Operace očních víček (blefaroplastika) je jedním z nejčastějších zákroků plastické chirurgie, který vyhledávají ženy i muži mezi 40. a 60. rokem života. Při operaci odstraňujeme přebytečnou a povislou kůži, která překáží z estetických nebo zdravotních a funkčních důvodů. Jejím výsledkem je navrácení mladistvého vzhledu a odstranění problémů se zrakem, způsobených pokleslými víčky.

 

15 000 Kč

cena

60 minut

délka zákroku

1 měsíc

délka hojení

 

Operace očních víček (blefaroplastika) patří mezi nejvyhledávanější zákroky plastické chirurgie.


Jak
se na očních víčkách projevuje stárnutí kůže?

Proces stárnutí kůže začíná již kolem 25. roku, kdy se pokožka začíná postupně ztenčovat a ztrácet svou elasticitu. Viníkem je postupný úbytek elastinových vláken a kolagenu. Když se k tomuto procesu ještě přidá neustálý vliv gravitace, výsledkem je pokles a hromadění povadlé kůže na očních víčkách.

Na spodních víčkách způsobuje přebytečná kůže vrásky a váčky. Na horních víčkách může až přepadat přes řasy na okraji oka a překážet tak správnému vidění.

Kdy je pro vás operace očních víček vhodná?

O blefaroplastice můžete uvažovat, pokud již cítíte, že díky pokleslým víčkům vypadáte mnohem starší, nebo pokud ohrožují správnou funkci vašich očí. Na operaci obvykle přichází klientky a klienti starší 35 let, výjimkou ale nejsou ani mladší.

Na stárnutí kůže má veliký vliv genetika a životní styl. Někdo může mít víčka zcela vypnutá ještě v 50 a někoho problémy pokleslých víček trápí již ve 30. V každém případě má finální slovo vždy lékař, který při osobní konzultaci určí, zda jste nebo nejste vhodným kandidátem pro operaci. Také vás informuje o všech kontraindikacích, případných rizicích, komplikacích a pooperační péči.

Pozor na psychiku!

Při zvažování blefaroplastiky je dobré si uvědomit, že, stejně jako každý jiný zákrok plastické chirurgie, změní váš vzhled. I když je to váš cíl, protože ji chcete podstoupit z estetických důvodů, je dobré si klást otázku, zda jste na změnu, kterou uvidíte v zrcadle, připravená. V praxi se ale občas setkáváme s klienty a klientkami, kteří se se svým novým vzhledem nemohli vyrovnat a začali se potýkat s různě vážnými psychickými problémy. Proto operaci skutečně dobře předem promyslete.


Jak dlouho vydrží efekt operace očních víček?

Stárnutí kůže je neustále pokračující proces, a proto efekt operace očních víček nevydrží navždy a po čase je nutné zákrok opakovat. U horních víček obvykle po 5–7 letech. U dolních víček ve většině případů opakování není nutné. Máte po operaci pocit, že vám lékař mohl odstranit více přebytečné kůže, aby efekt přetrvával déle? Pravděpodobně to nebylo technicky možné nebo hrozilo riziko exophtalmu (vypoulených očí).

Operace očních víček ve SKIN CARE Liberec. Výsledky naší práce.

Operace horních víček ve SKIN CARE Liberec

Jak se připravit na zákrok?

Vzhledem k tomu, že operace očních víček je svým rozsahem menší chirurgický zákrok, probíhající ambulantně v lokální anestezii, nepotřebujete se na něj nijak speciálně připravovat. Zaměřte se spíše na následnou rekonvalescenci. Pro odchod ze zákroku si připravte sluneční brýle a domluvte si odvoz. Zajistěte si také chladící gelové polštářky a oční kapky – umělé slzy. Pro hladký průběh hojení doporučujeme alespoň pár dní po zákroku zůstat doma.

Na samotný zákrok přijďte bez nalíčení a dle doporučení lékaře vysaďte léky na ředění krve. Ženám nedoporučujeme zákrok podstupovat v období menstruace, kdy hrozí vyšší riziko krvácení.

Jak operace očních víček probíhá?

Před operací si nejprve operatér vyznačí rozsah zákroku a znecitliví víčka injekčním anestetikem. Poté chirurgicky odstraní přebytečnou kůži a v případě potřeby také zredukuje tukové polštářky pod kruhovým očním svalem. Aby po operaci zůstala co nejméně nápadná jizva, je řez veden v místě přirozené rýhy na ohybu horního víčka a ránu šijeme pokračovacím stehem. Po otevření je tak jizva zcela skrytá. Operace trvá přibližně jednu hodinu, během které musíte vydržet ležet zcela v klidu.

Operace horních víček ve SKIN CARE Liberec. Výsledky naší práce.

Jaké jsou nejčastější pooperační komplikace blefaroplastiky?

K nejčastějším přechodným komplikacím operace očních víček patří otoky víček a modřiny, pálení očí se zarudnutím spojivek, světloplachost nebo pocit ztuhlosti víček. Všechny tyto příznaky obvykle odezní do jednoho týdnu od zákroku. Pokud přetrvávají déle nebo se vyskytnou další komplikace, obraťte se neprodleně na lékaře, který operaci prováděl.

Co vás čeká po zákroku?

Ihned po operaci se můžete nechat odvézt domů a začít o sebe pečovat podle našich doporučení. Během hojení vás čekají tři kontroly u nás – 2. den po zákroku, 7.–9. den po zákroku a 1 měsíc po zákroku. Při druhé kontrole vám odstraníme stehy. Při poslední kontrole se ujistíme, že se vše správně zahojilo.

Jak o sebe pečovat v průběhu rekonvalescence?

Rekonvalescence po operaci očních víček bývá velmi rychlá a probíhá zcela ve vašem domácím prostředí. Bezprostředně po zákroku dodržujte klidový režim a upřednostňujte polohu se zvýšenou horní polovinou těla. Ta je prevencí rozvoje větších otoků. Dále doporučujeme:

  • Chladit víčka gelovými polštářky.
  • Oči vykapávat umělými slzami.
  • Správně pečovat o jizvy – viz níže.
  • Jizvy nevystavovat slunečnímu záření – při pobytu na slunci použijte krém s ochranným faktorem SPF 50+ nebo sluneční brýle, které jizvu zakryjí.

Jak na otoky po operaci horních víček?

Otoky víček jsou běžnou pooperační komplikací, která odezní za 2–5 dní po zákroku. Během této doby doporučujeme víčka chladit gelovými polštářky nebo kostkami ledu, zabalenými např. v látkovém kapesníčku. Nikdy nepřikládejte led přímo na víčka, aby nedocházelo k mrznutí jizvy.

Péče o jizvy po blefaroplastice

Jizvy po operaci horních i dolních víček se obvykle velmi rychle zahojí. Pro podporu správného hojení stačí jejich promazávání mastnějším krémem nebo mastí. 2 týdny po zákroku můžete zahájit tlakové masáže. Provádějte je vždy ráno a večer po směru jizvy – od vnitřního koutku k vnějšímu. Zvážit můžete také ošetření biostimulačním laserem, který hojení urychluje a je prevencí zánětlivých komplikací. Laserovou terapii je vhodné zahájit ihned po odstranění stehů.

Zjistěte více o hojení jizev s pomocí biostimulačního laseru.

 

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ