MUDr. Lenka Kulmanová je součástí týmu lékařek SKIN CARE Liberec. Jejím hlavním oborem je dermatologie, které se věnuje i u nás. Setkáte se s ní při kontrole znamének, estetických zákrocích a jemných laserových ošetřeních v obličeji. Zeptali jsme se jí na její názor na estetickou medicínu a její životní postoj, který promítá i do péče o vás.

 

Nová lékařka ve SKINCARE Liberec - MUDr. Lenka Kulmanová

Paní doktorko, jak se dermatoložka, která řeší převážně zdravotní problémy svých klientek a klientů, dostane k péči o jejich krásu?

Estetická dermatologie je příjemným doplněním klasické medicíny, se kterou se potkávám v ambulanci. Kožní lékařství je široký obor a právě ty jeho různé póly, případně jejich propojování, mě baví. Když jsem se po skončení rodičovské dovolené rozhodovala, jak a kde pokračovat v práci, obrátila jsem se na MUDr. Xenii Cázerovou. Už v minulosti jsem měla možnost s ní spolupracovat a lidsky i profesně si jí velmi vážím. SKIN CARE tedy byla jasná volba.

Mnozí lidé odmítají nebo dokonce odsuzují estetické zákroky. Jak to vnímáte vy?

Estetický zákrok nikoho od základu nezmění. Krása a jedinečnost každého musí vycházet z určité vnitřní spokojenosti člověka, naším zásahem se to dá už jen doladit.

Vy osobně jste už nějaký estetický zákrok vyzkoušela?

Zatím jen laserovou epilaci a jsem spokojená.

Co vás na práci ve SKIN CARE Liberec nejvíce baví?

Především její barvitost. Ke klasické dermatologii, kterou jsem dosud dělala, tady přibyla i ta estetická, která vyžaduje zase něco jiného. Je to kreativní proces, který přináší spoustu příležitostí učit se nové věci. A samozřejmě pocit, když klientka nebo klient odchází spokojení. Největší radost mi pak udělá, když se s důvěrou vrací.

Jaké je vaše životní motto?

Těším se na každý nový den a na to, kam mě cesta zavede. To platí v soukromém životě, i v tom pracovním.

Čemu se věnujete, když právě nepracujete?

Upřímně, nejvíce volného času trávím se svými malými dcerami. Když se podaří třeba výlet do známých nebo neznámých míst, který baví nás všechny, usínám večer spokojená. A čím jsou větší, tím víc mám času opravdu jen pro sebe. Sportuji, čtu a dělám spoustu dalších věcí. Až budou dcerky ještě větší a unesou pořádný batoh, budeme spolu cestovat až za obzor.

Děkuji za rozhovor.

(LH)

  

ZPĚT NA NOVINKY