Vlasová mezoterapie

Vypadávání vlasů má mnoho příčin a v nejhorším případě může vést až k jejich úplné ztrátě (alopecii). Postihuje muže i ženy, a kromě estetického problému často představuje také významnou psychickou zátěž. S tímto stavem se ale nemusíte smířit. Naštěstí dnes existují různé moderní metody, které vaše vlasy dokážou zachránit. Jednou z nich je vlasová mezoterapie, která pomáhá mužům i ženám.

 

3 600 Kč

cena od

30 minut

délka ošetření

5 po 1-2 týdnech

počet opakování


Co je vypadávání vlasů?

Každý vlas má omezenou životnost, postupně přestane růst, vypadne a nahradí ho nový. To je zcela přirozený proces a pár vlasů na polštáři nebo v umyvadle vás nemusí rozházet. Pokud vám ale denně vypadne více než 100 vlasů a děje se tak po dobu několika týdnů, nebo pokud se vám objevují jednotlivá místa bez vlasů, můžeme již o vypadávání vlasů hovořit. To může být dočasné a vlasy opět dorostou, nebo trvalé, kdy jsou vlasové kořínky nenávratně poškozeny.

Nadměrné vypadávání vlasů: nejčastější formy a příčiny

Vypadávání vlasů se vyskytuje v několika formách, na různých místech kštice a s různou intenzitou jejího řídnutí. Nejčastěji se setkáváme s těmito typy:

Dědičné (androgenetické) vypadávání vlasů (alopecia androgenetica)

Nejčastější forma vypadávání vlasů, kterou způsobuje citlivost vlasových folikulů na mužské pohlavní hormony. Muže může postihovat již v útlém věku, ženy jí nejčastěji začnou trpět po 40. roku života, kdy přicházejí hormonální změny související s přechodem.

Difúzní vypadávání vlasů (alopecia diffusa)

Vypadávání vlasů rovnoměrně po celé kštici. Nejčastějšími příčinami bývá stres, hormonální změny v těhotenství, některé léky, nemoci nebo nedostatek živin.

Kruhové vypadávání vlasů (alopecia areata)

Tvorba kruhových lysin vyvolaná autoimunitní reakcí.

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů je obvykle způsobeno zvýšeným množstvím mužského hormonu dihydrotestosteronu, který způsobuje zmenšování vlasových folikulů. Vlasy na hlavě jsou postupně řidší, až se nakonec jejich růst zcela zastaví. Některé oblasti pokožky hlavy jsou na hormon citlivější než jiné. Ztráta vlasů začíná ustupující vlasovou linií nebo rozptýleným řídnutím vlasové pokrývky na temeni hlavy. Plocha bez vlasů se pak postupně zvětšuje, často až do úplné plešatosti.

Vypadávání vlasů u žen

U žen je vypadávání vlasů většinou způsobeno hormonálními změnami, které přichází v těhotenství, při užívání nebo vysazení hormonální antikoncepce a v menopauze. Za vypadávání vlasů může být zodpovědný také stres, nedostatečná výživa, onemocnění štítné žlázy nebo léky, které právě užíváte. Občas se stává, že vlasy vypadávají sezónně na podzim nebo na jaře.

Zvláštním případem je tzv. kruhové vypadávání vlasů. Vyznačuje se kruhovými mezerami ve vlasech o velikosti mince. Vyskytuje se v jednom až dvou procentech případů vypadávání vlasů. Předpokládá se, že při něm hraje roli porucha imunitního systému. Imunitní buňky jsou nesprávně nasměrovány a zaměřují se na složky vlasu. Výsledkem je ochromení vlasových kořínků.

Padání vlasů po porodu

Mezi nejběžnější příčiny padání vlasů po porodu patří změna hladiny hormonu estrogenu. Během těhotenství se v těle ženy výrazně zvyšuje a přináší růst lesklých a hustších vlasů.

Po porodu hladina estrogenu opět klesá, dochází k většímu vypadávání vlasů a mění se jejich kvalita. Jakmile se hormony vrátí do své obvyklé rovnováhy, padání samo ustane. Obvykle se tak děje po šesti až devíti měsících. Pokud vypadávání vlasů pokračuje déle, pravděpodobně máte nedostatek živin, který vznikl v důsledku těhotenství. U kojících žen hladina estrogenu klesá pomaleji a padání vlasů tak může trvat po delší období.

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů může mít mnoho příčin a jeden typ může překrývat druhý. Proto je vždy vhodné navštívit lékaře. Čím dříve stanoví správnou diagnózu a zahájí léčbu, tím větší je šance na "záchranu" a zachování co největšího množství vlasů. Obecně se můžete setkat s těmito možnostmi léčby:

Doplňky stravy

Nedostatek živin a potřebných vitamínů a minerálů může být jednou z příčin padání vlasů. Pokud nejste schopní ve své běžné stravě pokrýt jejich potřebné množství, můžete růst vlasů podpořit široce dostupnými potravinovými doplňky. Na kvalitu vlasů i kůže mají největší vliv vitamíny A, B3, B6, B12, C a E, biotin, betakaroten, zinek, hořčík a železo.

Šampóny proti padání vlasů

V lékárně nebo drogerii najdete šampóny, které byly vyvinuty speciálně pro boj s padáním vlasů. Jejich účelem je buď chránit vlasové folikuly před hormonem DHT, který je zodpovědný za dědičné vypadávání vlasů, nebo dodání chybějících živin při rozptýleném padání. V každém případě jsou šampóny spíše vhodné jako doplněk pro posílení stávajících zdravých vlasů a nevedou k dlouhodobému zastavení jejich patologického vypadávání.

Vlasová séra

Jedná se o přípravky se silnějším účinkem, které pronikají do hlubších vrstev pokožky a umožňují cílené uvolňování účinných látek přímo do buněk vlasových folikulů. Zde podporují růstovou fázi vlasu a potlačují působení DHT. Tyto prostředky jsou volně dostupné v lékárnách nebo vám je předepíše lékař.

Systémová léčba

Systémová terapie představuje celkovou léčbu léky. Jejich složky aktivně působí proti přeměně testosteronu a tím pozitivně ovlivňují geneticky způsobené vypadávání vlasů.

Vzhledem k tomu, že tyto léky dokážou dědičnou citlivost vlasových kořínků pouze obelstít, ale ne ji vyléčit, musíte jej užívat denně tak dlouho, jak dlouho chcete vypadávání vlasů oddálit.

Vlasová mezoterapie

Při vlasové mezoterapii jsou tenkými jehličkami vpravovány různé typy účinných látek do vlasové části hlavy. Zde intenzivně působí na obnovu růstu vlasů a jejich posílení.

Transplantace vlasů

Při transplantaci vlasů se přenáší vlasové štěpy z části hlavy s normálním vlasovým porostem (většinou zadní část) do oblastí, kde vypadaly. Dříve se jednalo o invazivní zákrok s použitím skalpelu, dnes existují moderní mini-invazivní metody, při kterých se vlasy nastřelují.


Vlasová mezoterapie – účinné řešení proti padání vlasů

Mezoterapie je šetrná forma léčby, která jen zřídka způsobuje vedlejší účinky. Jejím cílem je rychlé a účinné zastavení dalšího vypadávání vlasů a výrazná stimulace růstu nových vlasů. Zároveň celkově zlepšuje jejich kvalitu a vzhled.

Jak vlasová mezoterapie funguje?

Při ošetření s pomocí jemných mikrojehliček aplikujeme přímo do pokožky hlavy koktejl vysoce účinných růstových faktorů. Jeho složení přizpůsobujeme individuálně každému klientovi na základě předchozího diagnostického vyšetření. Výhodou mezoterapie je to, že se účinné látky dostanou přímo ke kořínkům vlasů, kde začnou okamžitě působit.

Diagnostika

Při první návštěvě u nás nejprve lékař zjistí všechny potřebné informace o vašem zdravotním stavu a vizuálně zhodnotí stav vašich vlasů před zahájením léčby. Zároveň vám vystaví žádanku na laboratorní vyšetření, která jsou pro stanovení diagnózy potřebná. Dalším krokem je provedení trichoskopie (vyšetření vlasového porostu s pomocí robotického digitálního dermatoskopu). Tu potom opakujeme ještě v průběhu terapie a po jejím ukončení. Tato moderní metoda nám umožňuje mezi sebou jednotlivé snímky porovnat a lépe vyhodnotit výsledek.

Průběh ošetření

Na základě stanovené diagnózy pro vás lékař připraví léčebný plán na míru. Určí, jaký typ látek při mezoterapii použijeme, jak často a v jakých intervalech bude ošetření probíhat. Samotné ošetření probíhá ambulantně s použitím lokální anestezie. I po jejím použití můžete cítit slabé štípání, které způsobuje aplikovaná látka. Po zákroku můžete ihned bez omezení pokračovat ve svém běžném životě.

Kolik ošetření budete potřebovat?

Celá terapie obvykle zahrnuje 5 aplikací v intervalu 1–2 týdnů.

Kdy vám začnou růst vlasy?

Efekt vlasové mezoterapie nastupuje postupně, budete jej moci pozorovat přibližně po 3–4 měsících. Pro trvalejší efekt doporučujeme jedno posilující ošetření 4–6 měsíců po ukončení terapie.

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ