V gynekologické ambulanci pečujeme o ženy a dívky od 15 let. Do naší péče se můžete svěřit, pokud nemáte svého vlastního gynekologa nebo pokud to k němu máte daleko. Postaráme se o vás v oblasti preventivní péče, léčby běžných gynekologických obtíží a pomůžeme vám s volbou vhodné antikoncepce. 

Gynekologická ambulance ve SKIN CARE Liberec

Preventivní gynekologická prohlídka

Každoroční preventivní gynekologická prohlídka by měla být součástí péče o zdraví všech žen a dívek od zahájení sexuálního života. Jejím hlavním smyslem je včasné odhalení zhoubných onemocnění a dalších zdravotních komplikací, souvisejících s ženskými pohlavními orgány. 

Jak prohlídka probíhá?

Nejprve od vás naše lékařka zjistí, jestli vás trápí nebo trápily nějaké zdravotní problémy a do karty doplní vaši osobní a rodinnou anamnézu. Pak již následuje samotné vyšetření, které se skládá z více částí:

1. Vyšetření děložního hrdla kolposkopem

S pomocí speciálního světelného mikroskopu (kolposkopu) vyšetříme povrch děložního čípku, abychom zachytili časné změny signalizující jeho onemocnění.

2. Cytologické vyšetření pro prevenci karcinomu děložního hrdla

Během cytologického vyšetření provedeme stěr buněk z děložního čípku a pošleme jej do laboratoře k mikroskopickému prozkoumání. Jeho cílem je odhalení rakovinotvorných buněk, které značí vznik nádorového onemocnění.

Liquid based cytologie (LBC)

Jako alternativu ke klasickému cytologickému vyšetření vám můžeme nabídnout techniku liquid based cytology (LBC). Její výhodou je vyšší spolehlivost. Udává se, že její účinnost se pohybuje kolem 90 %, zatímco u klasické cytologie jen 60–70 %. Při LBC se vyšetřované buňky odebírají do tekutého média a teprve v laboratoři se z něj po odstranění hlenu a červených krvinek vyrobí preparáty. Ty se vyhodnocují s pomocí počítače. U klasické cytologie se preparáty vyšetřují lidským okem a je zde větší pravděpodobnost, že mezi desítkami tisíc buněk z jednoho stěru laborant nemocné buňky přehlédne.

 
3. Pohmatová kontrola ženských orgánů

Při pohmatové kontrole zjišťujeme velikost a tvar vnitřních ženských orgánů – dělohy, vejcovodů a vaječníků.

4. Ultrazvukové vyšetření

Pro vyšetření používáme abdominální i vaginální ultrazvuk. Pomáhá nám blíže zkontrolovat vaječníky nebo výšku děložní sliznice.

5. Prohlídka prsů

Součástí kompletní prohlídky je i pohmatová kontrola prsů a podpaží. Naše lékařka vám také ukáže správnou techniku samovyšetření a poradí vám, kam se objednat na mamografickou kontrolu, pokud jste starší 45 let.

Volba vhodné antikoncepce

Naše lékařka vám na základě vašich potřeb a zdravotních možností doporučí vhodnou metodu antikoncepce. Také vám můžeme nabídnout zavedení několika typů nitroděložních hormonálních i nehormonálních tělísek. Péče spojená se zavedením nitroděložního tělíska u nás zahrnuje vstupní prohlídku včetně ultrazvukového vyšetření a kontrolní ultrazvukové vyšetření po 2 měsících.

Vyšetření trombofilních mutací pro bezpečné užívání antikoncepce

Pokud máte vrozenou dispozici pro větší srážlivost krve, můžete se užíváním hormonální antikoncepce vystavovat riziku vzniku závažných zdravotních komplikací. Pro jejich prevenci je vhodné před rozhodnutím užívat antikoncepci podstoupit genetický test, který stanoví váš sklon k tvorbě krevních sraženin. V naší gynekologické ordinaci vám tento test rádi zprostředkujeme.

V naší gynekologické ambulanci neposkytujeme pravidelnou péči v období těhotenství / služby těhotenské poradny.

 

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ