arrows

ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN

CO jsou pigmentové skvrny a JAK vznikají?
Pigmentové skvrny vznikají při nadměrné tvorbě melaninu – tmavého pigmentu, jehož funkcí je ochrana pokožky před UV zářením. K nadprodukci melaninu dochází v důsledku dlouhého vystavení pokožky slunečnímu záření, spálení kůže, hormonálních změn, stárnutí, zjizvení kůže nebo dědičné predispozice. Pokud koncentrace melaninu překročí určitou hranici, pigmentové skvrny na kůži nevyblednou ani během zimního období. Stávají se tak nežádoucím estetickým problémem, nejčastěji na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. Takzvané stařecké skvrny se objevují již kolem 40. roku života.

JAK vzniku pigmentových skvrn předcházet?
Jedinou účinnou prevencí vzniku pigmentových skvrn je ochrana před slunečním zářením již od narození. Vyhněte se vystavování pokožky přímému slunci v době největší intenzity mezi 10:00 a 15:00 hodinou a návštěvám solária. Samozřejmostí by mělo být používání krému s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50+.

JAK lze léčit pigmentové skvrny?
Existují různé způsoby léčby pigmentových skvrn. Ať už si zvolíte kterýkoliv z nich, je nutné pokožku následně nevystavovat slunečnímu záření. Skvrny se totiž díky jeho působení rychle vrátí. Proto je ideální léčbu podstoupit během podzimních a zimních měsíců. Pro domácí péči jsou vhodné různé bělící krémy nebo přírodní prostředky jako šťáva z citrónu. V rukou zdravotníka můžete podstoupit léčbu laserem nebo chemický peeling.

CHEMICKÝ PEELING

CO je chemický peeling a JAK pomáhá při odstranění pigmentových skvrn?
Principem chemického peelingu je aplikace exfoliačního chemického roztoku na oblast pigmentové skvrny. Díky působení použité látky je odstraněna povrchová vrstva pokožky (epidermis) a s ní i pigmentová skvrna. Pleť na ošetřeném místě je viditelně hladší a prozářenější. Pro chemický peeling používáme kyselinu trichloroctovou. Odstranění pigmentové skvrny chemickým peelingem vždy svěřte lékaři nebo odbornému zdravotníckému personálu! Při neodborném zacházení s kyselinami hrozí poleptání kůže.

Chci se objednat

JAK probíhá ošetření chemickým peelingem?
Ošetření chemickým peelingem je bezbolestné, může pouze mírně pálit. Při ošetření se na pigmentovou skvrnu nanese vybraná účinná látka a nechá se působit. Následně se prostředek smyje neutralizačním roztokem a pokožka se promastí. Intenzitu chemického peelingu stanovujeme na základě individuálních potřeb klienta volbou koncentrace látky a délky jejího působení. Obvykle je nutné ošetření několikrát opakovat. Počet opakování je individuální.

CO po ošetření chemickým peelingem následuje?
Krátce po ošetření je pokožka mírně zarůžovělá až červená, případně i mírně oteklá. Následné postupné odlupování její horní vrstvy je známkou její regenerace a je tedy žádoucí. Délka regenerace je různá u každého klienta a závislá na zvolené síle peelingu. Pokožka je obvykle zahojena během jednoho dne až dvou týdnů. Pro bezproblémové hojení je důležité pleť pravidelně promazávat. Minimálně zpočátku doporučujeme spíše mastnější krémy. Krátce po ošetření je nutné nevystavovat pleť slunečnímu záření a vyhnout se slunění v soláriu. Následně je důležité používat ochranný krém s SPF 50+.

Odstranění pigmentových skvrn frakčním CO2 laserem

ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN FRAKČNÍM CO2 LASEREM

CO je ošetření CO2 laserem a jak pomáhá při odstranění pigmentových skvrn?
Při laserovém ošetření jsou ve střední vrstvě pokožky laserovým mikropaprskem vytvářeny drobné sloupce koagulované tkáně. Při následném procesu hojení dochází k masivní tvorbě nových kolagenních vláken. Po ukončení regenerace je pokožka viditelně mladší, vypadá zdravěji a je bez pigmentových skvrn.

JAK ošetření probíhá?
Ošetření může být lehce bolestivé. Proto před zákrokem nanášíme znecitlivující krém. Některé klienty může ošetření laserem i přesto jemně štípat a tento nepříjemný pocit může přetrvávat i pár hodin po zákroku. Vnímání bolesti a nepříjemných pocitů je velmi individuální, proto lékař přizpůsobuje ošetření každému klientovi na míru. Při samotném ošetření jemně přejíždíme laserovým paprskem po oblasti pigmentové skvrny a stimulujeme tak tvorbu nových kolagenních vláken. Zároveň je odstraněna svrchní vrstva pokožky (epidermis), která se následně zcela regeneruje. Pro ideální efekt se zákrok obvykle několikrát opakuje.

CO po ošetření následuje?
Bezprostředně po ošetření bude vaše pokožka červená, mírně oteklá a bude vás hřát. Všechny tyto příznaky vymizí během jednoho až dvou dnů. Jsou známkou toho, že vaše pokožka správně reaguje na ošetření, a že se nastartoval proces její obnovy. Regenerace trvá až 3 měsíce. Po jejich uplynutí je možné vyhodnotit výsledek. Po ošetření doporučujeme používat hydratační krémy s vysokým obsahem vody. V jarních a letních měsících je nutné pro ochranu před slunečním zářením používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+.

Odstranění pigmentových skvrn pulsním laserem SPECTRA / CLARITY


Na jakém principu funguje odstranění pigmentových skvrn laserem?

Pulsní laser působí na molekuly melaninu a rozbíjí je na tisíce mikročástic. O ty se následně postará lymfatický systém, který je z těla vyloučí. Výhodou pulsního laseru je možnost jeho zacílení i na malinkatou plochu pigmentové skvrny. Při ošetření tak nedochází k poškození okolní kůže a minimalizuje se riziko vzniku jizev. Na rozdíl od frakčního laseru je u pulsního laseru nutné ošetření vícekrát opakovat. 

JAK ošetření probíhá a co po něm následuje?

Ošetření trvá jen pár minut a nevyžaduje prakticky žádnou rekonvalescenci. Pocítíte během něj lehké štípání, které je možné bez problému přečkat. Ošetřené místo nekrvácí, není nutné jej překrývat ani mazat speciálními přípravky. Jeden den je obvykle mírně začervenalé, potom vizuálně ztmavne a následně zesvětlá. Po zákroku je nutné vyhnout se návštěvě solária a používat krém s ochranným faktorem SPF 50+. 

Kolik ošetření budu potřebovat?

Malé pigmentové skvrny obvykle zmizí již po jednom ošetření. Někdy je nutné ještě jedno opakování v odstupu 4–6 týdnů.

Plošné ošetření vyžaduje 5–10 opakování v intervalu 1–2 týdny.

Je pro vás vhodný chemický peeling nebo ošetření laserem?

Každý člověk je jedinečný stejně tak jako jeho pokožka. Abychom pro vás vybrali tu nejvhodnější metodu odstranění pigmentových skvrn, která splní vaše očekávání, je nejprve nutné vaší pokožku vidět. Náš odborný personál vám na základě osobní konzultace doporučí vhodný postup a následně provede test vybrané metody. Podle výsledků testu rozhodneme o dalším postupu.


CHEMICKÝ PEELING  
Celý obličej od 1 900 Kč
Krk + dekolt 1 900 Kč
Přední strana rukou (dorza rukou) od 1 900 Kč
CO2 LASER  
Celý obličej od 4 500 Kč
Přední strana rukou (dorza rukou) od 1 800 Kč
PULSNÍ LASER (Spectra nebo Clarity)  
Jednotlivé skvrny od 1 300 Kč
Plošné ošetření od 1 300 Kč
KONZULTACE – ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN  
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

 

Video: Jaké jsou příčiny vzniku pigmentových skvrn a jak jim předcházet?

 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ