Chronické žilní onemocnění dolních končetin má výrazný vliv na kvalitu života. Společně s obezitou, cukrovkou a srdečními chorobami patří k v současnosti nejčastějším civilizačním nemocem středoevropské a západní populace. Jeho výskyt stoupá úměrně s věkem a stylem života u obou pohlaví. Postihuje 20–60 % žen a 15–55 % mužů ve věku 35–40 let a 50–80 % žen i mužů ve věku nad 60 let*). Včasná diagnostika a léčba mohou jeho rozvoj významně zpomalit.

 

2 500 Kč

cena

30 minut

délka VYšetření

1krát ročně

frekvence

 

Projevy chronického žilního onemocnění

Nejčastějším klinickým projevem jsou křečové žíly – varixy. Jejich předstupněm jsou metličkové žilky – mikrovarixy. Ty jsou často vnímány jen jako estetický problém, ve skutečnosti jsou ale signálem toho, že žilní stěny přicházejí o svou elasticitu, a že se problém může brzy prohloubit. V nejhorším případě může dojít až k rozvoji bércového vředu. Proto před každým laserovým odstraněním žilek na nohou nejprve provedeme kompletní diagnostiku žilního systému a rozhodneme o dalším postupu.

Jak vyšetření žil na nohou probíhá?

  • Prvním krokem vyšetření je získání anamnézy. Během rozhovoru náš lékař zjistí detailní informace o vašem zdraví a rodinné zátěži, které jsou důležité pro diagnostiku a léčbu žilního onemocnění.
  • V dalším kroku vás prohlédne, aby zjistil váš celkový stav.
  • Poslední součástí vyšetření je ultrazvuková kontrola (duplexní sonografie žil) povrchového a hlubokého žilního systému.

Co následuje dále?

Na základě výsledků vašeho vyšetření lékař určí přesnou diagnózu. Pokud se ve vašem případě jedná jen o metličkové žilky bez hlubšího problému, může je během vaší návštěvy odstranit laserem. V případě menších a středně vělkých varixů nebo pavoučích žilek u nás můžete podstoupit jejich sklerotizaci. Pokud trpíte hlubším či rozsáhlejším problémem nebo křečovými žilami většími než 1cm, odešleme vás s doporučením na žilní chirurgii. Spolupracujeme s cévní chirurgií Krajské nemocnice Liberec a cévní chirurgií Nemocnice Jablonec nad Nisou.

Každý klient u nás obdrží kompletní lékařskou zprávu, zprávu z ultrazvukového vyšetření a letáček s informacemi, jak se o žilky starat.

Zjistěte více o odstranění žilek laserem a sklerotizaci křečových žil (varixů).

Něco navíc – kompresní punčochy AVICENUM a MAXIS

Stahovací punčochy jsou nepostradatelnou pomůckou pro prevenci křečových žil a jejich dalšího rozvoje. V rámci naší poradny si můžete zakoupit luxusní punčochy značek AVICENUM a MAXIS. Mají styl a skryjí vše co chcete skrýt. Vrátí vám sebevědomí a pocit lehkých nohou. Skladem máme spoustu barev ve všech základních velikostech. S výběrem té správné vám pomůžeme.


*) Zdroj dat: 
https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2006/01/02.pdf
https://www.solen.cz/pdfs/int/2008/07/06.pdf 
 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ