arrows

LÉČBA STRESOVÉ INKONTINENCE

Stresová inkontinence, vysychání poševní sliznice a neuspokojivý nebo bolestivý pohlavní styk – to jsou časté zdravotní problémy, které negativně ovlivňují kvalitu života žen po porodu nebo v menopauze. Hlavními viníky těchto nepříjemností jsou snížená elasticita vaginální tkáně, ztráta kolagenu a svalová ochablost, ke kterým dochází vlivem porodu a hormonálních změn.

CO je stresová (zátěžová) inkontinence?
Stresová inkontinence je nejrozšířenějším typem inkontinence, kterým trpí převážně ženy. Dochází při ní k úniku malého množství moči při fyzických aktivitách, které jsou spojené s náhlým zvýšením nitrobřišního tlaku. Typicky k takové situaci dochází při kýchnutí, kašli, poskoku, prudkém pohybu, smíchu nebo zvednutí těžkého předmětu. Aby k úniku moči nedošlo, je nutné, aby močová trubice zůstala v normální poloze a na zvýšení nitrobřišního tlaku zareagovala zvýšením uzávěrového tlaku. K tomuto pevnému uzavření je nutné, aby měla močová trubice dostatečnou podporu svalstva pánevního dna, okolní pojivové tkáně a pochvy. Pokud jsou tyto podpůrné struktury ochablé, močová trubice se uvolní ze své normální polohy a není schopná vyvinout dostatečný uzávěrový tlak. Kromě ochablosti podpůrných struktur může být příčinou ještě méně častá nedostatečnost svěrače močové trubice.

JAKÉ jsou nejčastější faktory vzniku stresové inkontinence žen?

 • Vrozená dispozice.
 • Pokles pánevního dna.
 • Vaginální porod.
 • Dlouhotrvající fyzická námaha.
 • Chronický kašel.
 • Nedostatek estrogenů v menopauze.
 • Obezita.
 • Kouření.

Stresová inkontinence obvykle začíná jen občasným únikem moči po kapkách při velké fyzické námaze. S každým dalším porodem a s věkem se ale postupně zhoršuje, dochází k úniku moči už i při lehké fyzické námaze a v nejhorším případě začne moč unikat permanentně. Postiženým ženám velmi klesá kvalita života. Potýkají se s hygienickými a zdravotními problémy a často omezují své společenské, pracovní a osobní aktivity.  S tím spojená psychická nepohoda může vést k celé řadě dalších problémů od nespavosti, deprese až po úplnou společenskou izolaci. Proto je dobré stresovou inkontinenci nepodceňovat a její léčbu zahájit co nejdříve.

Chci se objednat

 

JAKÉ jsou možnosti léčby stresové inkontinence?
Méně závažnou stresovou inkontinenci je obvykle možné úspěšně řešit s pomocí cviků na posílení pánevního dna. Při vážnější inkontinenci se problém řeší chirurgickým zákrokem. Operativní řešení je zpravidla velmi účinné, nicméně má pro pacientku řadu rizik. Většinou se jedná o komplikace spojené s krvácením, bolestí a problémy s močením krátce po operaci. Jako u každého chirurgického zákroku existuje také riziko trombózy, krvácení během operace nebo poranění okolních orgánů. Moderní bezoperační metodou řešení stresové inkontinence je ošetření laserem.

Fraxis Gynolaser – bezpečná léčba samovolného úniku moči
Ošetření laserem Fraxis Gynolaser představuje rychlý, bezpečný a vysoce efektivní řešení lehké až střední stresové inkontinence. Díky působení termálního efektu a výborné prostupnosti laserových paprsků do tkáně dochází k její remodelaci a zvýšené tvorbě kolagenu. Výsledkem je zpevnění nejvíce namáhané oblasti uzávěru močového měchýře a zamezení úniku moči.

JAK probíhá léčba stresové inkontinence laserem Fraxis Gynolaser?
Ošetření je ambulantní bez nutnosti anestezie a dlouhé rekonvalescence. Před samotným zákrokem nejprve vyčistíme a vysušíme vaginální kanál, aby nedocházelo k omezení prostupnosti paprsků do tkáně. Následně zavádíme speciální velmi úzkou hlavici Gynolaser s patentovaným aplikátorem I-Slide. Během zákroku zaměřujeme laserový paprsek do oblasti močového měchýře a močové trubice. Působením paprsků dochází k hlubokému prohřátí tkáně a je odstraněna její svrchní část. Teplo stimuluje tvorbu kolagenu, tkáň se zpevňuje a následně zabraňuje nežádoucímu úniku moči.

NA PRVNÍ OŠETŘENÍ SI S SEBOU PŘINESTE MAXIMÁLNĚ ROK STARÉ VÝSLEDKY CYTOLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ. NA VYŽÁDÁNÍ JE ZÍSKÁTE U SVÉHO GYNEKOLOGA.

Princip ošetření laserem FRAXIS GYNOLASER

CO následuje po zákroku?
Po ošetření laserem Fraxis Gynolaser se 5 – 7 dní vyhýbejte koupání a pohlavnímu styku. Dodržujte důsledně osobní hygienu. V případě pozákrokové bolesti můžete užít běžně dostupná analgetika.

JAK rychle se dostaví efekt?
Efekt se obvykle dostaví už po 1 týdnu. Kromě odstranění problémů s lehkým únikem moči přináší ženám i zvýšenou lubrikaci a kvalitnější sexuální prožitek. Dalším benefitem je také snížení počtu kvasinkových infekcí a zánětů močového měchýře.

KOLIKRÁT je potřeba ošetření opakovat?
Ošetření opakujeme 2 krát v rozmezí 4 až 8 týdnů. Podle individuálního stavu klientky může ošetřující lékař doporučit i více opakování.

JAKÉ jsou výhody léčby stresové inkontinence laserem Fraxis Gynolaser?

 • Ambulantní zákrok – klientka po něm odchází domů.
 • Rychlost – trvá maximálně 30 minut.
 • Bezbolestnost – klientka může cítit jen drobné štípnutí u poševního hrdla při zavádění a vytahování aplikátoru.
 • Žádná ztráta krve při zákroku.
 • Bez vážných nežádoucích efektů.
 • Bez nutnosti dlouhé rekonvalescence.
 • Vysoká účinnost a spokojenost klientek.

2 ošetření laserem FRAXIS GYNOLASER 11 000 Kč
Doplňkové ošetření po 12 měsících 3 200 Kč
Konzultace 1 000 Kč
Pokud do 3 měsíců od konzultace podstoupíte daný zákrok, snížíme vám cenu zákroku o 600 Kč.  

Chci se objednat Ceník DAROVAT POUKAZ

 

VIDEO: Indikace a průběh laserového ošetření inkontinence

 
K poskytování služeb, personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Podrobné informace o zpracování cookies a podmínky zpracování osobních údajů. BERU NA VĚDOMÍ