arrows

KOREKCE A ODSTRANĚNÍ ŽILEK

ROZŠÍŘENÉ ŽILKY A METLIČKY
Rozšířené žilky a metličky se nejčastěji objevují na obličeji, v okolí nosu a na dolních končetinách – pod koleny, na lýtkách a stehnech. Vypadají jako červená nebo promodralá síť žilek, která prosvítá pod kůží. Postihují bez rozdílu muže i ženy. Jejich příčinou je oslabení cévních stěn, které může mít různé důvody. Ve většině případů představují jen estetický problém, který je nepříjemný obzvláště na obličeji. Můžou ale být i první známkou budoucích závažnějších zdravotních problémů, jako jsou křečové žíly nebo žilní nedostatečnost.

PROČ rozšířené žilky vznikají?
Cévy s rostoucím věkem postupně ztrácejí svou pružnost kvůli snižující se kvalitě elastických vláken v jejich stěnách. Tkanivo jemných kapilárních cévek je časem zcela zesláblé a cévky se rozšiřují. Zda tento problém jednou potká i vás je z velké části podmíněno vašimi genetickými predispozicemi. Jejich vznik je ale ovlivněn i hormonálními změnami, životním stylem a vystavováním pokožky škodlivému UV záření nebo velkým teplotním rozdílům. Pokud máte k tvorbě rozšířených žilek sklony, můžete jejich projevy zmírnit pravidelným užíváním vitaménu C a správnou péčí o pokožku dle jejího typu. Při pobytu na slunci vždy používejte krémy s vysokým ochranným faktorem. Vyhněte se častým přechodům mezi teplem a zimou. Ke vzniku rozšířených žilek přispívá i přílišná konzumace alkoholu.

KOREKCE žilek laserem
Laserová terapie představuje komfortní a účinný způsob korekce rozšířených žilek. Poradí si nejen s jednotlivými žilkami, ale i s angiomy, vystupujícími klubíčky nebo celými sítěmi žilek. Ve SKIN CARE Liberec pro odstranění žilek používáme cévní laser MedArt 435. Díky působení jeho paprsku uvnitř cévy vzniká teplo, které cévu zataví a stáhne. Céva se pak postupně rozpadne a zcela vstřebá. Zákrok trvá obvykle do půl hodiny v závislosti na rozsahu ošetřovaného místa.

V individuálních případech vám nejprve doporučíme podstoupit test účinnosti ošetření na malé ploše. Pokud výsledek nebude odpovídat očekávání, budeme společně hledat jiné řešení pro odstranění vašich žilek.

Chci se objednat

 

Ukázka odstranění žilek v obličeji laserem před a po výkonu

Odstranění žilek v obličeji laserem před - pohled z anfasuOdstranění žilek v obličeji laserem po - pohled z anfasu

Odstranění žilek v obličeji laserem před - pohled z profiluOdstranění žilek v obličeji laserem po - pohled z profilu

JAK rychle po zákroku vám rozšířené žilky zmizí?
Žilky jsou uloženy v různých vrstvách. Po prvním zákroku obvykle zmizí více než 50 % ošetřených žilek. Pro dokonalý výsledek je až na výjimky nutné zákrok dvakrát až třikrát opakovat.

JE ošetření bolestivé?
Odstranění žilek cévním laserem klienti vnímají jako nepříjemné štípání. Pokud ošetřujeme silnější žilky, štípání může být intenzivnější. Při ošetření kvůli maximální účinnosti nepoužíváme místní znecitlivění. Anestezie žilky stahuje, omezuje tak průnik paprsku a zhoršuje výsledný efekt. Před ošetřením, během něj a po něm vám pro vaše pohodlí nabídneme chlazení gelovými sáčky.

CO následuje po ošetření?
Po zákroku na ošetřeném místě vznikne drobná modřinka, která během pár dní zmizí. Po pěti až šesti týdnech po zákroku můžeme vyhodnotit jeho účinnost a rozhodnout o dalším postupu, případném opakování zákroku. Bezprostředně po zákroku a minimálně 6 týdnů po něm je důležité chránit ošetřené místo před intenzivním slunečním zářením a používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+. Po tuto dobu je nevhodné vystavovat se vysokým teplotám například v sauně, v páře nebo v soláriu.

KDY je vhodné ošetření podstoupit?
Zákrok má vyšší bolestivost, pokud je prováděn na opálené kůži. Po ošetření navíc hrozí vznik pigmentových skvrn. Z těchto důvodů doporučujeme korekci žilek podstoupit od podzimu do jara a v každém případě ji neplánovat na období před odjezdem na dovolenou k moři nebo do hor.

Zbaví mne laser rozšířených žilek NAVŽDY?
Pokud máte sklony k tvorbě rozšířených žilek, vždy se vám budou tvořit další. Vyplatí se proto o pleť správně pečovat, abyste jejich tvorbu alespoň minimalizovali.

JAKÉ jsou výhody odstranění žilek laserem?

  • Ambulantní a neinvazivní zákrok.
  • Rychlost.
  • Bezpečnost – minimální riziko komplikací.
  • Cílený zákrok – kůže a tkáň v okolí ošetřované žilky jsou nepoškozeny.
  • Vysoká účinnost (obličej 90 %, nohy 50 %)

Rozšířené žilky nebo křečové žíly? Pokud si nejste jistí, objednejte se k nám na konzultaci. Naše lékařka, specialistka na cévní problematiku, určí, o jaký typ problému se jedná a doporučí vám další postup. Pokud pro vás již nebude možné ošetření laserem, zajistíme vám převzetí do péče oddělením cévní chirurgie Krajské nemocnice Liberec.

Podle velikosti ošetřované plochy od 1 600 Kč
   
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

VIDEO: Odstranění žilek cévním laserem

 

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ