokožka při dodržení postupu a počtu opakování.
 • Výrazná úspora času, který dosud věnujete pravidelnému odstraňování chloupků jinými metodami.
 • Dlouhodobý efekt.
 • Minimální bolestivost při použití kontaktního vodního chlazení a znecitlivujícího krému.
VYUŽIJTE VÝHODNÝ BALÍČEK 5+1 OŠETŘENÍ ZDARMA  
   
Cena za 1 ošetření dané partie:  
Horní ret 1 100 Kč
Brada 1 100 Kč
Horní ret + brada 2 100 Kč
Podpaží 2 300 Kč
Záda celá 7 500 Kč
Třísla 2 300 Kč
Třísla + intimní partie 3 100 Kč
Bérce + lýtka 4 700 Kč
   
Konzultace s odbornou sestrou 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

Video: Jaké 3 věci byste měli vědět před laserovou epilací?

 


Zkušenosti našich klientů
Lenka Karlíková

„Stejně jako většina tmavovlásek musím řešit odstraňování chloupků nad horním rtem. Vyzkoušela jsem pásky a vosk a ani jeden způsob odstranění mi nevyhovoval. Mám citlivou pleť a vždy jsem po ošetření měla vyrážku. Navíc mám drobnou jizvu nad rtem a odstranění chloupků páskem mě hodně bolelo. Holení také nepřipadá v úvahu, chloupky jsou po něm silnější a musí se opakovat skoro každý den. Proto jsem se rozhodla pro odstranění chloupků laserem. Ošetření není bezbolestné, ale dá se vydržet, přirovnala bych ho k píchnutí jehlou. Epilace trvá jen zhruba 10 minut a zarudnutí, které se po ní objeví, většinou zmizí do čtvrt hodiny. Na laserovou epilaci chodím už dva roky. Po počáteční sérii 6 ošetření mi teď stačí chodit na epilaci jednou za dva měsíce. Chloupky, které dorůstají, jsou velmi jemné a řídké. Nikdy jsem neměla problém s pigmentacemi, ale samozřejmě se snažím místo po epilaci chránit krémem s vysokým faktorem. Laserovou epilaci rozhodně doporučuji.“

Lenka Karlíková
K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ