Po dlouhé zimě konečně přichází jaro. První kvítka a prodlužující se dny neomylně ohlašují to krásné období, kdy se vše živé probouzí po zimním útlumu. A také nastává čas pro velkou jarní inventuru péče o pleť. Jak na ni? Shrnuli jsme pro vás pár základních kroků, které vaší unavené pokožce dodají šťávu.


Vše staré musí pryč!

Začněte velkým jarním úklidem všech kosmetických přípravků, které používáte. Zkontrolujte jejich doporučená data spotřeby nebo popřemýšlejte o tom, jak dlouho je doma máte. Pokud najdete produkty, které mají na víčku vrstvu prachu a vy je skladujete jen proto, že by se vám jednou mohly hodit, bez milosti je vyhoďte. Když jste je nepoužila doteď, šance, že je někdy použijete, je naprosto mizivá.

Přičichněte si ke všem kelímkům a lahvičkám a zkontrolujte barvu jejich obsahu. Pokud voní jinak než obvykle nebo změnil barvu, patří do koše. Projděte svou kosmetickou taštičku a udělejte to samé s make-upem i všemi šminkami. Ručíme vám za to, že po této malé inventuře budete mít skvělý pocit. Stejně jako když vyklidíte přeplněný šatník a uvolníte místo pro nové kousky. Budete se moci znovu nadechnout.

Čisté štětce půl zdraví

Důkladně vymyjte své štětce nebo houbičky, kterými nanášíte make-up. Nedejte šanci bakteriím, které se v nich rády usazují a můžou vám na tváři způsobit spoustu zdravotních a estetických nepříjemností. Obličej plný pupínků by vás určitě nepotěšil. Pro jejich prevenci je důležité vaše pomůcky pro nanášení make-upu čistit každé dva týdny. Co takhle dát si jarní předsevzetí, že na to nebudete zapomínat?

Sloupněte zimní vrstvy

Zima je pro pleť náročné období. Střídavý pobyt v mrazivých teplotách a v přetopených místnostech je na ní znát. Možná i vy cítíte, že je vysušená, unavená a bez lesku. Prvním krokem k hladší a zářivější pokožce je sloupnutí vrstvy suchých odumřelých kožních buněk a její hloubkové vyčištění. Dopřejte si pleťový peeling doma nebo na kosmetice. Pro větší účinnost, odstranění pigmentových skvrn a zklidnění podrážděných míst vyzkoušejte laserový peeling s karbonovou maskou.

Věnujte péči tělu i nohám

I když je tělo v zimě proti mrazu chráněno ve vrstvách teplého oblečení, také si na jaře zaslouží zvýšenou pozornost. Ošetřete kůži jemným tělovým peelingem a podpořte její prokrvení masáží tělovým kartáčem. Provádějte ji nasucho vždy před sprchováním. Pomůže vám také zbavit tělo suchých kožních buněk, má pozitivní vliv na detoxikaci celého organismu a působí proti vzniku celulitidy.

A nezapomeňte ani na nohy. Pokud svým nohám přes zimu nevěnujete pravidelnou péči, je nejvyšší čas ji zahájit. Jaro uteče rychle, a tak je potřeba připravit je do letních sandálů. Na nic tedy nečekejte a zavolejte ještě dnes své pedikérce.

Dejte své pleti dostatek vláhy

Aby vaše pleť vypadala šťavnatě a byla na dotek zdravá, neobejdete se bez její dokonalé hydratace. A to nejen vnější, ale především vnitřní. Nezapomeňte, že kůže je zrcadlo toho, co se děje uvnitř vašeho organismu. Když bude unavený a dehydratovaný, okamžitě to na své pleti pocítíte. Proto nezapomínejte dostatečně odpočívat a pít vodu nebo bylinkové čaje. Přejděte opět na lehkou stravu plnou čerstvé zeleniny. Hutné krémy nahraďte lehkými hydratačními přípravky a zainvestujte do pleťového séra, které se intenzivně postará a výživu i vrásky.

Ochraňte se před vznikem vrásek

A když jsme u těch vrásek. Jejich vznik je z 20 % dán geneticky, zbývajících 80 % můžete ovlivnit správným životním stylem a péčí. Jedním z nejhorších faktorů, které na stárnutí pokožky působí, je její nadměrné vystavování slunečnímu záření. Proto doporučujeme již od jarních měsíců pravidelně používat na tvář krém s ochranným faktorem. I když jdete jen do práce nebo na procházku. Nejenže tím omezíte tvorbu hlubokých vrásek, ale zabráníte i vzniku nevzhledných pigmentových skvrn.

Jděte ven a nadechněte se

Ať už venku svítí sluníčko, prší nebo fouká vítr, vyrazte ven nadechnout se voňavého čerstvého jarního vzduchu. Rozproudíte svou krev, vaše tváře zrůžoví a zlepší se vám nálada. I když toho někdy máte hodně nebo jste unavená, nezapomeňte, že pozornost, kterou sama sobě věnujete, je ta nejlepší investice do vašeho zdraví a krásy.

Zjistěte více o jarní anti-aging péči o pleť.

 

ZPĚT NA NOVINKY