Pocení je zcela přirozená věc, kterou se lidský organismus chrání před přehřátím. Více se potíme v létě, při fyzické námaze, při konzumaci teplého a ostrého jídla, nebo když jsme nervózní. Pokud ale naše potní žlázy produkují velké množství potu i při pokojové teplotě a když jsme v klidu, jedná se o poruchu, která dokáže velmi znepříjemnit život.

 

11 500 Kč

cena od

20 minut

délka ošetření

6 měsíců

délka efektu

 

Hyperhidróza – nadměrné pocení

Při nadměrném pocení (hyperhidróze) dochází ke zvýšené tvorbě potu, jehož množství je výrazně vyšší, než je potřebné pro správnou termoregulaci těla. Tento stav je většinou velmi obtěžující a není možné jej zlepšovat běžně dostupnými kosmetickými prostředky na potlačování pocení.

Nejčastější příčinou hyperhidrózy je dědičnost, může ale vzniknout i v důsledku jiného onemocnění, jako je například obezita, cukrovka nebo nadměrná aktivita štítné žlázy. Hyperhidróza často představuje velký společenský hendikep.

Obrovské koláče potu v podpaží, zapáchající obuv nebo ostych z podání ruky jsou jen některé z nepříjemností, které mohou vést až k psychickým problémům a sociální izolaci. Nadměrné pocení navíc může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Neustále vlhká pokožka je náchylná ke vzniku dermatitidy a následnému rozvinutí bakteriální infekce nebo plísňového onemocnění.

Jaké jsou možnosti řešení nadměrného pocení?

Hodně záleží na tom, jak silnou formou hyperhidrózy trpíte. Pokud je jen lehká, obvykle si vystačíte s důsledným dodržováním hygieny a běžně dostupnými antiperspiranty, případně přípravky se zvýšeným obsahem aluminium chloridu. Vhodné je vyhýbat se kořeněným jídlům a alkoholu.

Při středně silné hyperhidróze je velmi účinným řešením aplikace látky jinak používané pro odstranění vrásek (BTX).

V nejkrajnějším případě u velmi těžkých forem hyperhidrózy se volí chirurgické řešení, kdy jsou odstraněny potní žlázy v podpaží.

Odstranění nadměrného pocení látkou na odstranění vrásek (BTX)

Působním látky se zabrání přenosu vzruchů z nervových vláken do potní žlázy a na ošetřeném místě se pocení zcela zablokuje. Aplikace z rukou odborného lékaře je bezpečná a minimálně invazivní. Provádí se tenkou jehličkou nejčastěji do oblasti podpaží, dekoltu, chodidel a rukou. Počet vpichů určujeme individuálně podle velikosti podpaží. Ošetření trvá přibližně 20 minut. Jeho účinek se dostaví během 2 až 10 dní a přetrvává minimálně 6 měsíců.

Je ošetření bolestivé?

Zákrok se nejčastěji provádí v oblasti podpaží a je jen málo bolestivý. Pro vaše maximální pohodlí ale hodinu před samotným zákrokem nanášíme znecitlivující krém.

Co po ošetření následuje?

Po aplikaci může ošetřovaná oblast na krátkou dobu mírně zarudnout nebo otéct. Klientům doporučujeme krátce po zákroku nechat pokožku zcela v klidu, nedotýkat se jí, nemasírovat jí ani na ní neaplikovat žádnou kosmetiku. Holení je vhodné nejdříve po 72 hodinách.

Nejdůležitější fakta o odstranění nadměrného pocení

  • Zákrok je minimálně invazivní.
  • Probíhá ambulantně a trvá přibližně 20 minut.
  • Aplikace je jen mírně bolestivá. Citlivějším klientům je možné nanést znecitlivující krém.
  • Efekt ošetření se dostaví během 2 až 10 dnů.
  • Účinek přetrvává minimálně 6 měsíců.
  • Aplikace se neprovádí těhotným a kojícím ženám.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ