arrows

Plazmaterapie – plazmalifting

Plazmaterapie, nebo také plazmalifting, je mimořádně účinnou miniinvazivní metodou pro zpomalení stárnutí pokožky. Metoda využívá přirozené omlazující a regenerační účinky krevní plazmy. Díky tomu, že se při ní používá vlastní krevní plazma klienta, je plazmaterapie naprosto bezpečná.

Pleť bez vrásek – kde plazmaterapie pomáhá:
 

 • Zjemnění a odstranění drobných vrásek na obličeji, krku, dekoltu a hřbetech rukou
 • Celkové projasnění a oživení pleti
 • Hloubková hydratace
 • Výživa a ochrana pleti
 • Regenerace kůže po zákrocích

Chci se objednat

Jaký je princip plazmaterapie?

Krevní plazma je tekutá složka lidské krve. Kromě vody obsahuje bílkoviny, minerály, enzymy a růstové látky, které podporují tvorbu kolagenu v buňkách a jejich množení. Aplikací koncentrované plazmy jsou buňky v místě ošetření stimulovány k vyšší aktivitě a je tak nastartován přirozený regenerační proces pokožky.

PRP plazmaterapie RegenPlazma

Tato lékařská metoda byla vyvinuta ve Švýcarsku a pracuje s plazmou bohatou na trombocyty (A-PRP). Využívá bohaté růstové faktory, které jsou obsaženy v krevních destičkách (trombocytech) a stimuluje tak tkáňovou obnovu. Díky speciální technologii v krevní plazmě po jejím odstředění zachováme až 80 % aktivních trombocytů. Díky tomu je regenerační efekt PRP plazmaterapie silnější než u klasické plazmaterapie.

Jak plazmaterapie probíhá?

Plazmaterapie je ambulantní zákrok, který trvá 30 až 60 minut. Nejprve klientovi odebereme 10 - 20 ml krve (množství jako při běžném odběru). Konkrétní množství závisí na rozsahu ošetřované oblasti. Z odebrané krve ve speciální centrifuze opatrně odstředíme krevní plazmu. Tu potom šetrně aplikujeme tenkou jehličkou do kůže. V některých případech plazmu před aplikací ještě smícháme s aktivátorem, který urychluje hojení kůže.

Je ošetření bolestivé?

Pro komfort našich klientek kůži před zákrokem lokálně ošetříme znecitlivujícím krémem. Před samotnou plazmaterapií je nejprve nutná konzultace s lékařkou, která určí, zda je pro vás plazmaterapie vhodná.

Pokud jste citlivější na bolest, můžeme vám pro větší pohodlí při zákroku nabídnout neinvazivní inhalační anestetikum. Obsahuje vyváženou kombinaci oxidu dusného (rajský plyn) a kyslíku. Přípravek začíná působit do několika minut od začátku podávání. 5–10 minut po ukončení inhalace jeho účinek odeznívá. Po 30 minutách můžete řídit auto. Více informací vám podá náš zdravotnický personál.

Jaké jsou výhody plazmaterapie?

 • Rychlý zákrok - za 30 až 60 minut odcházíte
 • Bezpečný zákrok i pro alergiky
 • Minimální bolestivost
 • Rychlá rekonvalescence bez nutnosti omezení
 • Využití přirozeného regeneračního procesu kůže
 • Omlazení, rozjasnění kůže
 • Prevence stárnutí
 • Urychlení hojení kůže


Jak dlouho přetrvává efekt plazmaterapie?

Tím, že plazmaterapie působí na bázi nastartování přirozeného procesu regenerace buňek, není její efekt okamžitě viditelný jako například u aplikace výplní. Ošetření je nutné 2x - 3x opakovat. Druhé ošetření je vhodné naplánovat 4 týdny po prvním zákroku. Třetí ošetření by mělo následovat po dalších 2 měsících. Při dodržení postupu se klient může těšit z výsledku po dalších 3 týdnech. Pro dlouhodobý efekt je vhodné ošetření jednou ročně zopakovat. Vždy záleží na individuálním stavu pokožky klienta a jeho životosprávě.

Jak o sebe pečovat po zákroku?

Pokožka v místě aplikace plazmy bude bezprostředně po zákroku začervenalá a mírně oteklá. Citlivějším klientům se můžou objevit i drobné modřinky. Pro rychlejší odeznění těchto příznaků je vhodné místo ošetření hned po zákroku chladit. 2 - 3 dny po zákroku doporučujeme vyhnout se slunečním paprsků, bazénu, sauně a extrémně nízkým teplotám. Jinak není nutná žádná speciální péče, můžete se věnovat všem svým obvyklým aktivitám.

Je možné kombinovat plazmaterapii s jinými estetickými zákroky?

Plazmaterapii je bez problému možné kombinovat s vyhlazením vrásek i výplní, pokud ošetřujeme různé oblasti. V takovém případě je možné tyto zákroky podstoupit i v průběhu jedné návštěvy.

Jak se připravit před zákrokem?
 

 • V den zákroku nekuřte.
 • Od svého obvodního lékaře si přineste opis krevního obrazu, který nebude starší než 6 měsíců.
 • Pokud berete celkové kortikosteroidy, vysaďte je minimálně 1 měsíc před zákrokem.
 • Pokud berete léky na ředění krve, vysaďte je 5 dní před zákrokem.
 • 2 dny před zákrokem neužívejte nesteroidní antirevmatika (např. Ibalgin, Ibuprofen).

Plazmaterapie není pro každého – kdo ji nemůže podstoupit?
 

 • Těhotné ženy
 • Pacienti trpící trombocytopénií, trombocytopatií a hemoblastózou
 • Pacienti s aktivním onkologickým onemocněním

Něco navíc – spojte plazmaterapii s laserovým resurfacingem

Plazma je výborná pro regeneraci kůže po laserovém resurfacingu, kterou svým působením nastartuje a urychlí. Stejně tak je velmi účinná při hojení popálenin. V obou těchto případech plazmu aplikujeme na povrch kůže v obkladech.

PLOŠNÁ APLIKACE (cena / 1 ošetření):  
Celý obličej nebo celý dekolt nebo krk (včetně světelné terapie) 6 700 Kč
Balíček 2 ošetření 11 500 Kč
PLOŠNÁ APLIKACE s kyselinou hyaluronovou (cena / 1 ošetření):  
Celý obličej nebo celý dekolt nebo krk 9 000 Kč
Balíček 2 ošetření 16 000 Kč
LOŽISKOVÁ APLIKACE (cena / 1 ošetření):  
Okolí úst 3 400 Kč
Okolí očí 3 400 Kč
Tváře 3 400 Kč
Balíček 3 ošetření + 3x světelná terapie zdarma 9 000 Kč
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 500 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ