Rozšířené žilky a metličky na nohách a obličeji

Rozšířené žilky a metličky se nejčastěji objevují na obličeji, v okolí nosu a na dolních končetinách – pod koleny, na lýtkách a stehnech. Vypadají jako červená nebo promodralá síť žilek, která prosvítá pod kůží. Postihují bez rozdílu muže i ženy. 

Jejich příčinou je oslabení cévních stěn, které může mít různé důvody. Ve většině případů představují jen estetický problém, který je nepříjemný obzvláště na obličeji. Můžou ale být i první známkou budoucích závažnějších zdravotních problémů, jako jsou křečové žíly nebo žilní nedostatečnost.


Odstranění žilek laserem

 

1 800 Kč

cena od

30 minut

délka ošetření

2–3

POČET OPAKOVÁNÍ

 

Laserová terapie představuje komfortní a účinný způsob korekce rozšířených žilek. Poradí si nejen s jednotlivými žilkami, ale i s angiomy, vystupujícími klubíčky nebo celými sítěmi žilek. 

Ve SKIN CARE Liberec pro odstranění žilek laserem používáme cévní lasery. Díky působení paprsku laseru uvnitř žilky vzniká teplo, které žilku zataví a stáhne. Žilka se pak postupně rozpadne a zcela vstřebá. Zákrok trvá obvykle do půl hodiny v závislosti na rozsahu ošetřovaného místa.

V individuálních případech vám nejprve doporučíme podstoupit test účinnosti ošetření na malé ploše. Pokud výsledek nebude odpovídat očekávání, budeme společně hledat jiné řešení pro odstranění vašich žilek.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ

 

Odstranění žilek v obličeji laserem před - pohled z anfasu Odstranění žilek v obličeji laserem po - pohled z anfasu
Odstranění žilek v obličeji laserem před - pohled z profilu Odstranění žilek v obličeji laserem po - pohled z profilu


Jak
 rychle po zákroku vám rozšířené žilky zmizí?

Žilky jsou uloženy v různých vrstvách. Po prvním zákroku obvykle zmizí více než 50 % ošetřených žilek. Pro dokonalý výsledek je až na výjimky nutné zákrok dvakrát až třikrát opakovat.

Je ošetření bolestivé?

Odstranění žilek cévním laserem klienti vnímají jako nepříjemné štípání. Pokud ošetřujeme silnější žilky, štípání může být intenzivnější. Při ošetření kvůli maximální účinnosti nepoužíváme místní znecitlivění. Anestezie žilky stahuje, omezuje tak průnik paprsku a zhoršuje výsledný efekt. Před ošetřením, během něj a po něm vám pro vaše pohodlí nabídneme chlazení gelovými sáčky.

Co následuje po ošetření?

Po ošetření cévním laserem může vzniknout otok, začervenání, modřinka, stroupek či malý puchýřek. Vše do pár dní zmizí. Ke zmírnění reakce po ošetření je možné použít lokální ochlazování (obklady, gelové polštářky). Po pěti až šesti týdnech po zákroku můžeme vyhodnotit jeho účinnost a rozhodnout o dalším postupu, případném opakování zákroku.

Cca 4-6 týdnu po zákroku je vhodné ošetřená místa chránit před intenzivním slunečním zářením ochranným faktorem SPF 50+. Dále není vhodné se 6 týdnů vystavovat vysokým teplotám v sauně či vířivce. Po ošetření se několik dní vyhýbejte cvičení nebo jiné namáhavé činnosti. Podobně se nedoporučuje cca týden pít alkohol.
 
V průběhu 1–2 týdnů se může objevit hyperpigmentace nebo hypopigmentace, která výjimečně může přetrvávat i několik měsíců.

Kompresní punčochy pro lepší efekt

Kompresní nebo stahovací punčochy jsou zlatým standardem v prevenci žilních onemocnění dolních končetin. Zároveň jsou účinné pro zlepšení efektu odstranění rozšířených žilek. Proto našim klientkám a klientům doporučujeme nosit je alespoň 3 dny po laserovém ošetření.

Pro vaše pohodlí můžete punčochy zakoupit přímo u nás ve SKIN CARE. Spolupracujeme se špičkovou značkou AVICENUM, která má v nabídce také módní punčochy mnoha barev. Na rozdíl od prodejen zdravotnických potřeb na ně u nás nemusíte čekat, máme je skladem ve všech běžných velikostech. Na místě vás přeměříme a pomůžeme vám vybrat tu vaši.

Kompresní punčochy AVICENUM mají antibakteriální úpravu a skryjí i rozšířené žilky a další nedostatky na nohou. Mají styl a dodají vám sebevědomí.


Kdy
 je vhodné ošetření podstoupit?

Zákrok má vyšší bolestivost, pokud je prováděn na opálené kůži. Po ošetření navíc hrozí vznik pigmentových skvrn. Z těchto důvodů doporučujeme korekci žilek podstoupit od podzimu do jara a v každém případě ji neplánovat na období před odjezdem na dovolenou k moři nebo do hor.

Zbaví mne laser rozšířených žilek navždy?

Pokud máte sklony k tvorbě rozšířených žilek, vždy se vám budou tvořit další. Vyplatí se proto o pleť správně pečovat, abyste jejich tvorbu alespoň minimalizovali.

Jaké jsou výhody odstranění žilek laserem?

  • Ambulantní a neinvazivní zákrok
  • Rychlost
  • Bezpečnost – minimální riziko komplikací.
  • Cílený zákrok – kůže a tkáň v okolí ošetřované žilky jsou nepoškozeny
  • Vysoká účinnost

 

Rozšířené žilky nebo křečové žíly?

Pokud řešíte rozšířené žilky na nohou, nejprve u nás podstoupíte vyšetření v žilní poradně. Náš lékař, specialista na cévní problematiku, vám provede kompletní diagnostiku včetně ultrazvukového vyšetření. Na základě něj určí, o jaký typ problému se jedná a doporučí vám další postup. Pokud u vás zjistí křečové žíly menší a střední velikosti nebo pavoučí žilky, můžete u nás podstoupit jejich sklerotizaci.


Jak
 zlepšit cirkulaci krve a omezit praskání žilek

Pro správnou cirkulaci je vhodná pohybová aktivita, např. chůze, jogging, plavání, jízda na kole, protahování či cvičení při dlouhodobém sezení. Při odpočinku polohování končetin nad úroveň srdce, zde pozor je nevhodné odpočívat s překříženými končetinami.

Vhodné je nosit neškrtící pohodlné oblečení, udržovat optimální tělesnou hmotnost – nadlimitní obsah tuku v těle vede ke zvýšenému tlaku v oblasti třísel a sníženému srdečnímu návratu. Součástí primární prevence je sprchování nohou chladnou vodou. Nošení elastických kompresivních punčoch je vhodné u dlouhodobého stání či sezení a ve 3. trimestru těhotenství, zejména při cestování.

Jak účinná je na metličkové žilky přírodní léčba?

V rámci přírodní léčby je vždy důležité navštívit lékaře. V žádném případě nedoporučujeme aplikovat bez konzultace s odborníkem. Omezit praskání žilek pomáhá dostatečný příjem vitaminu C, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu cévní stěny. Vitamin E snižuje pocit těžkých nohou. Magnesium je důležité pro svalovou činnost a zinek je nutný pro syntézu DNA, regenerační a antioxidační účinky. Dále doporučujeme konzumovat dostateku ovoce a zeleniny.

Prokázaný účinek na zdravé žíly má také rutin. Rutin najdeme například v pohance. Na žilní systém působí dobře také česnek, cibule, šípky, rajčata, červená řepa, borůvky a černý rybíz. Vhodná je konzumace lněného, dýňového a pupalkového oleje, který obsahuje OMEGA 3 a OMEGA 9 nenasycené mastné kyseliny. Z bylinek kostival, rozmarýn, dubová kůra a klasický kaštan. Vše ve formě obkladů. Zde platí všeho s mírou, a pak přírodní terapie může být přínosem.

 

 

VIDEO: Odstranění žilek cévním laserem

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ