Bojujete pravidelně s nežádoucími chloupky a vadí vám, že většina způsobů jejich odstranění je časově náročná a nemá dlouhodobý účinek? Naštěstí dnes již existuje metoda, která spolehlivě nahradí žiletky, elektrické holící a depilační strojky, vosk i depilační pastu. Laserová epilace představuje v současnosti nejefektivnější cestu k hladké kůži bez chloupků. Po počáteční sérii čtyř až šesti opakování stačí epilaci opakovat maximálně dvakrát ročně. Chloupky, které vám mezi udržovacími ošetřeními vyrostou, budou velmi jemné a bude jich mnohem méně než na začátku.

 

1 200 Kč

cena od

30 minut

délka ošetření

1–2 ročně

počet udržovacích ošetření

 Jak funguje?

Při epilaci laserem světelný paprsek proniká do chloupku, kde se váže na pigmentové barvivo, melanin. Díky němu vzniklé teplo sjede chloupkem až k cibulce a tu zničí. Následkem toho chloupek už nevyroste.

Odstranění chloupů v obličeji pomocí laserová epilace


Pro koho je laserová epilace vhodná?

Laserová epilace je vhodná téměř pro každého, kdo se chce zbavit nežádoucího ochlupení. I když většinou toto ošetření vyhledávají ženy, je vhodné i pro muže, kteří trpí nadměrným ochlupením, kterým je ochlupení na obtíž při sportu nebo je jim příjemnější kůže bez chloupků. Laserová epilace není vhodná pro klienty trpící ložiskovou hypertrichózou. Metoda je méně účinná u klientů, kteří mají velmi světlé chloupky s malým množstvím melaninu. Ošetření v takovém případě nedoporučujeme, abychom se vyhnuli zbytečnému zklamání z neuspokojivého výsledku.

Jaké partie je možné epilovat laserem?

Laserem lze epilovat v podstatě jakoukoliv partii na těle. Ženy nejčastěji vyhledávají epilaci chloupků nad horním rtem, brady, podpaží, třísel a lýtek. Mužům zpravidla epilujeme lýtka, záda, krk a hrudník. Pouze ženám nabízíme i epilaci intimních partií jen tak pro krásu nebo jako prevenci bolestivého zarůstání chloupků.

 

Trvalá epilace – mýtus nebo realita?

I když je trvalé odstranění chloupků velmi lákavé, ve skutečnosti jej nelze dosáhnout. Ochlupení má na lidském těle důležitou ochrannou a termoregulační funkci a po čase se obnoví. Jde jen o to, za jak dlouho.

Laserová epilace je v současnosti nejefektivnější metoda z hlediska dlouhodobého efektu. Aby kůže zůstala hladká bez chloupků a dalo se mluvit o trvalé epilaci, je nutné ošetření laserem alespoň jednou za rok zopakovat. Více v našem článku o trvalosti laserové epilace.

 

Kolikrát je nutné ošetření opakovat?

Aby byla laserová epilace účinná a měla dlouhodobý efekt, je nutné zpočátku ošetření 4x – 6x opakovat v intervalu 4 týdnů. Důvodem je to, že vlasovou cibulku se podaří zničit pouze, když je chloupek ve své růstové fázi. V této fázi se současně nachází jen 30 % – 40 % chloupků, opakování ošetření tedy zajistí, že postupně zasáhneme všechny chloupky. Po počáteční sérii stačí podstoupit již jen udržovací ošetření 1x – 2x ročně.

Je laserová epilace bolestivá?

Citlivost v průběhu laserové epilace je velmi individuální. Klient při ošetření cítí štípání nebo lehké pálení. Ve SKIN CARE Liberec pracujeme s epilačním laserem, který umožňuje použít kontaktní vodní chlazení. Díky němu se bolestivost zákroku výrazně redukuje. U citlivějších partií nebo rozsáhlých ploch můžeme hodinu před ošetřením nanést znecitlivující krém.

Co byste měli vědět před ošetřením?

 • Laserovou epilaci není vhodné provádět v letním období. Na opálené pokožce více bolí a sluneční paprsky, kterým kůži vystavíte po epilaci, mohou způsobit nežádoucí hyperpigmentaci (vznik pigmentových skvrn).
 • Laserová epilace je více bolestivá v období menstruace.
 • 4 týdny před zákrokem chloupky nevytrhávejte, jen holte.
 • Před ošetřením musí být chloupky dohladka oholené. Oholte je těsně před zákrokem nebo večer před ním.
 • Samotná laserová epilace trvá od 10 do 60 minut podle velikosti ošetřované partie.
 • Kůži po epilaci alespoň šest týdnů nevystavujte slunečnímu záření. Pokud se tomu nelze vyhnout, používejte ochranný krém s vysokým SPF faktorem, ideálně 50+.
 • Pokožka může být po laserové epilaci začervenalá, může se objevit i otok a pálení. Tyto příznaky jsou běžné a do jednoho dne obvykle vymizí.

Jaké jsou výhody laserové epilace oproti ostatním metodám odstranění chloupků?

 • Dokonale hladká pokožka při dodržení postupu a počtu opakování.
 • Výrazná úspora času, který dosud věnujete pravidelnému odstraňování chloupků jinými metodami.
 • Dlouhodobý efekt.
 • Minimální bolestivost při použití kontaktního vodního chlazení a znecitlivujícího krému.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ

 Často kladené otázky

Jak funguje laserová epilace?

Při epilaci laserem světelný paprsek proniká do chloupku, kde se váže na pigmentové barvivo – melanin. Díky němu vzniklé teplo sjede chloupkem až k cibulce, zničí ji a chloupek už nevyroste.

Jak se připravit na laserovou epilaci?

Měsíc před epilací si chloupky nevytrhávejte. Den před ošetřením je oholte žiletkou. Těsně před ním nepoužívejte žádné krémy ani jinou pleťovou nebo dekorativní kosmetiku. Kůže musí být čistá a suchá.

Jak dlouho vydrží laserová epilace?

Hladká kůže po laserové epilaci vám vydrží 6–12 měsíců bez nutnosti opakování. Podmínkou je podstoupení počáteční série 4–6 ošetření v intervalu 4 týdnů.


 


VIDEO:
Jaké 3 věci byste měli vědět před laserovou epilací?