Co je akné a čím je způsobeno?

Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění dospívajících, které může přetrvávat až do dospělosti. Jedná se o neinfekční zánětlivé onemocnění mazových žláz, které se objevuje nejčastěji na obličeji, ramenou, horních partiích zad a na prsou. Hlavní příčinou vzniku akné jsou hormonální změny a genetická predispozice.

Na akné trpí více lidé s mastnou pokožkou. Jeho vznik a následnou léčbu ovlivňuje i nesprávné čištění pleti, použití nevhodných kosmetických prostředků, užívání některých léků, stres a nadměrná konzumace cukru.

Na začátku vzniku akné je nadprodukce mazu mazovými žlázami. Maz a odumřelé kožní buňky následně ucpávají vyústění mazových žláz (vlasové folikuly) a na pokožce vznikají viditelné černé tečky. Ucpané folikuly jsou postupně napadány bakterií Propionibacterium acnes. Ta se uvnitř rychle množí a vede k výsevu rudých skvrn a pupínků. V těchto ložiscích akné se často nachází hnis, který je viditelný díky své bělavé barvě.

100 Kč

cena od

5–15 minut

délka ošetření

1x denně do zklidnění

počet opakování

Akné – proč vás trápí i v dospělém věku?

Za vznik akné v dospělosti může nejčastěji hormonální nerovnováha. Svou roli ale hraje také genetická predispozice, životní styl, kouření, strava, užívání některých léků, nevhodná kosmetika nebo péče o pleť. V dospělosti se akné nejvíce objevuje v oblasti dolní poloviny obličeje a brady. Zánět je uložen hlouběji a hojí se pomaleji než v mladším věku. Často po něm vznikají jizvičky a červené nebo fialové zánětlivé pigmentace. 

Přečtěte si více o akné v dospělosti a možnostech jeho léčby v rozhovoru s MUDr. Lenkou Kulmanovou. Nejrozšířenější mýty o akné, které zpomalují nebo znemožňují jeho léčbu, jsme pro vás odhalili v článku 7 nejčastějších mýtů o akné.


Jak se akné léčí?

Aby byla léčba akné efektivní, je nutné při jeho projevech vždy vyhledat dermatologa, případně pediatra, který indikuje účinnou léčbu v závislosti na individuálních faktorech, které jeho vznik ovlivňují.

Lokální léčba se obvykle skládá z podání retinoidů a antibiotik nebo antiseptik. Při celkové léčbě se podává hormonální antikoncepce, antibiotika nebo retinoidy.

Při léčbě akné je nutné vyvarovat se vymačkávání pupínků, které může způsobit ještě silnější zánět s většími a hlubšími zánětlivými ložisky. Důležité je také striktní dodržování hygieny – pravidelné mytí postižené pleti vhodnými mycími prostředky.

 

Něco navíc – zvýhodněný diagnostický balíček akné

Pro ještě přesnější a účinnější léčbu akné jsme pro vás připravili diagnostický balíček, který umožní nastavit pro vás terapii na míru. Balíček obsahuje:

  • Úvodní konzultaci s dermatoložkou
  • Nejmodernější DNA analýzu, jejímž výstupem je doporučení konkrétní látky, která bude nejvíce efektivní (odběr pro DNA analýzu provádíme bezbolestným stěrem z dutiny ústní)
  • Konzultace s kosmetičkou pro nastavení správné každodenní péče o aknózní pleť
  • Kontrolní konzultaci s dermatoložkou s nastavením individuálního léčebného plánu

 

Jak lze podpořit léčbu akné biostimulačním laserem?

Při nasazení správné lékové léčby a dodržování doporučení od lékaře lze projevy akné zcela minimalizovat. Jako doplněk k této klasické léčbě pro její urychlení je vhodné ošetřovat mírně až středně těžké projevy aktivního akné biostimulačním laserem. Ošetření je rychlé a zcela bezbolestné.

Laserový paprsek při něm díky termálnímu efektu snižuje cévní zásobení mazových žláz, stimuluje tvorbu kolagenu v postižené tkáni a potlačuje zánět.

Výsledkem je rychlejší obnova tkáně a urychlení léčby zánětu. Pleť se po ošetření zjemní a vypne.

Biostimulační laser pomáhá vyléčit již vzniklý zánět, ale neřeší jeho příčinu. Není tedy vhodný jako samostatné ošetření bez klasické léčby akné. Pouze ruku v ruce s klasickou léčbou přináší uspokojivý a trvalý efekt.

Kdo může podstoupit ošetření?

Ošetření akné biostimulačním laserem může podstoupit každý, kdo trpí mírnými až středními příznaky aktivního akné. Ošetření se neprovádí lidem, kteří trpí virovou nebo bakteriální infekcí a onkologickým pacientům. Vhodné není ani pro pacienty se silnými příznaky aktivním akné.

Kolikrát je nutné ošetření podstoupit?

Pro viditelný efekt je vhodné ošetření akné biostimulačním laserem opakovat 1x denně až do zklidnění.

Vyzkoušejte novinku, nízkoúrovňovou světelnou terapii. Díky jejímu působení dochází k urychlení léčby zánětlivých procesů, regeneraci pokožky a zmírnění projevů pnutí a bolesti pokožky při aktivním zánětu akné. Ošetření je nutné opakovat 2x týdně.


Video:
Akné v dospělosti a jak se dá řešit?

 

 

CHCI SE OBJEDNAT CENÍK DAROVAT POUKAZ

CENÍK

CHCI SE OBJEDNAT

DAROVAT POUKAZ