Preventivní prohlídky v urologické ambulanci by měly být běžnou součástí života každého muže nad 50 let. Můžeme díky nim diagnostikovat nádorové onemocnění v časném stádiu, které je lépe léčitelné. Nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů je rakovina prostaty. 

2 500 Kč

cena

30 minut

délka ošetření

1 ročně

jak často

Preventivní urologická prohlídka – na co se zaměřuje?

Během preventivního vyšetření se zaměříme na onemocnění močového ústrojí – ledvin, močového měchýře a mužských pohlavních orgánů. Při jejich kontrole je naším hlavním cílem včas odhalit:

  • Karcinom prostaty
  • Karcinom varlat
  • Benigní hyperplazii prostaty – zvětšení prostaty, které může působit problémy s močením

Jak prohlídka probíhá?

Naše lékařka s vámi nejprve probere kompletní anamnézu a udělá si detailní obrázek o vašem zdraví a případné rodinné zátěži. Pokud si přinesete laboratorní výsledky vyšetření moče a krve z jiné ambulance, tak je zkontroluje.

Následně vyšetří vaši moč indikátorovým papírkem a pokud to bude nutné, tak ji odešle na chemické a kultivační vyšetření.

Dále vám pohmatově vyšetří břicho a prostatu konečníkem. To může být lehce nepříjemné, ale v každém případě nebolestivé. Pokračovat bude sonografickým vyšetřením ledvin, močového měchýře, prostaty a varlat. Případně vám doporučí odběr markeru PSA jako prevenci nádorového onemocnění.

Celou prohlídku zakončí pohmatovým vyšetřením varlat a vysvětlí vám, jak byste měl provádět jejich samovyšetření.

Příspěvky zdravotních pojišťoven

V rámci preventivních programů můžete v roce 2022 čerpat příspěvky na urologickou prevenci u těchto pojišťoven:

  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211) 500 Kč
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205) – Program Bono Plus 500 Kč
  • Vojenská zdravotní pojišťovna (201) 300 Kč


Konzultace urologických problémů

Naši poradnu můžete navštívit také, pokud se již s urologickým onemocněním léčíte a máte jakékoliv nejasnosti nebo pochybnosti o průběhu onemocnění nebo léčby.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ