Preventivní ultrazvukové vyšetření břicha a malé pánve je rychlé, bezpečné, dostupné a spolehlivé. Lékař během něj zhodnotí stav všech vnitřních orgánů a odhalí případné skryté problémy, které se zatím navenek neprojevují.

 

2 000 Kč

cena

20 minut

délka VYšetření

1krát ročně

frekvence

 

Kdy byste měli o preventivním ultrazvukovém vyšetření uvažovat?

  • Pokud o své zdraví pečujete průběžně a zajímá vás stav vašich vnitřních orgánů
  • Když vás trápí nějaký problém a nemáte žádanku od svého ošetřujícího lékaře
  • Pokud je vám příjemnější vyšetření v klidném a komfortním prostředí mimo státní zdravotnictví, kde na vás bude mít lékař dostatek času

Jaký je princip ultrazvukového vyšetření?

Ultrazvukové zobrazování je neinvazivní lékařské vyšetření, které lékařům pomáhá diagnostikovat zdravotní potíže. Pomocí zvukových vln vytváří snímky orgánů těla. Ultrazvukové zobrazování se také nazývá sonografie.

Používá malou sondu a gel umístěný přímo na kůži. Vysokofrekvenční zvukové vlny procházejí ze sondy skrz gel do těla. Sonda sbírá zvuky, které se odrážejí zpět. Počítač tyto zvukové vlny použije k vytvoření obrazu.

Při ultrazvukovém vyšetření se nepoužívá záření (rentgenové paprsky), je tedy zcela bezpečné a neškodné. Protože ultrazvuk zachycuje obraz v reálném čase, může zobrazit strukturu a pohyb vnitřních orgánů těla. Na snímcích lze také zobrazit proudění krve v cévách.

Jak vyšetření probíhá?

Před vyšetřením si odložíte oblečení a zaujmete polohu na zádech nebo na boku podle právě vyšetřovaných orgánů. Lékař následně přiloží sondu ultrazvuku s naneseným gelem a krouživými pohyby a jemným tlakem vyšetří jednotlivé orgány. Zaměřuje se na játra, žlučník, ledviny, slezinu, slinivku, močový měchýř a cévy v dutině břišní. Vyšetření trvá přibližně 20 minut a výsledek se dozvíte okamžitě.

Potřebujete se před ním nějak speciálně připravit?

Na vyšetření přijďte nalačno a 4 hodiny před tím nepijte kávu, alkohol a perlivé nápoje. Čaj a neperlivou vodu pít můžete. Jinak žádnou speciální přípravu nepotřebujete.

Jaké jsou jeho výhody?

  • Je rychlé
  • Je zcela bezbolestné
  • Nemá žádná rizika ani vedlejší účinky
  • Je možné jej neomezeně opakovat
  • Spolehlivě pomáhá určit okruh možných diagnóz a nasměrovat lékaře k dalším cíleným vyšetřením

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ