Stejně tak, jako je stárnutí přirozenou součástí života, jsou přirozenou součástí stárnutí vrásky. Jejich tvorbu nezastavíte, kvalitní péčí o pokožku a celkově zdravým životním stylem ale můžete oddálit jejich vznik a ovlivnit vzhled. Ale ani v případě, že už vrásky máte, nemusíte zoufat. V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak vrásky zredukovat a vyhladit. Vyhlazení vrásek kyselinou hyaluronovou je jednou z nejpřirozenějších metod korektivní dermatologie.

 

Jak vznikají vrásky?

S přibývajícím věkem se zpomaluje tvorba kyseliny hyaluronové, elastinu a kolagenu v kůži. Pleť začíná postupně ztrácet svou pružnost a hustotu. Na místech, kde dochází k jejímu opakovanému smršťování nebo krčení, je pro ni čím dál těžší vrátit se do původního tvaru. Vznikají tak kožní rýhy, které mají vzhled jemných linek až hlubokých vrásek. Vrásky se nejčastěji nachází na obličeji, na krku a v dekoltu. I když je vznik vrásek do značné míry dán geneticky, správnou péčí o pleť je možné jejich množství a vzhled ovlivnit.

 

5 000 Kč

cena od

30 minut

délka ošetření

6–12 měsíců

délka efektu

 

Kdy a jak je vhodné začít řešit vrásky?

Vrásky se neobjeví ze dne na den, ale vznikají postupně. Proto je vhodné věnovat jim pozornost již od zhruba dvacátého roku života. Máme pro vás pár základních tipů, jak na to:

  • Zásadní vliv na vznik vrásek má sluneční záření. Jako základ jeho prevence chraňte kůži krémem s vysokým ochranným faktorem, a to již od dětství. Kromě zpomalení stárnutí pokožky díky její ochraně výrazně snižíte riziko vzniku zhoubného melanomu.
  • Dostatek spánku, nealkoholických tekutin a antioxidantů ve vaší stravě by měl být samozřejmostí.
  • Kuřáci mají mnohem více vrásek než nekuřáci, obzvláště v oblasti úst. Pokud chcete přestat kouřit, hned máte o důvod více.
  • Správně prováděná masáž obličeje skvěle působí proti ochabování pleti a vzniku vrásek. Dopřejte si jí pravidelně, alespoň jednou měsíčně.
  • Nepodceňujte důkladné každodenní vyčištění pleti a její ošetření pečujícím krémem nebo olejem. Na trhu existuje nepřeberné množství kosmetických přípravků. Vyberte si ten, který odpovídá typu a stavu vaší pokožky.
  • Při spánku na boku nebo břiše si pleť mačkáte a s věkem bohužel noční pomačkání již během dne nezmizí. Zkuste proto polohy měnit nebo spát na zádech.

Kdy je čas přemýšlet o korektivním ošetření vrásek?

Odpověď je jednoduchá – o co dříve, o to lépe. Pokud máte na obličeji jen jemné vrásky, je možné je velmi jednodušše korigovat. Jejich včasné ošetření navíc zabrání vzniku hlubokých vrásek. Naopak pokud máte vrásky již velmi hluboké, jejich vyhlazení bude nákladné a téměř nemožné.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ

 

Vyhlazení vrásek kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně se vyskytující v lidském organismu, kde je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty. S přibývajícím věkem podíl kyseliny hyaluronové v těle klesá, proto je vhodné ji doplňovat. Injekční aplikace kyseliny hyaluronové je zcela bezpečné řešení, které účinně nahrazuje operativní metody vyhlazování vrásek. Díky jejím hydratačním a elastickým vlastnostem je pokožka po ošetření hebká, pružná a vrací se jí ztracený objem.

Víte, kdy zvolit kyselinu hyaluronovou a kdy aplikaci látky na odstranění vrásek? Na jakou oblast se která látka aplikuje a jaký je výsedný efekt? Přečtěte si více v našem článku Jak na vyhlazení vrásek? aneb Průvodce nejoblíbenějšími metodami pro vyhlazení vrásek.

Na jaké partie je vhodné výplně kyselinou hyaluronovou použít?

Výplně kyselinou hyaluronovou se používají především na místech, kde je potřeba doplnit objem. Používáme ji na výplně hlubokých vrásek nebo jako prevenci jejich vzniku, remodelaci lícních kostí, úpravu kontur obličeje nebo zvětšení a modelaci rtů.

Jak probíhá ošetření?

Během osobní konzultace vám nejprve naše lékařka doporučí vhodný postup a výplňový materiál podle individuálního stavu vaší pokožky. Ve SKIN CARE Liberec pracujeme s těmi nejkvalitnějšími certifikovanými preparáty. Před samotným zákrokem vám pro vaše pohodlí nabídneme aplikaci lokálního znecitlivujícího krému. Gel s kyselinou hyaluronovou se aplikuje přímo pod vrásku velmi tenkou speciální jehlou. Efekt je viditelný okamžitě, proto je možné přímo při zákroku změnu korigovat.

Je aplikace výplně bolestivá?

Citlivější klientky aplikaci výplně popisují jako nepříjemné štípání. Klientkám s nižším prahem citlivosti aplikujeme hodinu před zákrokem znecitlivující krém. V případě ošetření rtů doporučujeme anestezii jemným vpichem do dásně, podobně jako u zákroků u zubaře.

Co následuje po ošetření?

První dva až tři dny po aplikaci kyseliny hyaluronové může být pleť lehce začervenalá a klientka může mít pocit mírného pnutí nebo pálení. Mohou se objevit i modřiny. Jeden až dva dny po ošetření doporučujeme omezit mimiku, především u nosoretních rýh. Zabrání se tak nežádoucímu posunu gelu do stran. Jeden týden po ošetření doporučujeme nepohybovat se v prostředí s příliš nízkou, případně příliš vysokou teplotou (mráz, sauna, slunce, solárium).

Jak dlouho přetrvávají účinky výplně na bázi kyseliny hyaluronové?

Efekt je okamžitý, ale ne trvalý. Obvykle přetrává 6 – 12 měsíců než se kyselina hyaluronová zcela vstřebá. Vždy záleží na typu pokožky, místě aplikace, množství použitého gelu i technice provedení. 

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ

 


VIDEO:
 Rozhovor s MUDr. Xénií Cázerovou na téma "Kdy začít řešit vrásky na čele"


VIDEO:
 Rozhovor s MUDr.. Xénií Cázerovou na téma "Nejdůležitější informace o zvětšení rtů"