arrows

Niťový lifting APTOS

Jemné i hlubší vrásky, ochablá a povolená kůže na dolní části obličeje a krku, povadlé kontury a syslíky v oblasti od koutků rtů směrem k bradě. To jsou známky stárnutí, které se začínají objevovat již po 35. roku života. Pokud se s nimi nechcete smířit a chcete oddálit klasický facelifting z rukou plastického chirurga, je pro vás ideálním řešením miniinvazivní lifting pomocí nití APTOS. 

Niťový lifting APTOS je alternativou ke klasickému faceliftingu. Bez řezů na kůži pomáhá zmírnit známky stárnutí jako je ochablost kůže, povadlé kontury a jemné vrásky a linky.

Co je lifting pomocí nití APTOS?

Niťový lifting narozdíl od chirurgického faceliftingu nevyžaduje žádné řezy na kůži. Při zákroku aplikujeme do podkoží speciální nitě, které zpevňují a zvedají různé tkáně obličeje a krku. To vše ambulantně bez nutnosti použití celkové anestezie. Nitě APTOS jsou tvořeny kyselinou polymléčnou a časem se plně vstřebají. Během celé doby své životnosti navíc stimulují zvýšenou tvorbu kolagenu. Na zpevnění tkání tak působí rovnou dvakrát. Kromě liftingového efektu zlepšují také tonus, texturu, barevný tón a hydrataci pleti.

Jaké nejčastější příznaky stárnutí pomáhají nitě APTOS řešit?

Mírné nebo střední známky ochablosti pleti
Ztrátu objemu
Jemné vrásky
Pokleslé obočí
Uvolněnou nebo povislou pleť ve střední části obličeje
Povadlé kontury
Asymetrii v obličeji
Modelaci podbradku
Modelaci vnitřní strany paží
 

VÍCE O NITÍCH A METODĚ APTOS

Nitě APTOS jsou patentovaným produktem, který v 90. letech minulého století začal ve své rodinné firmě vyvíjet Dr. Marlen Sulamanidze. Přišel s nápadem vytvořit chirurgické nitě, které mají háčky po celé své délce a slouží jako lanko k zavěšení tkání v oblasti obličeje. Portfolio APTOS se postupně rozšiřovalo. Do současnosti společnost vyvinula více než 50 metod niťového liftingu a 30 různých typů nití. Kromě obličejových partií APTOS umí řešit také ochablost kůže na ostatních částí těla jako jsou paže, prsa, hýždě, vnitřní strana stehen nebo kolena. V posledních letech zaznamenává boom využití nití APTOS v intimní oblasti.


Jak ošetření probíhá?

Před zákrokem nejprve ošetřovanou oblast znecitlivíme injekčním lokálním anestetikem. Díky jeho působení je zákrok minimálně bolestivý. Při samotném ošetření aplikujeme tenkou kanylou různé typy nití APTOS do podkožních tkání a uchycujeme je v předem nakresleném schématu. Nitě můžeme umisťovat do různé hloubky podle jejich typu. Pokud je uložíme do větší hloubky, mají výrazný efekt na vyrýsování a zpevnění povadlých kontur tváře. Ošetření probíhá ambulantně a obvykle nezabere více než 1 hodinu. S minimálními omezeními se můžete ihned vrátit do svého obvyklého režimu.

Je aplikace nití APTOS bez rizik?

I když se jedná o miniinvazivní zákrok, mohou se po něm objevit některé nežádoucí účinky. Nejčastěji je to bolest v místě ošetření, otok, krátkodobá asymetrie, přechodné nerovnosti pleti nebo ďolíčky a hematomy (modřiny). Všechny tyto příznaky obvykle odezní do několika dní po zákroku. Komplikace v podobě granulomů však může přetrvávat i dlouhodobě. 

Jak o sebe pečovat po zákroku?

Pro vaši hladkou rekonvalescenci bezprostředně po zákroku chlaďte ošetřenou oblast ledem. Pokud vás trápí bolest, můžete 2–3 dny užívat analgetika. Minimálně 24 hodin po zákroku nepoužívejte make-up.

Doporučená péče v dalších dnech:

1 týden po zákroku:
3-5 nocí spěte s obličejem nahoru a podloženou hlavou.
5-7 dní si tvář umývejte jemně, vyhněte se masírování pleti.

2 týdny po zákroku:
Omezte výraznou mimiku.
Vyhýbejte se dlouhému pobytu na slunci.
Nesportujte a necvičte.

3 týdny po zákroku:
Nenavštěvujte solárium, saunu a parní lázeň.
Vyhněte se silnému mrazu.
Nepodstupujte žádné zubní zákroky.

1 měsíc po zákroku:
Vynechejte kosmetické masáže obličeje a krku.
Během 2.–4. týdne po zákroku noste masku při zátěži.

Kontrola po zákroku:

Po aplikaci nití APTOS vás čekají dvě kontroly u ošetřujícího lékaře. Jedna za týden a jedna za měsíc po zákroku. Podle stavu pokožky v některých případech ještě dodatečně aplikujeme 1–2 nitě pro doladění vzhledu. Případně přistoupíme k povytažení nitě nebo jejího konce, který se pevně neuchytil v tkáni (tzv. plovoucí nebo létající niť.)

Kdy se dostaví efekt niťového liftingu APTOS a jak dlouho přetrvává?

Výsledek uvidíte již bezprostředně po zákroku. Výhodou niťového liftingu je jeho dlouhodobý efekt. Podle typu použitých nití přetrvává až 2 roky. Po celou dobu zároveň posiluje tvorbu kolagenu a zpomaluje tak stárnutí pleti.

Niťový lifting APTOS mohou provádět pouze lékaři, kteří prošli speciálním školením. Ve SKIN CARE Liberec se metodě APTOS věnují proškolené lékařky MUDr. Xenie Kučerová, MUDr. Petra Mrázková a MUDr. Romana Harcubová.


Jaké jsou výhody niťového liftingu APTOS?
 

  • Dvojí účinek – lifting a omlazení
  • Minimálně invazivní zákrok prováděný v lokální anestezii
  • Ambulantní zákrok, který trvá maximálně 1 hodinu
  • Okamžitě viditelné výsledky
  • Minimální omezení po zákroku – rychlý návrat do běžného života
  • Zákrok nemění rysy obličeje a nezůstávají po něm výrazné viditelné jizvy
  • Možnost kombinace s dalšími metodami estetické dermatologie
  • Dlouhodobý účinek

Niťový lifting APTOS (dle partie, počtu a typu použitých nití) od 20 000 Kč
Nevratná záloha při objednání na zákrok 2 000 Kč
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ