arrows

ZJEMNĚNÍ JIZEV PO AKNÉ

JAK lze zjemnit jizvy po akné?

Zjemnění jizev po akné provádíme buď chemických peelingem nebo ošetřením frakčním CO2 laserem. V obou případech je pohodlnější ošetření podstoupit během podzimních a zimních měsíců, kdy je nízká intenzita UV záření.

Chemický peeling


CO je chemický peeling a jak pomáhá při ošetření jizev po akné? 

Principem chemického peelingu je aplikace exfoliačního chemického roztoku na postiženou tkáň. Díky působení použité látky je odstraněna povrchová vrstva pokožky (epidermis) a pleť je po ošetření viditelně hladší, prozářenější, póry jsou stažené. V případě velmi mírných projevů aktivního akné ošetření urychlí hojení zánětlivých ložisek. Pro chemický peeling používáme kyselinu glykolovou, trichloroctovou nebo zcela přírodní AHA kyseliny.

PRO koho je ošetření vhodné?

Chemický peeling je vhodný jako doplňková léčba při mírné formě aktivního akné a pro zjemnění málo hlubokých jizviček po akné. Ošetření pro vás není vhodné, pokud právě proděláváte akutní virózu nebo bakteriální infekci, případně velmi silný zánět v místě zákroku. Dále by se ošetření měly vyhnout těhotné a kojící ženy a klienti s onkologickým onemocněním. Chemický peeling není možné podstoupit při celkové nebo lokální antibiotické léčbě a při lokální léčbě retinoidy.

JAK probíhá ošetření chemickým peelingem?

Ošetření chemickým peelingem je bezbolestné, může pouze mírně pálit. Při ošetření se na postiženou tkáň nanese vybraná účinná látka a nechá se působit. Následně se prostředek smyje neutralizačním roztokem a pokožka se promastí. Intenzitu chemického peelingu stanovujeme na základě individuálních potřeb klienta volbou koncentrace látky a délky jejího působení. Ošetření trvá půl hodiny až jednu hodinu. V případě potřeby výraznějšího efektu doporučujeme ošetření čtyřikrát až šestkrát opakovat.

CO po ošetření chemickým peelingem následuje?

Krátce po ošetření je pokožka mírně zarůžovělá až červená, případně i mírně oteklá. Následné postupné odlupování její horní vrstvy je známkou její regenerace a je tedy žádoucí. Délka regenerace je velmi individuální u každého klienta a závislá na zvolené síle peelingu. Pokožka je obvykle zahojena během jednoho dne až dvou týdnů. Pro bezproblémové hojení je důležité pleť pravidelně promazávat. Minimálně zpočátku doporučujeme spíše mastnější krémy. Krátce po ošetření je nutné nevystavovat pleť slunečnímu záření a vyhnout se slunění v soláriu.

Chci se objednat

Zjemnění jizev po akné frakčním CO2 laserem – laserový resurfacing


CO je ošetření CO2 laserem a jak pomáhá při zjemnění jizev po akné?

Při laserovém ošetření jsou ve střední vrstvě pokožky laserovým mikropaprskem vytvářeny drobné sloupce koagulované tkáně. Při následném procesu hojení dochází k masivní tvorbě nových kolagenních vláken. Po ukončení regenerace je pokožka viditelně mladší, vypadá zdravěji, jizvy po akné jsou jemnější.

PRO koho je ošetření vhodné?

Ošetření CO2 laserem není vhodné pro léčbu aktivní formy akné. Používá se pouze pro zjemnění jizviček po akné. Stejně jako u chemického peelingu není ošetření CO2 laserem vhodné pro klienty s akutní virózou nebo bakteriální infekcí, těhotné a kojící ženy a onkologické pacienty. Kontraindikací může být i užívání některých léků. Vhodnost ošetření v takovém případě určí náš odborný lékař.

JAK ošetření probíhá?

Ošetření trvá zhruba 50 minut a může být lehce bolestivé. Proto před zákrokem nanášíme znecitlivující krém. Některé klienty může ošetření laserem i přesto jemně štípat a tento nepříjemný pocit může přetrvávat i pár hodin po zákroku. Vnímání bolesti a nepříjemných pocitů je velmi individuální, proto lékař přizpůsobuje ošetření každému klientovi na míru. Při samotném ošetření jemně přejíždíme laserovým paprskem po postižené tkáni a stimulujeme tak tvorbu nových kolagenních vláken. Zároveň je odstraněna svrchní vrstva pokožky (epidermis), která se následně zcela regeneruje. Pro ideální efekt doporučujeme zákrok několikrát opakovat.

CO po ošetření následuje?

Bezprostředně po ošetření bude vaše pokožka červená, mírně oteklá a bude vás hřát. Všechny tyto příznaky vymizí během jednoho až dvou dnů. Jsou známkou toho, že vaše pokožka správně reaguje na ošetření, a že se nastartoval proces její obnovy. Regenerace trvá až 3 měsíce. Po jejich uplynutí je možné vyhodnotit výsledek. Po ošetření doporučujeme používat hydratační krémy s vysokým obsahem vody. V jarních a letních měsících je nutné pro ochranu před slunečním zářením používat krém s vysokým ochranným faktorem – ideálně SPF 50+.

Mikrojehličkování (microneedling) s vlastní krevní plazmou


Co je mikrojehličkování a jak pomáhá zjemnit jizvy po akné?

Při mikrojehličkování ošetřované místo přejíždíme přístrojem, ve kterém kmitají velmi tenké jehličky. Ty pronikají až do podkoží, kde způsobí tisíce mikrotraumat a nastartují přirozenou regeneraci kůži. Při ní dochází ke zvýšené tvorbě kolagenních a elastických vláken, které tělo potřebuje k ‚‚opravě‘‘ poškozené oblasti. Proces regenerace navíc podpoříme aplikací vaší vlastní krevní plazmy, která obsahuje cenné látky a růstové faktory z krevních destiček. Po opakovaném zákroku jsou jizvy po akné bledší, hladší, plošší a měkčí. 

Pro koho je ošetření vhodné?

Mikrojehličkování s vlastní krevní plazmou využíváme pro vyhlazení jizev po akné, když zánět již není aktivní. 

Jak ošetření probíhá?

Nejprve vám odebereme malé množství krve, ze kterého ve speciální centrifuze odstředíme krevní plazmu. Před zákrokem pleť důkladně vyčistíme a ošetřovanou oblast, znecitlivíme anestetickým krémem. Následně ji narušíme mikrojehličkami, naneseme připravenou krevní plazmu, kterou opět s pomocí mikrojehliček zapracujeme do podkoží. Celý postup 2x–3x opakujeme. Závěrem ještě můžeme na 5–10 minut přiložit obklad s krevní plazmou, který urychlí zklidnění pokožky. Pro ideální efekt doporučujeme ošetření v rozmezí 4–6 týdnů 2x–3x zopakovat. 

Co následuje po ošetření?

Po ošetření může být vaše pleť zarudlá a lehce oteklá. Tyto příznaky odezní nejpozději do 72 hodin. Do druhého dne po zákroku se v místech vpichů vytvoří miniaturní stroupky, které se do týdne samy odloučí. Ošetřená místa první 3 dny nenamáčejte po delší dobu, jen lehce sprchujte nebo omývejte. Vyhněte se sauně, bazénu, extrémně nízkým teplotám a slunečním paprskům. Jinak se můžete věnovat všem svým obvyklým aktivitám.

Zjemnění jizev po akné – která metoda je vhodná právě pro vás?

Každý člověk je jedinečný stejně tak jako jeho pokožka. Abychom pro vás vybrali tu nejvhodnější metodu zjemnění jizviček po akné, která splní vaše očekávání, je nejprve nutné vaší pokožku vidět. Náš odborný personál vám na základě osobní konzultace doporučí vhodný postup a následně provede test vybrané metody. Podle výsledků testu rozhodneme o dalším postupu.

CHEMICKÝ PEELING  
Celý obličej od 1 900 Kč
Krk + dekolt od 1 900 Kč
   
CO2 LASER  
Celý obličej 4 500 Kč
   
MIKROJEHLIČKOVÁNÍ S KREVNÍ PLAZMOU  
Dle velikosti ošetřené plochy od 1 000 Kč
   
Konzultace s odbornou sestrou + provedení testu (chemický peeling + CO2 laser) 1 000 Kč
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

Video: Jaké jsou možnosti odstranění jizev po akné a pigmentaci?

K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ