Preventivní prohlídky v urologické ambulanci by měly být běžnou součástí života každého muže nad 50 let. Můžeme díky nim diagnostikovat nádorové onemocnění v časném stádiu, které je lépe léčitelné. Nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů je rakovina prostaty. 

2 500 Kč

cena

30 minut

délka ošetření

1 ročně

jak často

Preventivní urologická prohlídka pro muže – na co se zaměřujeme?

Během preventivního vyšetření se zaměříme na onemocnění močového ústrojí – ledvin, močového měchýře a mužských pohlavních orgánů nebo poruch erekce. Při jejich kontrole je naším hlavním cílem včas odhalit:

  • Karcinom prostaty
  • Karcinom varlat
  • Benigní hyperplazii prostaty – zvětšení prostaty, které může působit problémy s močením

Jak prohlídka probíhá?

Naši lékaři s vámi nejprve proberou kompletní anamnézu a udělají si detailní obrázek o vašem zdraví a případné rodinné zátěži. Pokud si přinesete laboratorní výsledky vyšetření moče a krve z jiné ambulance, tak je zkontroluje.

Následně vyšetříme vaši moč indikátorovým papírkem a pokud to bude nutné, tak ji odešleme na chemické a kultivační vyšetření.

Dále vám pohmatově vyšetříme břicho a prostatu konečníkem. To může být lehce nepříjemné, ale v každém případě nebolestivé. Pokračovat bude sonografickým vyšetřením ledvin, močového měchýře, prostaty a varlat. Případně vám doporučíme odběr markeru PSA v rámci prevenci nádorového onemocnění.

Celou prohlídku zakončíme pohmatovým vyšetřením varlat a vysvětlíme vám, jak byste měl provádět jejich samovyšetření.

V případě zjištění urologického onemocnění s nutností další diagnostiky a léčby vám zajistíme ošetření ve smluvní urologické ambulanci s krátkou objednací dobou.

Příspěvky zdravotních pojišťoven

V rámci preventivních programů můžete v roce 2024 čerpat příspěvky na urologickou prevenci u těchto pojišťoven:

  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205) – Program Bono Plus 500 Kč
  • Vojenská zdravotní pojišťovna (201) 300 Kč
  • Oborová zdravotní pojišťovna (207) 1200 Kč
  • Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (213) 500 Kč


Konzultace urologických onemocnění  /druhý názor odborníka/

V případě, že vám bylo diagnostikováno urologické onemocnění a navržena léčba, například operace, nabízíme vám odbornou konzultaci postupu a diskusi o dalších možnostech léčby. Máte tak u nás jedinečnou možnost vše detailně probrat v klidném prostředí a v dostatečném časovém prostoru s naším zkušeným odborníkem, emeritním primářem urologie MUDr. Janem Mečlem.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ