arrows

ZJEMNĚNÍ JIZEV PO AKNÉ

JAK lze zjemnit jizvy po akné?

Zjemnění jizev po akné provádíme buď frakčním CO2 laserem nebo mikrojehličkováním. V obou případech je pohodlnější ošetření podstoupit během podzimních a zimních měsíců, kdy je nízká intenzita UV záření.

Zjemnění jizev po akné frakčním CO2 laserem – laserový resurfacing


CO je ošetření CO2 laserem a jak pomáhá při zjemnění jizev po akné?

Při laserovém ošetření jsou ve střední vrstvě pokožky laserovým mikropaprskem vytvářeny drobné sloupce koagulované tkáně. Při následném procesu hojení dochází k masivní tvorbě nových kolagenních vláken. Po ukončení regenerace je pokožka viditelně mladší, vypadá zdravěji, jizvy po akné jsou jemnější.

PRO koho je ošetření vhodné?

Ošetření CO2 laserem není vhodné pro léčbu aktivní formy akné. Používá se pouze pro zjemnění jizviček po akné. Stejně jako u chemického peelingu není ošetření CO2 laserem vhodné pro klienty s akutní virózou nebo bakteriální infekcí, těhotné a kojící ženy a onkologické pacienty. Kontraindikací může být i užívání některých léků. Vhodnost ošetření v takovém případě určí náš odborný lékař.

JAK ošetření probíhá?

Ošetření trvá zhruba 50 minut a může být lehce bolestivé. Proto před zákrokem nanášíme znecitlivující krém. Některé klienty může ošetření laserem i přesto jemně štípat a tento nepříjemný pocit může přetrvávat i pár hodin po zákroku. Vnímání bolesti a nepříjemných pocitů je velmi individuální, proto lékař přizpůsobuje ošetření každému klientovi na míru. Při samotném ošetření jemně přejíždíme laserovým paprskem po postižené tkáni a stimulujeme tak tvorbu nových kolagenních vláken. Zároveň je odstraněna svrchní vrstva pokožky (epidermis), která se následně zcela regeneruje. Pro ideální efekt doporučujeme zákrok několikrát opakovat.

CO po ošetření následuje?

Bezprostředně po ošetření bude vaše pokožka červená, mírně oteklá a bude vás hřát. Všechny tyto příznaky vymizí během jednoho až dvou dnů. Jsou známkou toho, že vaše pokožka správně reaguje na ošetření, a že se nastartoval proces její obnovy. Regenerace trvá až 3 měsíce. Po jejich uplynutí je možné vyhodnotit výsledek. Po ošetření doporučujeme používat hydratační krémy s vysokým obsahem vody. V jarních a letních měsících je nutné pro ochranu před slunečním zářením používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+.

Mikrojehličkování (microneedling) s vlastní krevní plazmou


Co je mikrojehličkování a jak pomáhá zjemnit jizvy po akné?

Při mikrojehličkování ošetřované místo přejíždíme přístrojem, ve kterém kmitají velmi tenké jehličky. Ty pronikají až do podkoží, kde způsobí tisíce mikrotraumat a nastartují přirozenou regeneraci kůži. Při ní dochází ke zvýšené tvorbě kolagenních a elastických vláken, které tělo potřebuje k ‚‚opravě‘‘ poškozené oblasti. Proces regenerace navíc podpoříme aplikací vaší vlastní krevní plazmy, která obsahuje cenné látky a růstové faktory z krevních destiček. Po opakovaném zákroku jsou jizvy po akné bledší, hladší, plošší a měkčí. 

Pro koho je ošetření vhodné?

Mikrojehličkování s vlastní krevní plazmou využíváme pro vyhlazení jizev po akné, když zánět již není aktivní. 

Jak ošetření probíhá?

Nejprve vám odebereme malé množství krve, ze kterého ve speciální centrifuze odstředíme krevní plazmu. Před zákrokem pleť důkladně vyčistíme a ošetřovanou oblast, znecitlivíme anestetickým krémem. Následně ji narušíme mikrojehličkami, naneseme připravenou krevní plazmu, kterou opět s pomocí mikrojehliček zapracujeme do podkoží. Celý postup 2x–3x opakujeme. Závěrem ještě můžeme na 5–10 minut přiložit obklad s krevní plazmou, který urychlí zklidnění pokožky. Pro ideální efekt doporučujeme ošetření v rozmezí 4–6 týdnů 2x–3x zopakovat. 

Co následuje po ošetření?

Po ošetření může být vaše pleť zarudlá a lehce oteklá. Tyto příznaky odezní nejpozději do 72 hodin. Do druhého dne po zákroku se v místech vpichů vytvoří miniaturní stroupky, které se do týdne samy odloučí. Ošetřená místa první 3 dny nenamáčejte po delší dobu, jen lehce sprchujte nebo omývejte. Vyhněte se sauně, bazénu, extrémně nízkým teplotám a slunečním paprskům. Jinak se můžete věnovat všem svým obvyklým aktivitám.

Zjemnění jizev po akné – která metoda je vhodná právě pro vás?

Každý člověk je jedinečný stejně tak jako jeho pokožka. Abychom pro vás vybrali tu nejvhodnější metodu zjemnění jizviček po akné, která splní vaše očekávání, je nejprve nutné vaší pokožku vidět. Náš odborný personál vám na základě osobní konzultace doporučí vhodný postup a následně provede test vybrané metody. Podle výsledků testu rozhodneme o dalším postupu.

CO2 LASER  
Celý obličej 5 000 Kč
   
MIKROJEHLIČKOVÁNÍ S KREVNÍ PLAZMOU  
Dle velikosti ošetřené plochy od 2 800 Kč
   
Konzultace s odbornou sestrou + provedení testu (CO2 laser) 1 000 Kč
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

Video: Jaké jsou možnosti odstranění jizev po akné a pigmentaci?

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ