Co je opar?

Opar je infekční onemocnění, způsobené virem Herpes simplex (HSV-1). Projevuje se drobnými puchýřky na rtech a okolo nich, které jsou provázeny pocitem svědění a často až bolesti. Jakmile se tímto virem jednou nakazíte, zůstává již ve vašem organismu po zbytek života a čeká na svou příležitost. Jakmile dojde k oslabení imunitního systému, opar se obvykle objeví na stejném místě jako minule. 

 

100 Kč

cena / jedno ošetření

5 minut

délka ošetření

10

doporučený počet opakování

 

Jaké jsou nejčastější příčiny oparu?

Spouštěčem oparu bývá nejčastěji přemíra slunění, vysoká horečka, psychická zátěž nebo stres. Svou roli hrají také hormonální změny nebo nízké venkovní teploty. Přenáší se kontaktem kůže s kůží nebo slinami. V době onemocnění je tedy důležité důsledně dodržovat hygienická opatření. Nedotýkejte se oparu a pokud se ho již dotknete, tak si důkladně umyjte ruce. Nevhodné je také líbání nebo půjčování příborů či pití ze stejné sklenice.

Jaké jsou možnosti léčby oparu?

Opary se většinou zahojí samy nejpozději do dvou týdnů. Jejich léčbu můžete podpořit speciálními krémy, roztoky nebo náplastmi, které jsou běžně dostupné v lékarně. Další velmi efektivní možností pro urychlení léčby je ošetření biostimulačním laserem. Pokud terapii zahájíte včas, ideálně ve chvíli, kdy cítíte varovné brnění na rtu, může délku léčby oparu zkrátit až o třetinu.

Stadia onemocnění oparem

Opar typicky prochází pěti stadii a obvykle trvá 7–14 dní, než odpadne stroupek a dokončí se proces hojení. Infekční je po celou dobu, nejvíce ale v období, kdy jsou na postiženém místě drobné puchýřky plné tekutiny s vysokou koncentrací HSV viru. Typická stadia onemocnění oparem:

1. Brnění, svědění, pálení

První znamení počínajícího onemocnění, často se objeví v noci. Pokud zahájíte léčbu již v této fázi, bude nejrychlejší.

2. Zarudnutí a otok

Místo, kde jste pociťovali brnění, zarudne a objeví se zde otok v podobě malého pupínku.

3. Tvorba puchýře

V této fázi je opar nejvíce bolestivý a viditelný. Menší puchýřky se často spojí do jednoho velkého.

4. Tvorba strupu

Puchýřky postupně praskají a vytýká z nich tekutina. Následně se na jejich místě vytvoří strup, pod kterým probíhá proces hojení ranky. Strup nestrhávejte, narušili byste tak vznik nové kůže a mohli do ranky zanést infekci.

5. Hojení oparu

Fáze hojení je ukončena přirozeným odloupnutím stroupku. 

Jak při léčbě oparu pomáhá biostimulační laser?

Terapie biostimulačním laserem je velmi efektivní, pokud ji podstoupíte v prvních fázích oparu. Ideálně do 24 hodin od prvních náznaků brnění a svědění. Paprsek laseru postižené místo prohřívá, působí proti infekci a nastartuje přirozenou regeneraci kůže. Léčbu oparu zkrátí až o několik dnů a zároveň zmírní nepříjemné pocity a bolest.

Jak ošetření probíhá?

Při ošetření oparu biostimulačním laserem se nedotýkáme kůže, pouze namíříme červený paprsek na postižené místo a necháme jej přibližně 3 minuty působit.

Je ošetření bolestivé?

Ošetření je zcela bezbolestné.

Co po ošetření následuje?

Pro úplné vyléčení je důležité opar ošetřovat laserem denně po dobu přibližně jednoho týdne (5 ošetření). Následující 1–3 měsíce místo, kde byl opar, chraňte před slunečními paprsky krémem s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50+. Zabráníte tak pigmentaci jizvy.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ